PDA

Zobacz pełną wersję : Joomgallery - wstawić tylko samą kategorię i ukryć zdjęcia



rajdon
03-09-2009, 13:37
Pytanko mam do ekspertów od galerii.

Na joomla 1.5 mam zainstalowane Simple image gallery i joomgallery (najnowsze wersje).
Pytania mam dwa:
1. Czy można tak zrobić, aby wstawić pod artykułem nie pojedyncze fotki (za pomocą {joomplu:ID}), ale całą wybraną jakąś kategorię?

2. Czy można zrobić tak, aby posiadać między innymi kategorię np.(fotki do artykułów) i tak ją ustawić, aby nie wyświetlała się w galerii na stronie, ale zdjęcia z niej można było pojedynczo wykorzystać w artykułach (zrobienie kategorii "nie publikuj" sprawia, że pojedyncze zdjęcia w artykułach się nie pojawiają).

moje
03-09-2009, 13:40
Edytory WYSIWYG mają możliwość wstawiania wybranych fotek do artykułów, trzeba tylko te foki umieścić na serwerze.

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl

rajdon
03-09-2009, 13:46
Tak, wiem, chodziło jednak bardziej o to, aby nie dodawać dwa razy tych samych zdjęć,
raz dodać przez joomgallery i jedną kategorię sobie zrobić ukrytą i z niej wybierać ewentualne pojedyncze fotki do artykułów.

Jeśli wstawię zdjęcie edytorem, to mi się nie powiększy, jak na nie kliknę, a jak joomgallery, to się powiększy.

moje
03-09-2009, 13:50
Ale wtedy nie masz podwójnie załadowanych plików. Pliki z artykułów nie mają być wyświetlane w galerii, więc wgrywasz je do wybranego katalogu, a co do powiększenia do np. Slimbox i wiele innych na http://extensions.joomla.org - wystarczy poszukać.