PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z JCE 157 w Joomli 1.5.14



zozol65
27-08-2009, 00:12
Witam wszystkich.
Mam problem z komponentem JCE, a mianowicie po zainstalowaniu najnowszej wersji com_jce_157_154_package w Joomla 1.5.14 gdy przechodzę do wpisywania artykułu wówczas w edytorze nie widać tekstu który piszę, tak jak byłby ustawiony standardowo w kolorze białym (to wiem ze można ustawić w stylach). Kolejnymi problemami w tym edytorze jest brak możliwości dodawania grafiki, oraz podziału stron i "Wiecej .." z opcj dostepnych na dole edytora. Gdy wybieram opcje "Wiecej .." to automatycznie jestem przekierowany do strony głównej panelu administracyjnego, gdy wybiorę opcje podziału strony otwiera mi sie opcje w których wpisuję Tytuł strony i odnośnik, klikam przycisk "Wstaw podział strony" i nic si enie dzieje nawet nie zamykają sie te opcje, podobnie dzieje się z dodawaniem grafiki.
Z góry dziękuję za pomoc.

idek
27-08-2009, 00:32
proponuję użyć opcji wyszukaj zanim kolejny raz zapytasz o coś.... temat już się pojawił, ale żebyś nie tracił życia na szuakniu powiem Ci że JCE ma swoje przyciski do wstawiania grafy i readmore - znajdują sie praktycznie na samym koncu ikonek narzędziowych

MariaS
10-09-2009, 11:51
Mam ten sam problem. Szukałam, szukałam i rozwiązania problemu nie znalazłam. Fakt, można tego dokonać korzystając z ikonek JCE. Niektórzy wolą jednak używać również tych dolnych. Na forum doczytałam, że jest to możliwe. U mnie jest ten sam problem co u autora pytania.
Testowałam: problem występuje i w FF i IE.
Ktoś ma jakiś pomysł?

jussek
14-09-2009, 06:57
Witam.
Podepnę się pod temat jeśli można :)
Jako nowicjusz proszę o pomoc,ewentualnie link do porady jak :

Nie wiem jak zainstalować jce,nie wiem którą wersję nawet.
I naprawdę szukałem :(
Mam zainstalowaną J! 1.5.14...

Dzięki i pozdrawiam.

PeFik
14-09-2009, 08:26
Nie wiem jak zainstalować jce,nie wiem którą wersję nawet.

A inne komponenty umiesz zainstalować, poprzez instalator wbudowany:

Jeśli masz Joomla 1.5 to ściągasz ten: com_jce_157_154_package.zip (http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x/183-comjce157154package)
------

Mam problem z komponentem JCE, a mianowicie po zainstalowaniu najnowszej wersji com_jce_157_154_package w Joomla 1.5.14 gdy przechodzę do wpisywania artykułu wówczas w edytorze nie widać tekstu który piszę, tak jak byłby ustawiony standardowo w kolorze białym (to wiem ze można ustawić w stylach).

Z menu -> Komponenty -> JCE -> Configuration

Use Template CSS - [Tak - jeśli chcesz używać w edytorze stylów z szablonu i NIe - jeśli nie chcesz]

a Custom CSS file [to adres stylu CSS dla edytora]



dodawanie podziału + obarazków
Z menu -> Komponenty -> JCE -> Groups -> Default -> Układ
i wybierz jakie przyciski chcesz mieć.
-------

Pomogłem daj plusik (żółta ikona buźka)

p.s. Zapraszam na blog.elimu.pl

jussek
14-09-2009, 10:07
A inne komponenty umiesz zainstalować, poprzez instalator wbudowany:

Dziękuję PeFik :)
Wcześniej ściągałem z tej strony no ale najwidoczniej nie to,co powinienem.
I,nie chcąc nadwyrężać cierpliwości,pytanie o wersję PL o ile taka występuje.
Pozdrawiam.:)

MariaS
14-09-2009, 10:21
Do PeFik: dodawanie podziału + obrazków - podałeś rozwiązanie za pomocą przycisków z JCE (to podał już idek).
Chodzi o rozwiązanie tego typu, aby działały również przyciski na dole (te Joomlowe")

alex51
15-09-2009, 09:58
Rozwiązanie problemu znajdziesz >>TUTAJ<< (http://blog.elimu.pl/?tag=edytor-wysiwyg). Szukaj artykułu: "Błędy w edytorze JCE - poprawka". Wystarczy pobrać i nadpisać jeden plik, ale szczegóły są opisane w w/w artykule.

MariaS
15-09-2009, 10:17
O to chodziło :-)
alex51: wielkie podziękowania za rozwiązanie problemu; podmiana jednego pliku i wszystko działa jak należy!