PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc w odnalezieniu wlasciwego komponentu/modulu



piotr.uk
10-07-2006, 10:41
witam
prosze spolecznosc o podpowiedz. przeszukalem zasoby kilku portali wlacznie z joomla.extensions i szczerze mowiac nic mi to nie dalo.

szukam czegos co realizowalo by nastepujace zadanie:
jest pewna usluga realizowana on-line. aby sie do niej dostac trzeba wpisac unikalny kod.
problemem jest cos co realizowalo by sprzedaz tego kodu. chcialbym aby po jego zakupie i dokonaniu platnosci (karta lub PayPal) system wysylal zakupiony kod do klienta emailem. problemem jest to ze o ile wiele sklepow pod joomle wysyla maile z potwierdzeniem zaplaty, to ja potrzebuje aby do tego emaila dolaczony byl unikalny kod (inny przy kazdym zakupie). zupelnie nie mam pomyslu jak to rozwiazac. upraszczajac potrzebuje cos, co po zaplaceniu dostarczalo by zakupiony kod na email usera.

realizacja miala by (na oko) wygladac w taki sposob:
-klient wchodzi do serwisu (joomla1.0.10pl),
-wchodzi do sklepu/skryptu/lub_cos_podobnego
-uznaje ze chce tam kupic kod ktory daje dostep do pewnej uslugi
-placi jak w normalnym sklepie (karta/Paypal)
-otrzymuje zwrotna informacje o przyjeciu platnosci (email lub on-screen)
-otrzymuje dostawe zakupionego kodu w formie emaila w ktorym (za kazdym razem) ten kod musi byc inny (pobrany z np bazy lub pliku)

oczywiscie kody sa wygenerowane wczesniej (z gory predefiniowane).

problemem jest tylko ich dostarczenie do klienta.

jezeli macie pomysl jak rozwiazac taka transakcje w srodowisku joomli - prosze o pomoc

pozdrawiam

stone
14-07-2006, 05:59
czy to dostarczanie ma automatyczne czy recznie dokonywane?

piotr.uk
14-07-2006, 20:51
dla tego powstal problem - bo najchetniej z automatu.
nie jestem specem ale po dokonaniu platnosci na ogol jest cos takiego jak powrot (przekierowanie powrotne z systemu realizujacego platnosc np z Paypal/polCard itp) i najlepiej aby wowczas taki mail zostal wyslany. lub moze wyswietlony komunikat z buttonem cos jak 'twoja platnosc zostala potwierdzona, po kliknieciu tutaj otrzymasz mail z zakupionym kodem'.

zamiast maila kod moze byc udostepniany w innej formie. np jako paczka .zip.
jak to realizuja serwisy ktore sprzedaja np skrypty? placisz - dostajesz paczke ze skryptem do pobrania. albo mailem.

reczna wysylka odpada. nie jestem w stanie kontrolowac przez caly dzien aktywnosci w sklepie i rozsylac wszystkiego recznie.

szczerze mowiac troche utknalem. ale zdecydowanie nie chce rezygnowac z joomli jako platformy.

jakies pomysly?

magic
14-07-2006, 21:58
Nie śmiem twierdzić, że znam wszystkie dodatki do Joomla!, ale takiego, który by realizował dokładnie to o co pytasz - nie znam.
Moja porada: potestuj różne, zbliżone "na oko" funkcjonalnością dodatki, może znajdziesz w ten sposób własnie ten.. Jeśli nie, to z kilku różnych możesz sklecić z powodzeniem własny dodatek, który będzie realizował dokładnie to co chcesz.
Tutaj się kłania właśnie cała przydatność Open Source i licencji GNU/GPL - bierzesz co potrzebujesz (gotowe fragmenty skryptów) i zamiast pisać wszystko od początku samodzielnie - szybko i łatwo tworzysz co Ci potrzeba. Tutaj jeszcze jedna dygresja: możesz z powodzeniem użyć gotowych skryptów na tej samej licencji - nie przeznaczonych specjalnie dla Joomla! - jest tego w Internet od licha i trochę ... Wystarczy przystosować.

piotr.uk
14-07-2006, 23:32
Wystarczy przystosować. no wlasnie tego sie obawiam

magic
14-07-2006, 23:46
Ależ niepotrzebnie się obawiasz ;)

Jeśli dobrze poszukasz, poinstalujesz, potestujesz, pobawisz się - być może znajdziesz czego szukasz. A jak nie, to przynajmniej będziesz wiedział co zbliżone do Twoich potrzeb dodatki do Joomla! potrafią i jak to robią ...

Wtedy zaś będziesz wiedział co wymagać od Zleceniobiorcy, którego zatrudnisz, żeby Ci zrobił to co chcesz, albo sam będziesz w stanie znaleźć odpowiednie fragmenty skryptów i całe pliki - z których zrobisz sobie własny Dodatek (np. komponent). Stosowne instrukcje znajdziesz w naszej Pomocy.
Czasem bardziej się opłaca użyć "zewnętrznego" skryptu php (nie związanego z Joomla!) - Pomoc jak wyżej.

Generalnie: albo nie znasz php, html, css i używasz wyłącznie "gotowców", albo trochę chociaż znasz i masz minimum samozaparcia i chęci - a wtedy wszystko w zasięgu ...

piotr.uk
14-07-2006, 23:50
no wiem, wiem. jest tylko jeden, najwiekszy
problem (pomijajac tylko ogolna znajomosc php):
wieczny brak czasu....

ale, znamy to wszyscy

dzieki za info
pozdrawiam