PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem



cherub
03-12-2005, 20:07
Nie mogę się zalogować do panelu administracyjnego mojej strony MAMBO.
Pokazuje się informacja jak poniżej.
http://www.cherubfoto.republika.pl/log.jpg
Czy ten problem można jakoś rozwiązać? Bardzo proszę o pomoc.
Na stronie głównej mam komponent logowania i tam mogę się zalogować normalnie.
Nie wiem co się stało. Wcześniej odinstalowłam komponent sklepu.
Pozdrawiam

jacaka
03-12-2005, 20:34
no zdaje sie ze powinienes wejsc do bazy i w users zmienic ID admina na chyba 62 jak pamietam

cherub
03-12-2005, 20:37
Jak wejść do bazy? Jeżeli chodzi o tą tematykę to jestem cieńki bolek.
Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

zwiastun
03-12-2005, 20:52
Tego się muszę nauczyć chyba na pamięć. Nowi są zawsze prowokacyjni.

Jestem cienki Bolek
- przykre, że masz zaniżoną samoocenę,
- czy to mądre rozglaszać tę wieść światu całemu, nawet pod pseudonimem
- a kogo to obchodzi, oprócz Twojej dziewczyny, mamusi i nauczycieli,
- i co mamy Cię żałować , utulić, usprawiedliwić, pocieszyć, pośmiać się z Ciebie?

I MÓGŁBYM CI TAK JESZCZE

Jak napiszę, ze są GOOGLE, to zaraz oberwie, ze forum jest od pomagania.
A w goglach bez trudu znajdziesz odsyłacze do różnyh materiałów. Ale niech Ci tam, poniżej link do instrukcji

http://www.joomlademo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=275&Itemid=90

A najprościej poradzisz sobie, instalujac raz jeszcze. Wystarczy tylko usunąć plik configuration.php z głównego katalogu i przywrócić nazwę katalogowi instalation (zmienił na 000000000000000 - coś tam (cyferki+instalation)

cherub
03-12-2005, 21:08
Dzięki za podpowiedź. Co prawda i tak sam sobie nie poradzę ale wiem jak zacząć.
To nie wstyd być cienkim bolkiem z MAMBO.
Stronę na MAMBO mam pół roku i jak na razie zadałem dwa pytania na forum.
Dla osób zajmujących się tym tematem to może być błachy problem jednak dla mnie jest wielkim z racji nie znania tej tematyki. Nawt wpisując w Google temat nic by mi to nie dało. Prawdę mówiąc to wolałbym aby mnie ktoś poprowadził krok po kroku bo mogę tylko swój problem pogłębić.

Dzięki za odpowiedź.

cherub
03-12-2005, 21:26
No cóż. Tak jak myślałem. Zapoznałem sie z tekstem na podanym linku, jednak nadal nie wiem jak rozwiązać mój problem.
Wyczytałem, że mogę problem rozwiązać z mojego panelu administracyjnego konta, na którym mam stronę. Zwiastun, czy mógłbys poświęcic mi dokładniejsze wskazówki?.

Pozdrawiam

zwiastun
04-12-2005, 02:23
No przeca dałem Ci prostą wskazówkę!
Wywal tę instalację i zainstaluj jeszcze raz. Cos się nie powiodło. Co masz szukać w bazie danych i stracić kolejny dzień (i tak go trzeba na poznanie bazy danyh stracić), Dwa dni temu miałem doklądnie to samo. Powtórzyłem instalację, za drugim razem poszło OK.

Nie wstyd zadawać pytania. Moze właśnie dlatego Ci trudno, że ich nie zadajesz. Niepotrzebna tylko ta otoczka (nie znam się, jestem tu pierwszy raz, zadałem dopiero dwa pytania, i tym podobne bleble). Proste konkretne pytanie - prosta konkretna odpowiedź.Trudne pytanie - ciekawostka dla odpowiadających. Banalne, najwyżej popsioczymy, ale zawsze ktoś odpowie.

cherub
04-12-2005, 02:29
Jak mogę wywalic instalację jak strona stoi juz ponad pół roku. Jak wywalę instalację to nie zniknie strona?
moja strona www.cherub.pl

nexus246
04-12-2005, 11:32
Spoko, tutaj tak zawsze ;) Coś instalowałeś ostatnio? Jakies zmiany w konfiguracji serwera?

cherub
04-12-2005, 11:38
Zainstalowałem komponent sklepu VirtueMart http://www.wds.hb.pl/
Testowałem go ale później jednak odinstalowałem razem z modułami. Wszystkie miały nazwy sklepu więc nie wywaliłem nic więcej. Po tym jednak nie mogę się zalogować.
CZekam na odpowiedź administratora mojego serwera aby mi pomógł to rozwiązać, jednak dopiero jutro.
Może Ty mnie poprowadzisz krok po kroku? Jestem laikiem, jeżeli chodzi o MAMBO i nie chcę pogłębic problemu.

