PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Joomla Tags i function.printf



ossy
27-08-2009, 21:43
Witam, mam problem z dodatkiem do tagów Joomla Tags, wszystko zainstalowane jest poprawnie. Joomle mam zaktalizowaną do najnowszej wersji 1.5.14, tagi działają, pokazuja sie, wyszukiwane są artykuły z podobnymi tagami, ale po kliknięciu w któryś tag przy artykule pojawia mi się taki przed listą artykułów taki komunikat:
Warning: printf() [function.printf (http://www.blisko-daleko.pl/tag/function.printf)]: Too few arguments in /***/***/****/libraries/joomla/methods.php on line 157

Linia 157 tego kodu to:
return call_user_func_array('printf', $args);

Ktoś może poradzić jak się tego pozbyć?

ossy
04-09-2009, 21:32
Nikt nie wie? Naprawdę? A może ktoś polecić wobec tego jakiś dobry komponent z wtyczką do tagów? Chodzi o to, by można było ustalić pozycję wyświetlania się w artykułach i kategoriach. Joomla Tag był mi odpowiadał, ale ten błąd go dyskwalifikuje. Nawet w googlach nic mądrego nie znalazłam na ten temat.



proszę o usnięcie tego wątku. Sprawa nieaktualna. Problemu nie rozwiązałam, ale znalazłam inne bardzo podobny komponent i wtyczkę do tego, co mi nie działał prawidłowo.

grzegorz21
23-09-2009, 13:47
Ossy którego komponentu użyeś i o jakiej wtyczce mówisz?

ossy
25-09-2009, 20:17
Witam,
Ten komponent i wtyczki:
http://extensions.joomla.org/extensions/search-a-indexing/tags-a-clouds/7718
pozdr. S.

grzegorz21
25-09-2009, 21:07
Ossy właśnie z tego komponentu korzystam i wyskakuje mi ten błąd
gdy przegląda artykuły podpięte pod jeden tag.


Warning: printf() [function.printf (http://www.blisko-daleko.pl/tag/function.printf)]: Too few arguments in /***/***/****/libraries/joomla/methods.php on line 157

Z tego co Ty pisałeś w pierwszym poście to wtedy też korzystałeś z tego komponentu


Witam, mam problem z dodatkiem do tagów Joomla Tags, wszystko zainstalowane jest poprawnie. ...

?

ossy
25-09-2009, 21:23
No własnie, mi też, liczyłam, że ktoś, kto bardziej niż ja zna php bedzie mógł podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić. Ten komponent działa bez błędu, gdy tagi wyświetlamy jako lista, ale jako blog niestety wychodzi ww opisany błąd.
Szkoda, a ja nie mam pojęcia co tu poprawić i o co chodzi.

grzegorz21
25-09-2009, 21:44
Ja znalazłem problem ale nie wiem jak go rozwiązać!!!!!!!!

Ten komunikat pojawia się tylko gdy jest włączony język polski na front end!!!!

grzegorz21
25-09-2009, 21:52
Ja znalazłem problem ale nie wiem jak go rozwiązać!!!!!!!!

Ten komunikat pojawia się tylko gdy jest włączony język polski na front end!!!!

To jest jedyny system tagów w którym można wyświetlać artykuły dla tagu w formie blog.

fobi
28-11-2009, 18:12
Ja znalazłem problem ale nie wiem jak go rozwiązać!!!!!!!!

Ten komunikat pojawia się tylko gdy jest włączony język polski na front end!!!!

To jest jedyny system tagów w którym można wyświetlać artykuły dla tagu w formie blog.
Więc moje rozwiązanie:

Problem jest w pliku:
public_html/components/com_tag/views/tag/tmpl/blog.php około linii 75

Linijka JText::printf('Written by'); powoduje problemy (nie chce mi się sprawdzać jakich argumentów brakuje)

Linijka ta powinna tworzyć coś typu Written by autor_artykulu


<span class="createby"> <?php JText::printf( 'Written by');
$author=$result->created_by_alias ? $result->created_by_alias : $result->author;
echo(' '.$author) ;
?> </span>
Rozwiązania - usunąć cały fragment i nie będzie pokazywać autora (ja tak zrobiłem). Dokładnie od <span class="createby"> do </span>

Albo zastąpić wpis ręcznie po polsku:


<span class="createby"> <?php $author=$result->created_by_alias ? $result->created_by_alias : $result->author;
echo('Autor '.$author) ;
?> </span>


Pozdrawiam,
Bartek