PDA

Zobacz pełną wersję : Joomgllery, problem z uploadem zdjęć



markuss7
30-08-2009, 13:25
Witam.

Problem dotyczy komponentu Joomgallery, a konkretnie możliwości uploadu zdjęcia przez zalogowanego użytkownika stronki.
Przy probie uploadu z panelu użytkownika występował taki błąd:

* JFTP::store: Bad response
* Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Po poszperaniu w googlach i na forum, zmieniłem w config.php ip na ip serwera na którym mam stronę, a roota zmieniłem na scieżkę
ogólną, czyli:'/home/mojadomena.pl/public_html';

Po owych zmianch komunikat joomli się nie pojawa a zamiast tego, przy uploadzie pojawia się czysta strona z komunikatem:


Warning: getimagesize(/components/com_joomgallery/img_originals/waszeauta_1/dsc07159_20090830_1410208044.jpg)
[function.getimagesize]:
failed to open stream: No such file or directory in /components/com_joomgallery/classes/upload.class.php on line 148


Przeglądałem linię 148 w pliku "upload.class.php" ale moja wiedza na ten temat jest żadna, że tak powiem więc nie
będe cudował bo nie wiem kompletnie co mam zrobić. Wygląda to tak:


147 $debugoutput .= JText::_('JGS_UPLOAD_COMPLETE') . '...<br />';
148 if(!$img_info = getimagesize(JPath::clean(JPATH_ROOT.DS.$config->jg_pathoriginalimages.$catpath.$newfilename)))
149 {

Jeśli ktoś z Was ma jakiekolwiek sugestie to bardzo proszę o pomoc bo sam raczej nic juz z tym nie zrobię.

zwiastun
30-08-2009, 13:41
Jeden i drugi komunikat ma źródło w braku odpowiednich praw dostępu do katalogów tymczasowych, w których przetwarzane są przesyłane pliki lub do katalogów /tmp i /media

markuss7
31-08-2009, 18:58
Dzięki Zwiastun za podpowiedź. Rzeczywiście brakowało odpowiednich praw dostępu do w/w folderów, jednak powodem niepowodzeń po zmianie praw była też zła ścieżka "roota", która zmieniłem z "moja domena...." na "/" i po sprawie.
Suma=Wszytko działa!:)

isia
25-10-2009, 12:18
Mam podobny problem - pojawia się komunikat:
JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie - Przeniesienie pliku nie powiodło się!

i następnie:
Position: 1
_won001.jpg
Filename bad, or unable to copy uploaded image to originals directory.: /home/users/strona/public_html/wb/components/com_joomgallery/img_originals/won_2006_11/won_2006_20091025_1617711034.jpg

Foldery media i tmp mają ustawione uprawnienia na 755
Foldery wszystkie w components/com_joomgallery mają ustawione uprawnienia na 755.

Co jeszcze może być nie tak ?
Może mam źle ustawioną ścieżkę $ftp_root w pliku konfiguracyjnym. W takim razie jaka powinna być ?
Zmiany na
$ftp_root = "public_html"
lub
$ftp_root = "/"
nic nie dają :-(

Bardzo proszę o pomoc bo już siedzę nad tym tydzień - czytam czytam, próbuję i nie wiem.

Jola
25-10-2009, 17:53
Witam,
@Zwiastun wyraźnie napisał o zmianie uprawnień do katalogu tymczasowego - na mniej restrykcyjne.

isia
25-10-2009, 21:29
Zmieniłam dla media i tmp na 777 - rezultat ten sam.
W JoomGallery/Configuration Manager/General Settings/Paths and Directories
Mam wszystko na zielono - czyli writeable.

Jakieś inne sugestie ?

Jola
25-10-2009, 21:39
A co się stanie po wyłączeniu ftp?

isia
26-10-2009, 07:16
zupełnie nie wiem co może być - przy wyłączonym FTP - też mam wszystko na "zielono".

Czuję się bezradna bo mam na innym serwerze podobny układ, z takimi samymi uprawnieniami i teraz sprawdziłam a tam jest na "czerwono" i [Unable to Write to Directory, check permissions]

Różnica polega na tym, że na tym serwerze mogę sobie sama ustawiać uprawnienia z poziomu shella a tu nie. Ponieważ tego było sporo o ustawienie uprawnień poprosiłam administratora.
Ustawił:
wszystkie pliki: 644
wszystkie foldery: 755
plik configutation.php jest ustawiony na 444 ale do aktualizacji zdjęć podmieniam plik konfiguracyjny.

Co mógł zrobić tamten admin co różni konfigurację zasobów na obu serwerach ?

zwiastun
26-10-2009, 08:27
My, niestety, nie jesteśmy jasnowidzami. Nie dostarczasz sensownych informacji, nie oczekuj na odpowiedź

isia
26-10-2009, 10:25
A jakie powinnam jeszcze dostarczyć informacje żeby ktoś mógł mi pomóc/żeby ktoś uznał je za sensowne ?

Mam najnowszą wersję Joomla i JoomGallery, instalacja została zrobiona na moim PC.
Później pliki skopiowałam via FTP na serwer a baza została zaimportowana MySQLAdmin.
To już druga witryna, którą robię i z poprzednią ( dzięki zresztą lekturze www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) i tego forum ) poradziłam sobie bez problemu.

Teraz szukam pomocy bo zupełnie żadne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy.

zwiastun
26-10-2009, 10:52
Czy umiesz korzystać z forum?
Czy znasz regulamin?
Czy tam naprawdę nie pisze, co post powinien zawierać?
Czy na pewno nie ma na forum Pomocnika pisania postów!

Pomijam zupełnie, że nawet jeśli dasz pełny zestaw informacji, to nie dowiesz się niczego nowego, ponad to, co już na temat praw dostępu wielokrotnie pisaliśmy.

isia
26-10-2009, 11:26
ok dobra zaraz rzucę pomocnika w nowym poście... przepraszam...