PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja a prawa autorskie



a_m
29-08-2009, 21:08
Witam wszystkich,
natknąłem się na stronę - monikawielichowska.pl; pytanie do Was - czy to jest jeszcze JA Purity (chyba, że źle zidentyfikowałem szablon), czy już produkt firmy, którą to się chwali?
Pozdrawiam.

zwiastun
29-08-2009, 21:18
Hmmm. JA Purity to już nie jest.
Pani Monika prawami się nie chwali, tylko firma, która jej to wykonała. A czy ma prawo? Na pewno miała prawo wykorzystać kod JA Purity do swojego opracowania. Na pewno może podpisać, ze jest autorem oprawy graficznej. A czy nadużyła licencji, można by stwierdzić, gdyby udowodnić, ze usunęła oznaczenia własności z kodu.

a_m
29-08-2009, 21:23
Dziękuję,
pozdrawiam

ewa75
31-08-2009, 16:18
To jest komercyjny szablon JA Nickel z Joomlart.

PeFik
31-08-2009, 19:20
od razu widać, że firma która robiła stronę tego nie potrafi, nawet dobry szablon spaprali /sorry ale prawda/.
ale czego oczekiwać po firmie, która ma logo po prawej stronie, a po lewej kostki lodu, a w opisie "Tekstylia"

a_m
31-08-2009, 20:59
Stopka się zmieniła, zamiast "Template created by Fresh" jest teraz "Template created by ja_purity".
Zacytuję @zwiastuna: "Hmmm"

kurtz
31-08-2009, 21:45
tylko że tę sopkę (między innymi) stworzył joomlart a nie ja_purity!

a_m
31-08-2009, 21:56
tylko że tę sopkę (między innymi) stworzył joomlart a nie ja_putity! napisz, proszę, w miarę zrozumiały tekst wyjaśniający, rozwijający myśl z cytatu.
pozdrawiam

kurtz
31-08-2009, 22:00
myślę, że tekst w cytacie, jest do przyjęcia na poziomie "grupy starszaków" w miare przyzwoitym i nie zatłoczonym przedszkolu.

a_m
31-08-2009, 22:06
taka sobie odpowiedź; a co miałeś na myśli?

ewa75
01-09-2009, 07:52
Plik templatki ie.php zawiera kod
JA Nickel for Joomla 1.5.x - Version 1.0 - Licence Owner jSharing.com. Można też zobaczyć demo oryginalnej templatki np. pod adresem http://template15.joomlart.com/ja_nickel/ .
(http://template15.joomlart.com/ja_nickel/)

maxxnr
01-09-2009, 14:51
To jak według was powinna wyglądać stopka ?
Designed byJoomlArt.com (http://www.joomlart.com/). ?

dkint
01-09-2009, 15:02
Witam

Po co zgadywać ? http://www.joomlart.com/forums/showthread.php?t=30238&highlight=designed

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
02-09-2009, 13:01
Jak to bywa w takich przypadkach, wina w całości leży po stronie firmy realizującej. Nie znam firmy Fresh, biuro p. Moniki Welichowskiej zareagowało na informację o niestosownym podpisie natychmiast.

Niestety, firma wniosków ze swojej wpadki wyciągnąć chyba nie umie.
Po raz kolejny (już chyba czwarty) umieszcza w stopce wpis budzący wątpliwości. Tym razem: Projekt FRESH. Tak, jakby słowo "design" nie znaczyło "projekt".
Nie mnie rozstrzygać, czy firma użyła kodu szablonu bezprawnie i w jakim stopniu (nota o prawach autorskich została w kodzie zachowana) . Ale - tak mi się zdaje, że skoro już się naraziło swoim dziełem na szwank czyjeś imię, to wypadałoby ponieść przynajmniej honorowe koszty, m.in. przestać wykorzystywać witrynę posłanki na Sejm dla własnej promocji!

dkint
02-09-2009, 16:01
Witam

I jeszcze uzupełnienie z faq joomlart umknęło mi ostatnio :



Can I edit or remove JoomlArt Copyright? (javascript:void(0);)Note: This restriction is applied to new memberships purchased on JoomlArt from 16 Sept 2008 only. All templates under memberships purchased before this date are not subject to this restriction.
You can remove JA copyright information with condition that you purchase Copyright Removal feature which is separated from your JATC Standard membership fee. With this package you can remove our footer "Designed by JoomlArt.com" and changed it to "Designed/Powered by YourCompany" as well as other reference to JoomlArt.com.
The Copyright Removal fee structure is as follows:

Copyright Removal for 01 domain: USD40
Copyright Removal for 02 domain: USD70
Copyright Removal for 03 domain: USD90


i tłumaczenie na nasz język wg. google translate :


Uwaga: To ograniczenie ma zastosowanie do nowych czĹ nabyć JoomlArt z 16 września 2008 tylko. Wszystkie szablony w ramach członkostwa nabytych przed tą datą nie podlegają tym ograniczeniom.

Możesz usunąć informacje o prawach autorskich JA z warunkiem, że zakup Copyright Usuwanie funkcji, która jest oddzielona od opłaty Standard JATC członkostwa. Pakiet ten można usunąć nasze stopki "Designed by JoomlArt.com" i zmienił go na "Zaprojektowany / Powered by YourCompany", jak również inne odniesienia do JoomlArt.com.

Copyright strukturę opłat Removal się następująco:

* Copyright przeprowadzki dla 01 domen: USD40
* Copyright przeprowadzki dla 02 domen: USD70
* Copyright przeprowadzki dla 03 domen: USD90


Czyli reasumując można pod warunkiem, że jest się członkiem przed 16.09 poprzedniego roku ...

pozdrawiam
Krzysiek

moje
02-09-2009, 16:35
This restriction is applied to new memberships purchased on JoomlArt from 16 Sept 2008 only. All templates under memberships purchased before this date are not subject to this restriction.
You can remove JA copyright information with condition that you purchase Copyright Removal feature which is separated from your JATC Standard membership fee.

Tłumaczenie wolne (własne):
To ograniczenie jest stosowane do nowych nabyć członkowskich na JoomlaArt wyłącznie od 16 września 2008. Wszystkie szablony nabyte poprzez członkostwo przed tą datą, nie podlegają temu ograniczeniu.
Możesz usunąć Informacje Copyright JA pod warunkiem, że nabyłeś możliwość usunięcia notki Copyright, co nie wchodzi standardowe konto członkowskie JATC. Z tym pakietem możesz usunąć nasze stopki "Designet by JoomlaArt.com" i zamienić je na "Designed/Powered by YourCompany", jak również pozostałe odniesienie do JoomlaArt.com

Cennik jest tak banalny do zrozumienie, ze chyba, że chyba nie muszę go tłumaczyć?

P.S. Tłumacz google s*ck :D

dkint
02-09-2009, 16:39
Witam

Ok moje ale czyż nie jest zabawniej jak ktoś próbuje zgadywać o co chodzi ?

pozdrawiam
Krzysiek

moje
02-09-2009, 16:49
Są tacy, którzy znają język byłych towarzyszy lub żadnego, a tłumaczenie googla s*ck.
Mimo mojego tłumaczenia i tak znajdą się osoby, które go nie zrozumieją :(

kurtz
02-09-2009, 18:15
zawsze byłem za tym, żeby zlecać stworzenie indywidualnej szaty profesjonalistom. mało to profesjonalne, patrząc na statystyki pobrań, żeby 1000, 2000 a nawet 3000 stron wyglądało tak samo. jasne, że to kropla w morzu spamu - generowanego przez domorosłych webmajsterów, ale ...