PDA

Zobacz pełną wersję : [problem] dodawanie artykułów



drobka
04-09-2009, 10:21
to mój pierwszy post, zawsze sobie radziłem z systemem, lecz dziś napotkałem się na pewien problem i nie wiem jak go usunąć.

przy dodawaniu artykułów, w edytorze JoomlaFCK oraz innych podstawowych, system automatycznie po naciśnięciu opcji zapisz natychmiast usuwa wszystkie znaczniki <br> <p> itd... czyli tekst staje się jednolity.

Czy ktoś z Was wie, w czym tkwi problem?

moje
04-09-2009, 11:39
A do ustawień JCE się zajrzało?

EDIT:

Mówisz o edytorach WYSIWYG, które same generują kod html, więc jeśli wpiszesz swoje znaczniki, to zostaną one usunięte, do dodawanie własnego kodu html są odpowiednie guziki ;)

drobka
04-09-2009, 12:04
Tak. Gdy dodaje tekst, i moderuję go, z odstępami, enterami itp edytor zamienia mi go na ciągły, bez jakiegokolwiek formatowania.

To się stało nagle. Normalne dodawanie artykułów, nagle przy dodaniu artykułu czysty tekst bez formatowania.

moje
04-09-2009, 12:30
A klikałeś na przycisk "podgląd"?

drobka
04-09-2009, 12:41
Nie klikałem, za każdym razem kiedy wchodze na artykuł daje zapisz lub zastosuj zmienia tekst na nie formatowany

moje
04-09-2009, 12:50
To, że w edytorze wyświetla się na "sposób X", nie oznacza, ze tak też będzie się wyświetlał artykuł na stronie, dlatego jest coś takiego jak podgląd.

drobka
04-09-2009, 12:54
Na stronie się wyświetla źle... w edytorze przed zapisanie okey, a po zapisaniu bez formatowania...

moje
04-09-2009, 13:05
Niech zgadnę, samo się tak zrobiło?
Trzeba wejść w ustawienia edytora i tam zmienić co nieco.

Przydatne linki:
http://tnij.org/d8ed
www.wiki.joomla.pl

drobka
04-09-2009, 13:13
Nie jestem głupi. Ustawienia zostały zmienone i nadal nic...
Dzieki za pomoc.

moje
04-09-2009, 13:39
Nie jestem głupi. ...
Nikt nie powiedział, że jesteś.

Skoro zmiana ustawień nic nie pomogła to czy była próba nadpisania plików/zainstalowania na nowo?

Jakie zmiany wprowadzałeś?

Czy w miedzy czasie wprowadzałeś jakieś zmiany w całym serwisie?

drobka
04-09-2009, 14:46
Próby nadpisania nie było, lecz ponownie zainstalowałem edytory.
Instalowałem kilka komponentów, może one wpłynęły na błąd.

Od nowa instaluje joomle, jedynie zostawię content... nie mam już czasu aby siedzieć i domyślać się co się stało.

Dzięki