PDA

Zobacz pełną wersję : Zwężenie treści arykułów



Kilian
01-09-2009, 10:55
Witam
po zainstalowaniu szablonu zauwazylem ze tres wszystkich artykulow wychodzi poza obszar o jakies 100px ... i za kija nie wiem ktory atrybut joomlowski odpowiada za tresc artykulu...znalazlem separator..znalazlem autora,date,tytul ale nie moge wykombinowac tresci...

Czy moze mi ktos podac jak sie to nazywa w CSS?

Z gory dziekuje.

sunpietro
01-09-2009, 11:17
spróbuj .contentpane lub .contentpaneopen

dkint
01-09-2009, 11:25
Witam

Na tym forum już chyba ze sto razy było tłumaczone co należy zrobić jeśli ktoś ma problemy za znalezieniem "czegoś" w plikach css ... wypróbujcie sobie firebuga i web developer dla FF. Sunpietro nie ucz Kiliana wróżb - to nic nie da, nie każdy musi znać perfekcyjnie css ale te narzędzia w/w naprawdę pomagają.

pozdrawiam
Krzysiek

Bazyl
01-09-2009, 11:27
Zainstaluj Firebug-a. Poradzisz sobie sam.

Bez adresu strony to nikt nie zna odpowiedzi.

sunpietro
01-09-2009, 11:55
wiadomo, że FIrebug i Web Developer dla FF są wspaniałe, ale tylko mogłem przypuszczać jakie tam są klasy.
A te które podałem są typowe dla Joomla.

Kilian
01-09-2009, 16:10
http://www.czarnisosnowiec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=27

np. w powyzszym linku to mam...
zainstalowalem tego firebuga i po kolei sprawdzalem linijki kodu...niestety bez skutku tak wiec pewnie nie mam wogole uwzglednionej szerokosci artukulu...
atrybuty co podal Sonpietro nie daja efektu

Bazyl
01-09-2009, 16:18
Ja do tabel to się nie "wtrancam"...

Zmniejsz zdjęcie (bo chyba Tobie o to chodzi), albo użyj overflow...

edit1:
Środek (kolumna, i reszta) ma 600px. Za mało, by się zmieściło zdjęcie.
Zwiększ tę wielkość.
Nie wiem, czy masz to w szablonie.

edit2:
Jak kliknął @sunpietro.

sunpietro
01-09-2009, 16:24
albo użyj overflow:hidden dla .contentpaneopen
albo dla

.contentpaneopen img { max-width: 600px; overflow: hidden; }

Kilian
01-09-2009, 16:43
bazyl: juz i tak powiekszylem bo mi tresc uciekala ^^ na poczatku bylo bodajze 450px
sunpiero: niby dziala ale ucina zdjecie a nie zmniejsza, tak wiec prawie prawie ale nie to ;P

Narazie zmniejszylem to zdjecie ale i tak bede musial zobaczyc jakies dobre rozwiazanie...
Tymczasem dziekuje za juz okazana pomocna dlon, a nie przekierowywaniu na googla XD