PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o sugestie www.multifilmy.pl



dzidek99
03-09-2009, 14:54
Witam. Po około 2 tygodniach nauki joomli stworzyłem takie coś www.multifilmy.pl Proszę o sugestie co mogę dodać, zmienić dla lepszego funkcjonowania strony.Dziękuję

moje
03-09-2009, 15:51
1. Popraw szerokość strony, u mnie na 17'' 4:3 wygląda to strasznie, nie mówię już o 19'' i wyższych. Ocena: -
2. Strona bardzo wolno się ładuje, mimo łącza 8mb/s- nie wiem czy to kwestia serwera/hostingu czy strony. Ocena: -
3. Jesteś autorem szablonu? Ocena: -
4. Obecny regulamin nie przystoi poważnemu serwisowi. Ocena: -
5. A gdzie polityka prywatności? Ocena: -
6 Czemu w stopce jest:

MultiFilmy.pl nie bierze odpowiedzialności za materiały zamieszczone przez uzytkownikow, gdyż są one jedynie informacją znalezioną w Internecie i nie znajdują się na serwerze strony.
Jest coś takiego jak nota prawna. Ocena: -
7. Gdzie jest strona "O Nas", zawierające informacje o serwisie/autorze/właścicielu? Ocena: -
8. Generowane adresy są mało czytelne. Ocena: -
9. Działa zmiana wielkości czcionki. Ocena: +

Sumując osiem minusów (-), zero neutralnych (-/+), jeden plus (+) co daje finalnie siedem minusów.

Jak chcesz się dowiedzieć co trzeba poprawić, co zmienić, co dodać, to polecam zlecić audyt. Jeśli chcesz poprawy obecnego stanu, to polecam zlecić komuś pracę.

dzidek99
03-09-2009, 16:09
To może ktoś powie jak rozwiązać te problemy ?

zwiastun
03-09-2009, 16:34
Zabrać się za pracę albo zlecić komuś, kto nie będzie zadawać na tym poziomie pytań na tym poziomie (powtórzenie umyślne!)

dzidek99
03-09-2009, 16:50
Z miła checia bym sie zabrał ale nie wszystko wiem jak zrobic np 5,6,

moje
03-09-2009, 16:58
To trzeba się doedukować lub to zlecić.

PeFik
04-09-2009, 11:55
jeszcze kolejne 2 tygodnie i będzie lepiej, potem kolejne tygodnie i będzie wyglądać sensownie, jak na 2009 rok. Bo na razie późne lata 90-te.
Nie przejmuj się krytyką, ciesz się swoim serwisem i pracuj nad nim. Patrz jak robią inni, zmieniaj etc. Przecież budowanie stron to ma być zabawa, czyż nie.

Aczkolwiek patrząc realnie, rzeczywiście, daleko twojemu dziełu do nazwania go ukończonym i atrakcyjnym. Wypisanie wszystkich wad i usterek to kilka stron.
Rzuć okiem na te produkcje: http://www.smashingmagazine.com/2009/09/01/tv-show-web-designs-trends-and-examples/

/mimo iż nie na joomla, dadzą ci pojęcie w jakim kierunku zmierzać/

dzidek99
04-09-2009, 15:23
Widzę że moja strona to powrót do korzeni :). Ta strona http://www.smashingmagazine.com/2009...-and-examples/ (http://www.smashingmagazine.com/2009/09/01/tv-show-web-designs-trends-and-examples/) to powalająca jak dla mnie nie jest. Dlatego napisałem ten post żeby zapytac o jakieś wskazówki a nie o opinie. Moim zdaniem jak na 2 tyg nauki nie jest tak źle, ale wiadomo że bede ja ulepszał.

Bazyl
04-09-2009, 15:32
O gustach się nie dyskutuje...:)

Zadbaj o dostępność i użyteczność, nie zapomnij o własnych stronach błędów.
Dopilnuj poprawnej pisowni.
Napisz dobry kod.

:)

dzidek99
04-09-2009, 15:45
Chyba dajecie mi do zrozumienia ze powinno być wiecej jakichs bajerów, odtwarzacze na głownej stronie itp. Pooglądam inne stronki i spróbuje coś wykombinować . Przy okazji znacie jakiechs fajne komponenty dodadki do takiej stronki??

Bazyl
04-09-2009, 15:47
Ja nic takiego nie napisałem.
Przeciwnie - jedno migające cóś to w moim przypadku kompromis.

zwiastun
04-09-2009, 16:23
Już raz Ci oględnie napisałem!
Masz zrozumiale "parcie na poparcie". Zaczynasz i chciałbyś mieć poczucie, że to co robisz, jest co najmniej dobre. Tyle, że umiejętności nabywa się latami, a do doskonałości co najwyżej można dążyć. Ty zaś chciałbyś po 2 tygodniach dostać certyfikat jakości.
Kilka słów zachęcających do dalszych prób już Ci napisano. Wystarczająco dużo. A jeśli będziesz się dopraszać o następne, chcąc niechcąc możesz przeczytać odpowiedzi napisane w dobrej wierze, których Ty jednak dobrze nie odbierzesz.
Joomla! sam potrafi dawać efekt, którego się nie trzeba wstydzić, więc zrobienie czegoś w Joomla! to oczywiście osiągnięcie, ale do ewentualnego sukcesu zaledwie pierwszy krok. A Ty jesteś jeszcze mimo wszystko na etapie raczkowania.

dzidek99
04-09-2009, 16:59
zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?u=8) twój post to żart??

zwiastun
04-09-2009, 17:16
Tak, żart! Taki sam jak Twój!

dzidek99
04-09-2009, 17:25
Zwiastun czytając twoje posty wydaje mi się jednak ze dla początkujących to Ty jesteś uprzedzony. Więcej wyrozumiałości polecam i mniej przeżywania.

zwiastun
04-09-2009, 17:32
Szkoda słów na pisanie do Cię czegokolwiek, skoro nie dociera, co do Cię piszą inni. Wątek zamykam, bo niczemu nie służy.
Przedstawiona do oceny witryna jest pełna błędów i usterek typowych dla początkujących, a to forum służyć ma pomocą w rozwiązywaniu problemów z obsługą Joomla!, a nie uczeniu podstaw projektowania stron internetowych, np. doboru wielkości czcionki, znaczenia wyrównania tekstu, itp.