jacaka
04-12-2005, 12:48
masz dostep do phpMyAdmina czy czegos takiego?
jezeli tak to wejdz tam wyedytuj swoja baze i otworz tabele o nazwie mos_users , potem na dole kliknij WYKONANIE zapytania az pokaza ci sie wszyscy uzytkownicy i odczytaj jaki ID masz ty jako Admin
i podaj tu jak mozesz
ja wiem ze kilka razy mialem zadyme i po zamianie ID na 62 zaczelo chodzic normalnie

cherub
04-12-2005, 16:42
Mam dostęp do phpMyAdmin, sprawdziłem ale jest ID 62 :-(
Czy kotś może podać konkretne miejsce z pozycji phpMyAdmin gdzie mam co wpisać aby rozwiązac problem?

jacaka
04-12-2005, 17:18
no to rob jak powiedzial ci zwiastun
jezeli nie chcesz stracic danych tej stronki jezeli nie masz backupa zrobionego to przekopiuj katalogi gdzie masz cos nadpisana (zoom,images i nie wiem co tam masz )
zrob zrzut bazy na wszelki wypadek
zacznij instalke od nowa ale po drodze daj rozszerzenie w bazie zamiast tradycyjnego mos_ jakies inne

zwiastun
04-12-2005, 18:23
O, widzę, że Bolek przytył!
Po kolei:
Tabele:
#__user: sprawdzasz ID, powinieneś mieć 62 (masz, jak piszesz:
oraz:
usertype: superadministrator
gid: 25
#__ core_acl_aro, powinieneś mieć w kolejnych pozycjach przy rekordzie odnoszącym się do superadmina (value=62):
aro_id: 10
section_value: users
value: 62
order_value: 0
hidden:0
#__ core_acl_aro_section, powinieneś mieć:
section_id: 10;
value: users
hidden: 0
#__ core_acl_aro_groups_aro_map, powinienś miec
group_id: 25
aro_id: 10
#__usertypes:
id: 0; name: superadministrator

I jescze raz
#__user: w tej tabeli tylko takie pola:

`id` int(11) NOT NULL auto_increment, `name` varchar(50) NOT NULL default '', `username` varchar(25) NOT NULL default '', `email` varchar(100) NOT NULL default '', `password` varchar(100) NOT NULL default '', `usertype` varchar(25) NOT NULL default '', `block` tinyint(4) NOT NULL default '0', `sendEmail` tinyint(4) default '0', `gid` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '1', `registerDate` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `lastvisitDate` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `activation` varchar(100) NOT NULL default '', `params` text NOT NULL,resztę, jeśłi komponent coś dopisał, bo kiedyś dopisywał) - wywal

Jeśli wszystko jest, jak tu, to powodem jest SzukajWiatruWpolu. I jeśli nikt takiego problemu nie spotkał, pozostaje Ci zwróić się do fachmana który zajrzy do środka, bo szukanie tu przyczyny, to podobnie jak z tą chorobą i lekarzem, o czym w któymś poście przed paroma minutami odpisałem:

cherub
04-12-2005, 20:50
witam
W pozycji #__ core_acl_aro_groups_aro_map nie miałem takich wartości jak podałeś ale na takie zmieniłem group_id: 25 aro_id: 10, jednak nadal nie mogę się zalogować do panelu administracyjnego. Jeżeli jest jeszcze cos co mozna zmienic to chętnie to zrobię. Jeżeli nie to może administartor mojego serwera coś poradzi.
Dzieki za pomoc.





PS.

Problem rozwiązany. Została przed Admina serwera przywrócona kopia strony z przed kilku dni.

nexus246
05-12-2005, 11:08
Zwracam honor koledze Zwiastunowi. Miał rację kilka postów temu :) przeinstaluj sobie stronke, bedzie Ci szybciej i łatwiej.

zwiastun
05-12-2005, 16:09
Problem rozwiązany. Została przed Admina serwera przywrócona kopia strony z przed kilku dni
Hmmm. A co ze skryptami sklepu i elementami bazy danych? Z nimi przywócone zostało czy bez nich?
Bo jak bez nich, to rzeczywiście po problemie, jak z nimi - to problem się może znów pojawić po usunięciu komponentu sklepu.
Tak że postępuj ostrożnie!

cherub
05-12-2005, 21:04
Pisałem na początku postu, że ten problem powstał właśnie po odinstalowaniu sklepu z modułami. Testowałem go tylko jeden dzień (na szczęście) więc została przywrócona kopia strony z przed dwóch dni.

Uwaga na sklep VirtueMart.

Pozdrawiam

Balas
06-12-2005, 14:20
Ja ci radze, zrob sobie zrzutke bazy danych, na serwerze nic nie kombinuj, tylko sciagnij sobie jakis serwer na wlasny komp. Tam sobie potestujesz, jak nie wyjdzie to nic nie tracisz, bo stronka na serwerze jest, a jak wyjdzie to robisz to samo w sieci ;) To samo sie tyczy testowania modulow/komponentow.

Jezeli chodzi o serwery na kompa wlasnego to najlepiej sciagnij Krasnala albo WebServ, bo maja od razu apatche+php+mysql i nie bedzie dogrywania ;)