PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis z artykułami + płatności



edinfx
31-08-2009, 21:25
Witam

Mam zamiar zbudować nowy projekt (serwis) z pewnymi artykułami na pewne tematy i chciałbym do tego wykorzystać joomle.
Moje pytanie to czy za pomocą tego cms-a da się zrobić coś takiego:
1. pisanie artykułów przez administratorów serwisu (da się)
2. chciałbym aby użytkownicy mogli przeczytać tylko część artykułu a drugą część mogli by przeczytać po zarejstrowaniu i wykupieniu abonamentu.
3. użytkownicy mogli by pisać swoje artykuły i za to że inni użytkownicy przeczytają ich artykuł dostawali by jakąś kwotę którą mogli by przeznaczyć na wykup abonamentu lu po prostu na wypłatę na konto
4. jaki sposób płatności byście polecili do tego rozwiązania które wspiera joomla

Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię.

kurtz
31-08-2009, 21:41
można, komponenty romanov'a budują niezłe płatne serwisy.
http://joomsuite.com

edinfx
31-08-2009, 21:49
To akurat już widziałem i parę innych rozwiązań a czy mógłbyś coś polecić bezpłatnego do zbudowania takiego czegoś. Jakie komponenty by się nadały

kurtz
31-08-2009, 21:52
staram się nie polecać bezpłatnych komponentów w przypadku, kiedy w grę wchodzą płatności - choćby i nawet - mikro!

edinfx
31-08-2009, 22:10
Ok dzięki twoja ostatnia uwaga jest dość ważna i w pełni ją popieram i się z nią zgadzam. wiem że nie obejdzie się bez płatnych rozwiązań po prostu pytam z ciekawości bo sam na pewno wiesz że joomla ma dużo bezpłatnych komponentów które nieraz stoją na tym samym poziomie co płatne rozwiązania niekiedy nawet je przewyższają.
Dzięki

kurtz
31-08-2009, 22:16
zupełnie niemarginalna sprawa, którą warto podnieść nie tylko na forum ( tak krótkiej dygresji) a raczej na stronach pcj!
jeszcze w ubiegłym roku przy okazji komentarzy dot. naszej klasy, podnieslismy z nexus'em246 sprawę dosyć istotną, dotyczącą kosztów. kosztów wdrożenia, ale też kosztów prowadzenia serwisu.
odnosząc sie do tamtej rozmowy i jakby ją powtarzając "stworzenie serwisu opartego na projektach 'otwartych' nie oznacza, ze taki projekt nie wymaga budżetu, bo wymaga:
a to na infrastrukturę
a to na utrzymanie
a to na masę innych czynników ...
... i tu "life goes on" - technologia też, a znią pewne wymogi ustawodawcze. dorozumiałem, że skoro dostep do treści jest płatny, liczysz się z tego konsekwencjami:
a to, że w grę wchodzi ochrona danych
a to, że w grę wchodzi ochrona transakcji (certyfikat kwalifikowany ssl to kwota rzędu 1500 usd / rok)
a to, że masz zobowiązania wobec ustawy "ordynacja podatkowa"
itd ...
pytasz o rozwiązanie krytyczne dla twojego "biznesu" i oczekujesz, że sprawę załatwisz 3 kliknięciami (znajdz-pobierz-zainstaluj).
ja mówie zarzuć swój pomysł, bo na dzień dzisiejszy nie jesteś przygotowany do prowadzenia ebiznesu.
wróć jak będziesz!
warto byłoby zrobić z tego niezły artykuł na strone http://joomla.pl
cheers

kurtz
31-08-2009, 23:04
acha, nie bierz tego do siebie. ten problem dotyka 90% osób odwiedzających forum. lepiej wyciągnąć wnioski, niż się foszyć.

zwiastun
31-08-2009, 23:12
Na kiedy tego arta napiszesz? Zresztą, możesz pisać od razu na wiki!

kurtz
31-08-2009, 23:15
z tydzień i to jest najbardziej realny termin.

zwiastun
31-08-2009, 23:23
No to masz szansę znaleźć się w inauguracyjnej nowej odsłonie JoomlaPL.

kurtz
31-08-2009, 23:28
ale to ja bym jeszcze ze dwa strzelił apropos 'naszego' projektu. mogę ?