PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa formularz kontaktowy po aktualizacji do 1.5.14



esder
30-08-2009, 12:06
Witam!
Po aktualizacji z 1.5.9 do 1.5.14 przestał działać formularz kontaktowy, po zatwierdzeniu wiadomości pojawia się taki sam, jak do tej pory komunikat, że wiadomość wysłano, lecz nie dochodzi. Ustawienia są takie same jak przed migracją, kiedy wszystko działało. Problem mam identyczny, jak opisany tutaj (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=430&t=427482) .

Próbowałem kopiować z pełnej instalacji 1.5.14 katalogi:
Administrator/component/com_contact
component/com_contact
includes/phpmailer

i dalej to samo

Ustawienia w konfiguracji (nie zmieniane):

Obsługa poczty: Funkcja pocztowa PHP
Wysyłaj z adresu: podany mail
Nazwa nadawcy: Tytuł strony
Ścieżka Sendmail: /usr/sbin/sendmail
Uwierzytelnianie SMTP: Nie
Użytkownik SMTP: podany mail
Hasło SMTP: *****
Serwer SMTP: smtp.xxxx.info

zmiana na sendmail lub smtp nie przynosi rezultatu

pakarob
31-08-2009, 10:00
Podepnę sie do pytania, u mnie tez problem występuje z wysyłaniem,
wersja 1.5.14

Jdwind
31-08-2009, 11:34
A przypisaliście kontakt do jakiegoś użytkownika Joomla!? U mnie przed przypisaniem mail doszedł po kilku godzinach, jak przypisałem kontakt do użytkownika, wiadomość doszła od razu.

pakarob
31-08-2009, 12:27
Tak w kontaktach mam przypisanego maila do admina i wszędzie gdzie wymagany mail jest podany mail admina, najdziwniejsze ze wysyłając maile z korespondencji seryjnej pokazuje komunikat, że wysłano i dochodzi mail do mnie w 3 kopiach a do innych użytkowników niestety nie

Jdwind
31-08-2009, 12:50
A zobacz Tutaj (http://www.wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start/U%C5%BCytkownicy) czy wszystko robisz dobrze. Samo wpisanie adresu e-mail w kontakcie to jeszcze nie przypisanie kontaktu do konkretnego użytkownika.
Edit:

i wszędzie gdzie wymagany mail jest podany mail admina, najdziwniejsze ze wysyłając maile z korespondencji seryjnej pokazuje komunikat, że wysłano i dochodzi mail do mnie w 3 kopiach a do innych użytkowników niestety nie
Jeżeli wszędzie podałeś (tak to zrozumiałem) e-mail admina, to się nie dziw, że tylko na ten adres dochodzą maile. Chyba, że źle Cię zrozumiałem.

pakarob
31-08-2009, 12:59
Wszędzie znaczy się gdzie jest wymagany, w korespondecnji zaznaczam wysyłaj dla zarejestrowanych, z opcja do niższych grup tez i nie ma znaczenia, czy to html czy text, ale pokazuje ze wysłana wiadomość do 108 uzytkowników i niestety nie ma. Po rozmowach z adminem z hostingu stwierdził po przeglądnięciu logów , ze niby wiadomości zostały przekazane na serwery pocztowe. Wcześniej było ok,

zwiastun
31-08-2009, 14:44
Po rozmowach z adminem z hostingu stwierdził po przeglądnięciu logów , ze niby wiadomości zostały przekazane na serwery pocztowe. Wcześniej było ok,
To wyjaśniaj dalej z administratorem - skoro zostały wysłane, to Joomla! je wysłał, a odbiorca powinien dostać! Przekaźnikiem był serwer!

Jdwind
02-09-2009, 08:53
Ale ja najpierw rozumiałem, że piszesz o formularzu kontaktowym na stronie, a teraz widzę, że chodzi Ci o mailing do użytkowników. W takim razie, tak jak pisze Zwiastun, musisz wyjaśnić z adminem serwera.