PDA

Zobacz pełną wersję : {mosmap} problem



xey
04-09-2009, 13:17
Witam chce wstawic mape google, zainstalowałem dodatek, wygenerowałem klucz, podałem adres.
Gdy wstawiam znacznik {mosmap} do jakiegos artykułu który był wcześniej wszsytko jest ok, pokazuje się mapa, ale chcę mieć mapę w pod modułem kontakt, zrobilem dodatkowy moduł z własnym kodem html, po wstawieniu tam znacznika poprostu go wyświetla zamiast wyświetlić mapę.
Probowałem utworzyć nowy artykuł wstawiając do niego znacznik i publikując go w nowym module poprzez mod_newsflash pokazując tylko ten artykuł i dalej ten sam problem, pokazuje jako tereść {mosmap} zamiast mapy...

Nie wiem co robię nie tak, proszę o pomoc...

idek
04-09-2009, 13:38
pewnie chodzi o to, że plugin jest pokazywany tylko w contencie, tzn {mosmap} zamieniany jest tylko w głównej kolumnie Twojej strony...

ale po co się tak męczysz, skoro możesz sobie wejśc na maps.google.com wybrać odpowiedni punkt i pobrać do niego link (prawy górny róg) a następnie kod iframe wstawić w moduł (uprzednio zaleca się wyłączenie edytora WYSWIG) i już mapka pokaże Ci się w module

xey
04-09-2009, 13:44
tak próbowałem na początku, ale pokazuje mi tylko linka " Wyświetl większą mapę ", nie mam pojęcia co jest nie tak...

moje
04-09-2009, 13:47
A próbowałeś użyć "mod html"?

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl
www.joomla.pl/forum/search.php

idek
04-09-2009, 13:55
pewnie nie wyłączyłeś edytora WYSWIG - tak przynajmniej mnie sie wydaje, skoro Ci sie ten link pokazal tylko

xey
04-09-2009, 14:02
jak napisałem wyżej stworzyłem mod_com co zdaje się w joomla 1.5 odpowiada mod_html, otwieram ten poduł i klikam <html> tam wklejam link z googli maps i pokazuje się tylko ten napis. Jeśli próbuje wstawić obrazek z url z 1 linkiem z googli ( do wysylania e-mailem czy jakos tak sie to tam zwie ) to mi wyświetla tylko pusty kwadracik, a w srodku napis obrazek.

idek
04-09-2009, 14:10
no własnie klikasz <html> (ikonke w edytorze WYSWIG jak się domyslam)

wejdź w swojego użytkownika (witryna>użytkownicy) i włącz edytor: no editor
i dopiero potem stwórz włsny moduł i wklej w pole kod z map

xey
04-09-2009, 14:16
Faktycznie działa! dzięki wielkie :)

idek
04-09-2009, 14:26
Proszę bardzo :)