PDA

Zobacz pełną wersję : komponent Kontaktu



zielony kamillo
06-09-2009, 21:19
Witam,
szukałem tego na forum, ale niestety bezskutecznie:(
Mam problem z kontaktami.
Na stronie zamieściłem formularz kontaktowy, który umożliwia wysłanie automatycznej wiadomości do mnie. Niestety jak wysyłam próbną wiadomość ze strony to ona "ginie", nie otrzymuje jej. Natomiast jak zaznaczę opcje "Prześlij kopię wiadomości na swój adres email", to taką kopię dostaję. nie dostaje zasadniczej wiadomości, więc jak ktoś będzie chciał coś napisać, to ja tego nie otrzymam.
W kontakcie mam zaznaczone "połącz a administratorem" a w administratorze jest ustawiony mój adres email.
Gdzie mogłem popełnić błąd??
pozdrawiam

moje
06-09-2009, 21:30
A jak w konfiguracji wyglądają ustawienia poczty?

zielony kamillo
06-09-2009, 21:34
A jak w konfiguracji wyglądają ustawienia poczty?

konfiguracja globalna/serwer/poczta
wygląda to tak:
obsługa poczty:Funkcja pocztowa PHP
wysyłaj z adresu: mój adres email
nazwa nadawcy: www.pmin.org.pl (adres strony)
ścieżka sendmail: /usr/sbin/sendmail
uwierzytelnienie smtp: nie
serwer smtp: localhost
czy o to pytałeś?

moje
06-09-2009, 21:43
Tak o to, czy korzystasz z poczty wp?
Jeśli tak to zmień, albo załóż konto pocztowe na hostinku, a w w/w konfiguracji ustaw na serwer SMTP.

zielony kamillo
06-09-2009, 21:48
Tak o to, czy korzystasz z poczty wp?
Jeśli tak to zmień, albo załóż konto pocztowe na hostinku, a w w/w konfiguracji ustaw na serwer SMTP.

korzystam z gmaila, czy tez tu powinienem zmienić?

moje
06-09-2009, 21:50
Raczej sprawdź ustawienia antyspamowe, wejdź na pocztę poprzez www. Nie zdziwiłbym się jakbyś te mail'e miał w katalogu spam.

zielony kamillo
06-09-2009, 21:53
Raczej sprawdź ustawienia antyspamowe, wejdź na pocztę poprzez www. Nie zdziwiłbym się jakbyś te mail'e miał w katalogu spam.

z gmaila korzystam jedynie przez www:)

w spamie nic nie ma, sprawdziłem to zanim napisałem na forum.

moje
06-09-2009, 21:58
Jaki mail jest w pisany w konfiguracji tego formularza, bo jeśli pole jest puste to stąd mogą być te "cuda".

zielony kamillo
06-09-2009, 22:05
super, działa
problem polegał na tym, iż na razie była tam wpisana tylko litera (robię to dla kogoś), a jak zostawiłem puste to działa:)
wielkie dzięki za pomoc, muszę przyznać, że korzystanie z forum joomli daje olbrzymia radochę. nie wiedziałem, że jest tyle ludzi chętnych do bezinteresownej pomocy.

Dylek
07-09-2009, 00:18
Wydaje Ci sie, buehehehehe :)

norbick
14-09-2009, 20:03
U mnie niestety nie działa.
Joomlę 1.5.14 mam zainstalowaną na serwerze nazwa.pl.
We wcześniejszych wydaniach Joomli na tym serwerze nie było żadnych problemów.
Czy wie może ktoś jakie wpisać ustawienia? Pomoc NetArtu jak na razie nic sensownego nie wymyśliła.
Konto pocztowe mam na tym samym serwerze co Joomlę.