PDA

Zobacz pełną wersję : Umieszczanie plików przez zarejestrowanych użytkowników



basia791
05-09-2009, 12:07
Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje w joomli pewna możliwość.
Chciałabym stworzyć portal, w którym zarejestrowani użytkownicy mogliby mieć własne podstrony, na których mogliby dodawać swoje zdjęcia, teksty, filmy itp. Czy istnieje taki dodatek do joomli? Bardzo proszę o odpowiedź.

moje
05-09-2009, 12:23
Tak istniej taki dodatek do Joomla i to nie jeden.
Osoba, która nie zna możliwości Joomla, nie poradzi sobie z ich obsługa, a co dopiero skonfigurowaniem/administracją, gdyż są to złożone procesy.

Przydatne linki:
(najpierw się uczymy)
www.wiki.joomla.pl
(potem szukamy)
www.joomla.pl/forum/search.php
http://extensions.joomla.org

basia791
05-09-2009, 13:01
Czy oprócz wymądrzania się, to na tym forum można zobaczyć prawdziwe porady? To chyba specyfikawielu zgorzkniałych ludzi, którzy zamiast pomóc wolą wyśmiewać się z innych i robić z nich głupków w ten sposób podnosząc swoje poczucie wartości. Na tym forum zdarza się to bardzo często. Myślę, że te osoby nie wiedzą po co są fora.

Czy ktoś mógłby zapodać te dodatki i napisać chociaż jak się nazywają? I proszę bez wymądrzania się :). Mam nadzieję, że są tutaj również mili ludzie.
Bo bycie anonimowym niesympatycznym to żadna odwaga.

zwiastun
05-09-2009, 13:09
Pomoc niekoniecznie musi oznaczać podawanie rozwiązania na tacy, a skierowanie do poradników, dokumentacji czy katalogu rozszerzeń wymądrzanie się i nieżyczliwość.
Bycie sfrustrowanym anonimowym, używającym sobie na forach na panującą na nich atmosferę rzeczywiście odwagi nie wymaga.

1. Na stronie głównej biblioteki dokumentacji, na którą zostałaś skierowana, w sekcji Nowe poradniki są wyszczególnione dwa do zarządzania plikami.
2. W dzisiejszych tematach pojawia się nazwa trzeciego.
3. Pytanie dowodzi, że albo jeszcze nie byłaś, albo się jeszcze nie nauczyłaś korzystania z Centralnego Katalogu Rozszerzeń, na którym programy do obsługi plikowni znajduje się bez trudu. Najwyższa pora, by tam się wybrać i zorientować w strukturze. Naszej plikowni też pewno nie odwiedziłaś!
Daruję sobie więcej uwag...

moje
05-09-2009, 13:15
Rady trzeba jeszcze umieć czytać, a tylko własne ego sprawia, że odbieramy je jako atak na naszą osobą, obelgę czy próbę odjęcia inteligencji.

Zostały podane linki do "szukajek" w tej po polskowemu, wpisać np pobieranie plików, katalog plików, serwis społecznościowy itd., czy ten inne "słowa klucze".
Na stronie extnsions.joomla.org trzeba się posługiwać nazwami anglowymi w/w "słów wkluczy", ot cała filozofia.

Lenistwo- (definicja własna) jedna z zaraz ludzkości.

EDIT:

Zostałem wyprzedzony.

basia791
05-09-2009, 14:09
Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Teraz chociaż są konkretniejsze. Szkoda, że musiałam się udać do takiego nieprzyjemnego podstępu ;) , żeby z Was coś wyciągnąć.
A co do lenistwa, to nie tyczy się mnie. Z dwójką małych dzieci na prawdę nie mam czasu siedzieć przed kompem godzinami, a chciałabym zrobić coś pożytecznego dla siebie i innych. Poprostu oprócz linków dorzućcie czasami od siebie też jakieś wskazówki, skoro wiecie na ten temat więcej.
Pozdrawiam.

zwiastun
05-09-2009, 14:49
Nie doczytałem, byś dostała jakąkolwiek dodatkową informację. Bo to, że w Bibliotece dokumentacji są poradniki, a w katalogu rozszerzeń informacje o dostępnych rozszerzeniach, to oczywistości.

Zatem do żadnych podstępów uciekać się nie trzeba było.
Tłumaczyć też się nie trzeba.
Natomiast warto uznać swoją pomyłkę czy nietakt i przynajmniej nie brnąć w niepotrzebne komentarze. :)

CaRgO24
30-12-2009, 03:57
Remository