PDA

Zobacz pełną wersję : Nie dochodzi link aktywacyjny.



Delux
01-09-2009, 11:00
Po rejestracji w portalu nie dochodzi do e-mail z linkiem aktywacyjnym do osób podających w formularzu rejestracji adres założony na wp.pl
Poczta na te adresy nie dochodzi także po wysłaniu przez newslatter.

Proszę o pomoc.

dkint
01-09-2009, 11:18
Witam

Jaka konfiguracja poczty ? jeśli mail php sprawdź najpierw czy funkcja działa na serwerze :


<?php
$to = "info@roztocze.info";
$subject = "Test mail";
$message = "Hello! This is a simple email message.";
$from = "info@maxpoz.pl";
$headers = "From: $from";
mail($to,$subject,$message,$headers);
echo "Mail Sent.";
?>

Utwórz plik php z zawartością jak powyżej (oczywiście pozmieniaj adresy e-mail) wrzuć go przez ftp do katalogu głównego twojego serwera i wywołaj go w przeglądarce. Jak mail dojdzie tzn, że jest problem z ustawieniami joomla lub innym błędem. Jak nie dojdzie męcz administratora hostingu.

pozdrawiam
Krzysiek

nikszal
01-09-2009, 12:11
Przyczyna może też być inna. W kilku serwisach spotkałem się z informacją, aby podczas rejestracji nie używać adresu email z WP, ponieważ w wyniku bardzo krytycznie ustawionych filtrów poczta wysyłana z automatycznego emailiera jest traktowana przez WP jako spam.

Rada

Załóż sobie skrzynkę na Interii i WP. Następnie dokonaj rejestracji konta. Jeśli otrzymasz link aktywacyjny na skrzynkę w Interii ( u mnie dochodzą), to masz problem z WP, a nie Joomla.

Delux
01-09-2009, 12:21
Tak, problem dotyczy tylko kont WP, więc Joomla działa poprawnie.
Pozatym administrator serwera przyznał się ze są problemy z WP

Delux
01-09-2009, 17:47
Czy jest możliwość aby ustawić aby wysyłało z poczty np. z WP, w konfiguracji bym wpisał e-mail który mam założony na WP , czy jest taka możliwość? a co to jest SMTP?

nikszal
01-09-2009, 17:57
Pocztę wysyłasz ze swojego Joomla. Jeśli linki aktywacyjne nie dochodzą do skrzynek na WP, to winna jest WP, a nie Joomla. Skontaktuj się z administratorem WP i przekonaj go, aby ustawił mniej restrykcyjne filtry poczty.

Czym jest smtp nie będę Ci tłumaczył, bo jest na pierwszej pozycji w wyszukiwarce google.

dkint
01-09-2009, 17:58
Witam

SMTP nie wiesz ? no proszę cię ... rozumiem, że nie zawsze wychodzi "guglanie" z tematyki joomli ale smtp ? poważnie nie wiesz ? - odpowiedź masz tutaj np. - http://pl.wikipedia.org/wiki/Simple_Mail_Transfer_Protocol

ps. kurcze chyba zrobię print screena z tego wątku bo mi koledzy nie uwierzą ...

a tak na poważnie, zadawając takie pytanie wybacz za szczerość ale się ośmieszasz, wystarczy czasem w FF w takim okienku z prawej strony na górze spróbować poszukać - google potrafi ... odnośnie twojego pytania - Tak jest taka możliwość i do tego właśnie możesz wykorzystać SMTP ...

pozdrawiam
Krzysiek

Jola
01-09-2009, 18:21
Witam,
@dkint - nie krytykujmy innych za brak wiedzy - raczej za lenistwo. :)

dkint
01-09-2009, 18:29
Witam

W sumie Jolu masz rację jednak ja w niektórych przypadkach postawiłbym znak równości, bo brak wiedzy najczęściej wynika z lenistwa ...

pozdrawiam
Krzysiek

Delux
01-09-2009, 19:12
a jak ustawić żeby wiadomość szła z WP?

mateo
12-10-2010, 02:20
Witam

Jaka konfiguracja poczty ? jeśli mail php sprawdź najpierw czy funkcja działa na serwerze :


<?php
$to = "info@roztocze.info";
$subject = "Test mail";
$message = "Hello! This is a simple email message.";
$from = "info@maxpoz.pl";
$headers = "From: $from";
mail($to,$subject,$message,$headers);
echo "Mail Sent.";
?>Utwórz plik php z zawartością jak powyżej (oczywiście pozmieniaj adresy e-mail) wrzuć go przez ftp do katalogu głównego twojego serwera i wywołaj go w przeglądarce. Jak mail dojdzie tzn, że jest problem z ustawieniami joomla lub innym błędem. Jak nie dojdzie męcz administratora hostingu.

pozdrawiam
Krzysiek

Podłączę się pod tego posta, bo trochę mi naświetlił sytuację.
Przy zakładaniu użytkownika mam również ustawioną aktywację poprzez mail z PHP. Maile dochodzą, ale trzeba czekać ok. minuty, aż przeglądarka poinformuje, że link został wysłany. Po wpisaniu kodu powyżej dzieje się tak samo, i mail też dochodzi. Maile z forum phpBB na tym samym serwerze mają taki sam czas - mieli, mieli, mieli i po minucie mail dociera. Samo dojście maila to chwila, ale mam wrażenie, że ten mail() coś nie się nie wyrabia. Pytanie jest, czy to da się skonfigurować, czy może to wina sprzętu?
Używam kompa jak niżej.
System operacyjny: Debian Linux 5.0
Jądro i CPU: Linux 2.6.26-2-686 na i686
Informacje o procesorze: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz, 1 rdzeń
Czas działania: 40 dni, 7 godzin, 06 minut
Uruchomionych procesów: 132
Średnie obciążenie CPU: 0.69 (1 min) 0.34 (5 minut) 0.13 (15 minut)
Użycie CPU: 0% użytkownik, 0% jądro, 0% IO, 100% bezczynny
Pamięć rzeczywista: Razem 502.56 MB, używane 337.11 MB
Serwer WWW: Apache2 + php + MySQL

Z góry dzięki za pomoc.

Edit
Już nieaktualne. Czasami wystarczy zajrzeć do logów... Miałem źle skonfigurowane /etc/hosts.
Pozdrawiam