PDA

Zobacz pełną wersję : mod_random_image - zmiana szerokości obrazka



kameleon1
27-08-2009, 08:29
Witam
Mam problem ze zmianą szerokości obrazka jaki wyswietlam na mojej stronie.We własciwościach modułu odpowiadającego za jego wyświetlanie znajdują się opcje szerokość i wysokość za pomocą których wczesniej zmieniałem wielkość obrazów.Niestety obecnie mimo iż wpisuje rózne wartośi do pól szerokość i wysokość wielkość obrazków nie ulega zmianie. Sprawa może miec związek z przenosinami joomli na inny serwer.Dodam,że ustawiłem wszystkim katalogom prawo zapisy 777 i w folderze gdzie znajdują sie obrazki jest także 777 nadane. Wcczym leży problem?

sunpietro
27-08-2009, 08:37
możesz to odpowiednio zhackować dodając style dla pozycji modułu z obrazkami, np:


#div-random-image img {
width: 250px;
height: auto;
}

kameleon1
27-08-2009, 12:01
ale w tym przypadku zmianie ulegną wszystkie obrazki na mojej stronie, które wyświetlam za pomocą tego modułu, a potrzebuję jeden konkretny wyróżnić. Czy jest jakiś sposób aby naprawić funkcję w module mod_random_image ażeby właściwości wysokości i szerokości nadal można było edytować?

sunpietro
27-08-2009, 12:15
niekoniecznie, wystarczy że do opcji wyświetlania modułu dołożysz jakiś przedrostek klasy i zamiast korzystać z #div-random-image używasz klasy .moduletable-random_image img {} i to się odniesie tylko do modułu random image, bo kolejne tworzone nie będą miały automatycznie przydzielonego przyrostka

zwiastun
27-08-2009, 13:23
Przy okazji, bo to mało znana informacja
W 1.5 przyrostki mogą być dostawione do nazwy klasy, która stanowi podstwę, albo... wpisane ze spacją przed i wówczas nie trzeba dodawać w arkuszu stylów dla klasaZprzyrostkiem można dodac tylko modyfikacje w nowej reule dla klasy Zprzyrostkiem, więcej:
http://wiki.joomla.pl/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_w_Joomla!_1.5