PDA

Zobacz pełną wersję : licznik kliknięć



alja9
28-08-2009, 23:51
Witam!
Proszę o wskazówkę (wskazanie treści do czytania albo podpowiedz), na temat wstawienia na stronę licznika odwiedzin widocznego jedynie z pozycji panelu administracyjnego (nie chcę, żeby był widoczny na stronie)
Używam szablonu JA-Purity i zdaję sobie sprawę z tego, że najciemniej jest pod latarnią... :)

KYCu
29-08-2009, 00:06
Witaj
Możliwości jest kilka, np.:
* zainstalowanie komponentu
* czasem firmy hostingowe udostępniają statystyki widoczne tylko dla posiadacza danego serwera
* można zainstalować chociażby statystyki stat4u lub też inne darmowe statystyki np google

alja9
29-08-2009, 00:12
dziękuje Ci bardzo :)
domyślałam się, ze trzeba jednak coś doinstalować ale wolałam się upewnić, ze nie przeoczyłam niczego w standardzie!

Jola
29-08-2009, 01:32
Witam,
jest jeszcze możliwość pokazania statystyk - co prawda od frontu - tylko zalogowanym administratorom.
Moduł Statistics -> Poziom dostępu -> Specjalny (nie jestem do końca pewna kto jeszcze wchodzi w skład tej grupy)
Pozdrawiam

zwiastun
29-08-2009, 02:09
Grupa specjalna: od autorów wzwyż wszyscy :)

alja9
29-08-2009, 06:43
:) Jolaass i Zwiastun: już parę dni temu próbowałam uruchomić moduł statystyki na oba pozostałe sposoby (bez dostępu publicznego) ale pomimo iż był włączony, to nie widziałam go nigdzie (z poziomu administratora)
Jako opublikowany dla wszystkich wyświetlał się pięknie - wiec wiem, ze ogólnie - działa.
Ale z kolei po podpowiedzi KYCu, zbadałam mój serwer i okazało się, ze mam dostęp do wielkiej jak kosmos strony ze statystykami: wzdłuż w poprzek i wszerz!
Bardzo Wam dziękuję a sprawę modułu -stats, będę jeszcze studiowała...dla czystej przyjemności:p



Możliwe, że ustawienie praw do modułu na specjalne nie przynosi efektu, dawno tego nie sprawdzałem, obadam.
Fajnie,
jeśli faktycznie możesz kiedyś rzucić na to okiem to bardzo proszę, bo sama zbyt mało wiem na ten temat i mogłam coś przegapić. Miłego dnia :)


Joomla 1.5.14 - moduł Statystyki, widoczny tylko dla grupy specjal - od frontu - u mnie działa bez najmniejszych problemów.

dzięki Wam, poszukując tego licznika odkryłam przy okazji tyle rożnych ciekawych rzeczy w moich wszystkich wersjach Joomla (naMov'Amp i serwerze-serwerze), ze szok!
Czuje sie jak Indiana Jones :)

zwiastun
29-08-2009, 12:57
Możliwe, że ustawienie praw do modułu na specjalne nie przynosi efektu, dawno tego nie sprawdzałem, obadam.

magdaa
29-08-2009, 19:58
Joomla 1.5.14 - moduł Statystyki, widoczny tylko dla grupy specjal - od frontu - u mnie działa bez najmniejszych problemów.

Jola
29-08-2009, 22:49
Kłopot wynika pewnie z tego, że zapomniałaś się zalogować jako użytkownik z grupy Specjalny :).

KYCu
29-08-2009, 22:59
Nie no, aż takie roztargnienie w narodzie myślisz?, @jolaass? :D.
Co do statystyk dla grupy Specjalnej. Ma to jeden minus. Jeżeli ja jako założyciel/admin chcę mieć wgląd w statystyki a na witrynie jest więcej niż tylko ja z użytkowników w grupie Specjalnej to powstaje problem ;)

Jola
29-08-2009, 23:02
Zawsze można dołożyć parę linijek kodu - ograniczając tylko do admina.
A co do roztargnienia - nie takie przypadki widziałam :).

alja9
29-08-2009, 23:05
:eek: zaraz trafie do OFF Topik 4 fun :) zalozonego przez moje, (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=30073)

Jola - w życiu by mi nie przyszło do głowy żeby się logować. Zaraz lecę to robić.
Niektórzy mówią, ze w moim wieku powinnam myśleć raczej o zbawieniu duszy a nie o robieniu stron internetowych i chyba będę musiała to przemyśleć wobec powyższego. :D