PDA

Zobacz pełną wersję : dodatek do moderacji artykułów, szkicow itp



jarkiPL
03-09-2009, 19:00
Szukam dodatku do kontroli artykułów napisanych przez autorów.
Chce przenieść pewien portal dziennikarstwa obywatelskiego z WordPress do joomle.

brakuje jednak mi tu kontroli nad artykułami
o to co potrzebuje:

- autor powinien mieć możliwość wykonania szkicu pracy i nanoszenia poprawek oraz zgłaszania artykułu do publikacji
- moderator powinien mieć dostęp do listy zgłoszonych artykułów i możliwość poprawek

- autor powinien mieć możliwość zgłaszania poprawek po opublikowaniu artykułu ale poprawki powinny uzyskać akceptacje moderatora przed ich wprowadzeniem na stronę

jedynie co mi się udało znaleźć to Frontend User Article List (http://joomlacode.org/gf/project/fual/)

spełniałby on moje wymogi gdyby nie parę ale:
po publikacji autor może całkowicie zmienić tekst artykułu i zmiany będą widoczne na stronie (czyli całkowity brak kontroli), brak w nim czegoś takiego jak szkice

zwiastun
03-09-2009, 19:39
raczej nie znajdziesz czegoś takiego.

jarkiPL
03-09-2009, 19:45
raczej nie znajdziesz czegoś takiego.

to jaki inny cms polecasz na portal dziennikarstwa obywatelskiego

PeFik
03-09-2009, 21:27
Bez wątpienia - Drupal, ale tu też trzeba mieć doświadczenie lub fachowego doradcę. Na tym CMS jest kilka (kilkanaście) tego typu serwisów, w tym także polskich. Niestety lub stety jest to forum o joomla, więc nie wypada się chwalić cudzego.

jarkiPL
04-09-2009, 18:21
dzięki, akurat zainstalowałem Drupla po informacji braku tych opcji w joomla (był to mój pierwszy CMS- i postawiłem już na nim 5 stron w tym 2 sklepy internetowe :P )

szkoda może w joomla 1,6 będzie to w standardzie
jak będę miał więcej czasu może sam napisze jakiś dodatek ale potrzebowałem coś na szybkiego


Drupal naprawdę jest niesamowity i na początku przyprawia się o bul głowy(przydatne są toturiale w YouTube- nie wiedziałem ze są tam takie rzeczy, coś niesamowitego człowiek jest w stanie nauczyć się wszystkiego przy pomocy drugiej osoby) ale jak się pozna możliwości modułu view to człowiek czuje jakby dotknął bram nieba.

Może ktoś kiedyś napisze coś podobnego dla joomle w tej chwili joomle stalo sie zbyt sztywna konstrukcją a niestety programowanie obiektow w php nie było moja mocna stroną.