PDA

Zobacz pełną wersję : przekierowanie w zaleznosci od IP kraju



pawel1976
30-08-2009, 20:22
Witam
jest to mój pierwszy post na tym forum. joomla bawie sie od miesiaca załozylem sobie serwis na joomla 1.5 plus dodatek sobi2 katalog firm teraz szukam sposobu na przekierowanie uzytkowników na odpowiednią stronę (subdomene) w zależnosci od adresu IP danego kraju chodzi o to czy jest mozliwosc aby np. uzytkownik z USA po wpisaniu adresu mojej strony www.biznesbaza.com był przeniesiony na subdomene www.usa.biznesbaza.com.
podejżewam że temat był przerabiany jesli tak to z góry przepraszam za zasmiecanie tego jakże pożytecznego formum .
Pozdrawiam Paweł

kurtz
30-08-2009, 21:41
musisz sobie taki skrypt napisać sam, chyba że masz cPanel a w nim ustawienia geolokalizacji.

pawel1976
30-08-2009, 21:51
Dzieki za odpowiedz mam cpanel w az.pl i nie bardzo widze gdzie jest taka możliwość jak wiesz jak to zrobić będę wdzięczny

kurtz
30-08-2009, 21:54
nie znam cPanela z az.pl
*geolokalizacja jest kontrybucją płatną!

pawel1976
02-09-2009, 13:21
znalazłem taki skrypt php na tej stronie http://php.skryptoteka.pl/scripts.php?cat=16&how_many=20&page=2
ale nie wiem za bardzo jak go wstawic do Joomla !

pyziak
02-09-2009, 13:29
nie skrypt wstawić do Joomla, tylko skrypt wstawić tam gdzie kieruje twój adres główny a to skrypt będzie kierował do Joomla, z reszto jak wyedytujesz ten skrypt to zrozumiesz jak on działa.

moje
02-09-2009, 13:41
Jeśli robisz serwis wielojęzykowy, to użyj jakiegoś dodatku do Joomla, który Ci to umożliwi, np. JoomFish. Z tego skryptu co go znalazłeś, musisz utworzyć plugin do Joomla, który będzie sprawdzał kraj pochodzenia po IP i na tej podstawie przekierowywał na odpowiednią wersję językową strony.