PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne wpisy w EasyBook



Jdwind
02-09-2009, 09:47
Witam, szukałem takiej informacji gdzie się da, ale nic nie znalazłem. Od kilku dni pojawiają mi się takie wpisy w EasyBook:

404 Not Found Apache/2.2.3 (Debian) mod_python/3.2.10 Python/2.4.4 PHP/5.2.0-8+etch15 mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.8c Server at allhomedecor.org Port 80 Not Found The requested URL /forxru2/zadanie.txt was not found on this server.
Joomla 1.0.15, spotkaliście się z takimi wpisami? Wiem, że "ktoś, coś" próbuje zadziałać, i teraz czy, oprócz wpisania adresu w htaccess mogę z tym zrobić coś jeszcze?

trzepiz
02-09-2009, 11:39
http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=forxru2%2Fzadanie.txt+was+not+found+on+this+serv er.+&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=forxru2%2Fzadanie.txt+was+not+found+on+this+ser ver.+&fp=609a217ed247447a

jak widzisz - trochę tego jest.

proponuję natychmiastowe wycięcie adresu z którego ktoś próbował "nabroić" a najlepiej całego przedziału adresów .. a jeśli uważasz, że nie będzie to zbyt restrykcyjne - puli adresów danego Państwa :)

wpis w htaccess - powinien wystarczyć

kurtz
02-09-2009, 11:56
nie prościej zaimplementowac dodatek 'discuss' joomlaworks i mieć problem spamu i ataków z głowy. przynajmniej po stronie komentarzy?!
księga gości to przezytek...

Jdwind
02-09-2009, 13:45
Nie, no.. Trzepiz - znaleźć to co Ty, znalazłem, ale jak widzisz - tam nie ma informacji o tym, tylko właśnie w większości przynajmniej, są to komentarze w księgach gości. Co do grupy adresów, myślałem o tym, co do całego państwa... pewnie by nie zaszkodziło :)
Icek - księga gości to może i przeżytek, ale na niektórych jeszcze robi "wrażenie" podobnie jak licznik odwiedzin strony ;-) Ale o discuss muszę poczytać. Dzięki i pozdrawiam.

trzepiz
02-09-2009, 13:52
Jdwind - to było tylko w celu pokazania ogólnego problemu.

Dla J! 1.5.x jest EasyCaptcha, niestety nie wiem czy jest coś takiego dla 1.0.x

jeśli nie ma możliwości weryfikowania wpisów za pomocą captcha to chyba zostaje blokowanie IP - ale to też ma "krótkie" nogi

zwiastun
02-09-2009, 14:10
Antyspamowa ochrona jest także dla 1.0 i to nawet Easy...
Wziąłbym jednak pod uwagę uwagę i_k o tym, że książka gości to przeżytek

trzepiz
02-09-2009, 14:17
Wziąłbym jednak pod uwagę uwagę i_k o tym, że książka gości to przeżytek

jak komuś potrzebne - niech używa ...

Tym tokiem dojdziemy do wniosku, że J! 1.0.x to przeżytek i np: IE6 - to przeżytek. Takie podejście spowoduje kolejną niepotrzebną dyskusję ..:)

kurtz
02-09-2009, 14:18
tym tokiem dojdziemy do wniosku, że J! 1.0.x to przeżytek i np: IE6 - to przeżytek. i jest to dobry tok!
proponuję przyjąć to do wiadomości ... bez dyskusji ! lol

Jdwind
02-09-2009, 14:28
Zgadza się, Easy Book ma możliwość blokowania i po takich akcjach w pliku lądują kolejne buye, bangkokki, airtrance itepe. Uwagę pod uwagę wziąłem, idę czytać o discuss.
Edit:
Jeżeli Icek_K mówił o TYM (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/articles-comments/5259) to dla J! 1.0.x on nie działa (z tego co znalazłem przynajmniej).

kurtz
02-09-2009, 14:48
z joomla jak z ie ... wszyscy migrują!

Jdwind
02-09-2009, 15:47
z joomla jak z ie ... wszyscy migrują!
Masz na myśli migrację z Joomla 1.0.x i IE6 (chociaż tu to pewnie i 7 i 8 :D)?

zwiastun
02-09-2009, 18:36
z joomla jak z ie ... wszyscy migrują!
To jedna z trzecich prawd ks. Tischnera.
Owszem, Joomla 1.0 jest zamkniętym projektem. Ale tak, jak nie przerabia się tysięcy witryn opracowanych w innych technologiach przed kilku laty czy rokiem, nie ma potrzeby przerabiania czy migrowania z Joomla 1.0. Owszem, można, owszem, często warto, ale to wszystko. A zestawienie tutaj Joomla! z IE jest - zwłaszcza w tym kontekście - nie na miejscu. Stawianie knota, jakim IE była od zawsze w jednym szeregu z wielokrotnie wyróżnianym najlepszym wolnodostępnym CMS napisanym w PHP.

kurtz
02-09-2009, 19:10
w tym wszystkim nalezy dodać fakt, że wiele z projektów dla joomla! linii 1.0.x została po prostu porzucona przez developerów. oznacza to tyle, że w pewnym momencie komponenty te mogą stać się wysoce niestabilne i podatne na ataki zewnętrzne, bo nieaktualizowany projekt jest na te ataki najbardziej narażony.

wszystko ma swój kres. soft (wielokrotnie wyróżniany) również. jednak to nie powód do przesadnych refleksji.

jest joomla linii 1.5.x zaraz będzie 1.6.x a na początku roku 2.0 ... i w tym kierunku pójdą wszyscy programiści dla joomla!

zwiastun
02-09-2009, 20:53
Owszem, ale to nie oznacza, że wszyscy muszą dokonywać migracji. I nie spiesz sie tak bardzo, jeszcze sporo czasu do 1.6, a Tobie się już marzy 2.0.
Po prostu spokojniej i rozważniej należy podchodzić do kwestii migracji. Polecam lekturę blogów członków zespołu Centrum Projektu. Znajdziesz tam podobne stanowisko.