PDA

Zobacz pełną wersję : NIe widać sekcji w rozijalnym menu



javelin
03-09-2009, 12:30
W związku z problemami z poprzednia stroną postanowiłem postawić stronę od nowa. Jednak żeby nie tracić danych postanowiłem zaimportować takie dane jak sekcje kategorie i artykuły z poprzedniej bazy poprzez dump z phpMyadmina. I niby wszystko było by ok gdyby nie fakt że nie do końca działa.

Artykuły sekcje i kategorie są widziane po kliknięciu w odpowiedni link w panelu admina tak jak powinny. Schody zaczynają się gdy chcę dodać nowy artykuł. Wtedy w rozwijalnym menu nie widać żadnych sekcji ani kategorii. Drugi problem to same artykuły. Przy próbie edycji zaimportowanych dostaję komunikat "You dont have permission to access".

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

moje
03-09-2009, 12:33
Jak juto, powinieneś zaimportować całą bazę danych albo użyć Joomla Pack, gduż obecnie ktoś inny mimo że te super admin je utworzył (inne dane), sekcje, kategorie i cała reszta ma inne ID itp., itd.

javelin
03-09-2009, 12:36
Jak juto, powinieneś zaimportować całą bazę danych albo użyć Joomla Pack, gduż obecnie ktoś inny mimo że te super admin je utworzył (inne dane), sekcje, kategorie i cała reszta ma inne ID itp., itd.

zaimportwałem praktycznie wszystkie podstawowe tabele bazy, specjalnie chciałem uniknąć importowania tabel komponentów. Zaimportowałem bazy użytkowników, acl, core i całą resztę.

moje
03-09-2009, 12:42
Polecam użyć JoomlaPack do wykonania backapu całe bazy oprócz tabel komponentów nie wchodzących w skład paczki instalacyjnej, wraz z plikami. Zainstalowanie JoomlaPack na nowej wersji i tam przywrócić poprzedni stan z pliku.

javelin
03-09-2009, 12:56
Polecam użyć JoomlaPack do wykonania backapu całe bazy oprócz tabel komponentów nie wchodzących w skład paczki instalacyjnej, wraz z plikami. Zainstalowanie JoomlaPack na nowej wersji i tam przywrócić poprzedni stan z pliku.

A jak w JP się wybiera żeby exporotwał tylko tabele podstawowe bez komponentów?

moje
03-09-2009, 13:02
Tworząc "profil" exportu danych, wybiera się co ma być eksportowane.

javelin
03-09-2009, 13:06
Tworząc "profil" exportu danych, wybiera się co ma być eksportowane.

Full site
Main site database only
All Databases

Które z tych trzech? Bo żadnej innej opcji dotyczących konkretnych tabel niestety nie widzę.

moje
03-09-2009, 13:15
Komponenty > JoomlaPack
Tam masz "Profiles Managment", tam tworzysz "moj prowil", zapisujesz i wracasz do głównego panelu JoomlaPack, tam u góry tego panelu masz "zmieniarkę" profili,wybierasz z listy "moj profil" i go konfigurujesz. Możesz za pomocą tebel odznaczyć, które komponenty nie będą eksportowane lub za pomocą "Extension Filters", w którym wybierasz, które dodatki (komponenty, moduły, pluginy, szablony, języki) mają być/nie być exportowane.