PDA

Zobacz pełną wersję : GCalendar / EventList



tomecki1
01-09-2009, 11:43
cześć, zainstalowałem komponent GCalendar z wszystkimi modułami oraz wtyczkami i niestety nie aktualizuje mi kalendarza z googli. Zapodałem komponent EventList PL i również cisza co robię nie tak ?? dodam że wciskam moduły na stronie i ustawiam jako włączone :(

Tomek

Talyn
12-10-2009, 10:49
W przypadku Events nie instalowałem modułu, w każdym bądź razie instalacja i konfiguracja komponentu jest bajecznie prosta.
Z kolei w gcalendar najpierw należy przypisać kalendarz (konto mailowe) w komponencie, a potem zlinkować ten kalendarz modułem - po otwarciu modułu po prawej pojawia się lista kalendarzy do wyboru (w moim przypadku jeden).

neami
12-10-2009, 12:47
Przyłączę się do tematu, bo mnie też nie pobiera kalendarza z Google.
Nie potrawię skonfigurować GCalendar. Proszę o wskazówki. Co powinnam wpisać w GCalendar - Konfiguracja - Google Apps Domain?
A potem utworzyć kalendarz?

Z góry dziękuję.

Talyn
12-10-2009, 13:38
Najpierw klikasz w GCalendars w menu komponentu. Wybierasz "import" po czym musisz się zalogować do konta google, wpisać jego nazwę i id, którym jest email. Dodatkowo wybierasz kolor.
W Google Calendar wybierasz zaimportowany kalendarz i w oknie pojawi się jego podgląd.
Wtedy przechodzisz do modułu mod_gcalendar, gdzie w parametrach w Select Calendars wybierasz opisany przez Ciebie kalendarz (nazwa, którą wpisałeś podczas importu), a Week starts on - oczywiście poniedziałek.
U mnie działa.
Gorzej z konfiguracją wyglądu modułu :)

neami
12-10-2009, 21:36
Teraz działa...
Skonfigurowałam moduł GCalendar Upcoming Events, bo ten był mi potrzebny i jest OK. Dzięki

magdaityle
23-10-2009, 19:22
A mnie nie działa przy imporcie - męcze się i męczę z tym, pojawia się błąd:

Parse error: syntax error, unexpected ')', expecting '(' in /home/lalalalala/public_html/lalalala/administrator/components/com_gcalendar/views/login/tmpl/default.php on line 44

1. Nie wiem co wpisać w polu Google Apps Domain - czy to adres opisany w kalendarzu jako xml, ical, html?
2. Nie wiem co wpisać w polu Magic cookie

Jak osadzić kalendarz, żeby wyświetlał się na dany miesiąc i zalogowani mogliby go uzupełniać?

neami
23-10-2009, 20:56
W tych polach nic nie trzeba pisać. Należy zaimportować kalendarz z Google tak, jak opisał to Talyn.
Po pomyślnym zaimportowaniu umieścić link w menu do komponentu GCalendar.
Kalendarz Google udostępnić osobom, które będą go edytować. Wpisy dokonane w Google kalendarz automatycznie pojawiają się na naszej stronie.
Nie wiem, czy jest inny sposób - u mnie działa ten. :)

magdaityle
27-10-2009, 09:07
Problem w tym, ze mnie nie importuje! Więc może pojawiają się Wam wpisy w Google Apps Domain? Może ja muszę ręcznie przypisać? :confused:

igoriosso
16-01-2010, 15:15
a mi wyszlo cos takiego podczas importu kalendarza z google:

Fatal error: Uncaught exception 'Zend_Gdata_App_HttpException' with message 'Unable to Connect to ssl://www.google.com:443. Error #484873984: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP?' in /mnt/sda6/rsync/hdirs/chorump/www/administrator/components/com_gcalendar/libraries/Zend/Gdata/AuthSub.php:121 Stack trace: #0 /mnt/sda6/rsync/hdirs/chorump/www/administrator/components/com_gcalendar/models/import.php(77): Zend_Gdata_AuthSub::getAuthSubSessionToken('CODakL rAFRC_4KH...', Object(Zend_Gdata_HttpClient)) #1 /mnt/sda6/rsync/hdirs/chorump/www/administrator/components/com_gcalendar/models/import.php(90): GCalendarsModelImport->getAuthSubHttpClient() #2 /mnt/sda6/rsync/hdirs/chorump/www/libraries/joomla/application/component/view.php(364): GCalendarsModelImport->getOnlineData() #3 /mnt/sda6/rsync/hdirs/chorump/www/administrator/components/com_gcalendar/views/import/view.html.php(42): JView->get('OnlineData') #4 /mnt/sda6/rsync/hdirs/chorump/www/libraries/joomla/application/co in /mnt/sda6/rsync/hdirs/chorump/www/administrator/components/com_gcalendar/libraries/Zend/Gdata/AuthSub.php on line 121

o co kaman????

gotoo
22-02-2010, 22:04
witam mam ten sam problem. czy ktoś zna rozwiązanie???

Morlokus
26-02-2010, 14:18
Hmmm.. a mnie posdczas importu wyskakuje stornka że moja witryna próbuje nawiązać połączenia z Google Calendar i zapytanie czy się zgadzam - poczym wyskakuje "Witryna sieci Web nie może wyświetlić strony, HTTP 500..." ?
PLS help!

maximodo
19-03-2010, 10:07
Mam to samo co poprzednicy - Fatal error: ....
Prawdopodobnie jest to problem po stronie Googla, bo gdy chciałem dodać jakieś zdarzenie to pojawiło mi się coś takiego:
Niestety, Kalendarz jest tymczasowo niedostępny. Spróbuj ponownie za kilka minut. Jeśli problem będzie się powtarzać, odwiedź Centrum pomocy.

edit:
Już po chwili zadziałało :P
Więc odrobina cierpliwości czasem wystarcza :P

Morlokus
19-03-2010, 13:25
To co piszesz to raz, a dwa to zamiast Inport dałem Dodaj i wpisałem adres email (ID kalendarza) ktory znajdziemy w ustawieniach kalendarza na koncie google.
Teraz cieszę się swoimi kalendarzami na stronie :)

mgandor
22-04-2010, 07:51
witam.
Ja równiez mam pytanie a propos gcalendara, może ktoś mi pomoże.
A mianowicie czy da się zrobić żeby kalendarz nie był tylko na 1 miesiąc.
chodzi mi o to, że np. teraz mam kwiecień, a chciałbym wrócić i zobaczyć eventy w marcu bądź przejść czy jakiś event jest w czerwcu.
Czy do tego wgrywa się jakiś moduł/komponent czy jak?

Wielkie dzięki za pomoc

Maciek