PDA

Zobacz pełną wersję : 2 problemy: Cache strony i Search



JaGrab3
06-09-2009, 00:28
Witam,
szukałem już po necie, ale niestety nie moge znaleźć rozwiązania moich problemów:
1. Po włączeniu "Pamięci podręcznej", strony, które sa linkowane z menu z kategorii (czyli link wygląda tak: domena\kategoria\strona.html) wyświetlają się, lecz bez elementów graficznych templatki.
Strony które nie sa w chierarchii na poziomie pierwszym, sa wyświetlane prawidłowo.
2. Nie działa mi opcja szukaj. Szukanie tak jakby się wogóle nie odbywało, czego by się nie szukało, zawsze jest wynik 0. Sprawdzałem budowę linka od szukajki, wygląda, że tworzy się poprawnie. Gdzie szukać błędu?

Sprawdziłem, ze na standardowej templatce JaPurity, problem z cache nie występuje, prawdopodobnie moja templatka nie ma jakiegos wpisu w swoim kodzie.... czy ktoś już to przerabiał?
Moja templatka to 123wd-j15-1 - 123WebDesign

Poszedłem dalej tropem templatki, ma ona wadę - mianowicie, po rozwinieciu podkategorii z menu wszystko pięknie w menu się formatuje, jednak gdy klikniemy w podkategorię, strona się otwiera, ale formatowanie w menu jest już przesunięte, podkategoria równa się z kategorią.
Zainteresowani mogą zobaczyć: www.miasto-urody.pl (http://www.miasto-urody.pl) np. Kategoria: Kosmetyka-zabiegi.
Cache jest wyłączone szukajka także - jeżeli ktoś chciałby demonstracji jak to "niedziała" to mogę włączyć na życzenie.

Pozdrawiam Piotrek

JaGrab3
06-09-2009, 20:28
Witam,
problem 1 rozwiązany, problemem było błędne linkowanie css'ki w index.php templatki.
<link rel="stylesheet" href="<?php echo JURI::base()."templates/".$this->template; ?>/css/template.css" type="text/css" />
lub
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl . "/templates/".$this->template; ?>/css/template.css" type="text/css" />
tak powinno wygladac prawidlowe linkowanie, u mnie brakowalo JURI::base(), czyli jak linkowalo się z pliku cache, cos nie łapało odpowiedniego css.

JaGrab3
09-09-2009, 08:08
WItam,
uzupełniam jeszcze mój pierwszy post:
Jezlie chodzi o szukanie, to niestety link tworzy się nieprawidłowo, nie podstawia się pod zmienną szukana fraza, jest tam poprostu pusto.
Podejrzewam o to, jakies ustawienia serwera, gdyż na świeżej kopii Joomla dzieje się to samo. Dodam , ze na localhoscie też tak mam.... nie wiem gdzie szukać przyczyny. Wylączenie mod_rewrite i seo nic nie pomaga. Jak ręcznie w linka wstawie pod zmienną frazę np:
index.php?searchword=słowo... -- wtedy szukanie działa...

trzepiz
09-09-2009, 08:40
Witam, takich użytkowników forum nam trzeba .. :)

Nie dość, że dokładnie opisał problem - to jeszcze sam go rozwiązał i podał rozwiązanie :)


Brawo, brawo ...

JaGrab3
09-09-2009, 09:25
Witaj, no dzięki dzięki, ale problemu szukaj jeszcze nie rozwiązałem....