PDA

Zobacz pełną wersję : jFusion + PHPBB3 +CB / nei działa double-login, jFusion nie widzi CB



Cobrastyle
28-08-2009, 21:53
Cześć,

Mam zainstalowaną Joomlę! v. 1.5.9 (tryb legacy, żeby działał DOCMan 1.4), jFusion 1.1.3, Community Builder 1.2.1, do tego phpBB3.

Oto moje problemy: (w regulaminie jest napisane, żeby każdy problem pisać w osobnym temacie, jednak te wydają mi się na tyle związane ze sobą [przez jFusion], że umieszczam je w 1):

1. problem z double-login:

logowanie odbywa się przez moduł cb_login (z community builder'a). Po zalogowaniu się na Joomli! i przejściu na forum (link wewnętrzny jFusion, okienko wrapper) nie następuje logowanie na forum. Bazy użytkowników są zsynchronizowane, wydaje mi się, że ścieżki cookies też są takie same, przedrostek cookie wpisany prawidłowo.
Joomla! i phpBB znajdują się w 2 różnych bazach danych (żeby forum nie utrudniało życia portalowi i na odwrót), na tym samym hoście.
Jak zmusić forum, do logowania użytkownika ze strony? Dodam, że dodatki phpBB i joomla_int w jFusion są skonfigurowane i ustawione (joomla na master, phpBB na slave; jFusion nie widzi błędów w configu)

2. jFusion nie widzi rejestracji przez CB

po wejściu w jFusion, w config plugins widzę komunikat "joomla_int: needs to have user registration enabled as it is a master. At the moment no new users can register.". W konfiguracji tej wtyczki nie ma opcji wyboru modułu logowania, więc myślałem, że CB zostanie wykryte automatycznie (a podobno ta wersja jFusion wspiera CB).
Wiecie może w czym może tkwić sęk?

Pozdrawiam,
Cobrastyle