PDA

Zobacz pełną wersję : Małe bannery na stronie



Mimizu
11-07-2006, 14:40
Na mojej stronie potrzebuję zrobić małe bannery, które byłyby wyświetlane w prawym menu, pionowo, wyśrodkowane. Niby taką możliwość daje mi ArtBanners, ale muszę również mieć wpływ na kolejność bannerów, a czegoś takiego w ArtBanners nie znalazłem

Czy istnieje może inny komponent/moduł bannerów, który spełniłby moje wymagania? A może w ArtBanners jest taka możliwość, tylko nie znalazłem jej? Proszę o pomoc!

webmario
11-07-2006, 15:14
wybierz moduły witryny-->nowy, w edytorze wklej kod htmll,np obrazek z linkiem, wyśrodkuj. I tak możesz stworzyć kilka modułów i ustalać kolejność ich wyświetlania

BartPL
17-07-2006, 00:08
fajny pomysl :) sprawdzalem osobiscie :)

Forest
20-07-2006, 13:59
:(
Mam ten sam problem
Zrobiłem tak jak powiedziałeś i nic z tego
obrazek w module się powiększa i przyjmuje rozmiary modułu. W żaden sposób nie chce się zmniejszyć.
A co zrobić żeby w module były tylko 2 lub 3 obrazkolinki obok siebie?

webmario
20-07-2006, 22:04
zainstaluj sobie jce editor, tam masz pełne możliwości edycji i nie powinno być problemu, robisz co chcesz teoretycznie, tylko trochę praktyki...:)

Forest
21-07-2006, 11:42
sorry, powiedz mi jeszcze jak to się dodaje?
zciągnąłem sobie jce i po rozpakowaniu mam folder jce oraz pliki jce.php i jce.xml
gdzie mam je złożyć?

webmario
21-07-2006, 21:42
wszystko masz do pobrania z joomla.pl, moduły,dodatki, komponenty, spolszczenia..... i instalujesz w joomli! a nie jakies rozpakowania! widzę, że chyba początkujący, poczytaj poradniki w pomocy, co, jak i dlaczego. Z czasem wszystko skumasz:)

Forest
22-07-2006, 09:09
No właśnie zciągnąłem sobie jce editor ze strony joomla dodatki w postaci pliku zip. Wchodzę do administratora joomla Instaluj dodatek
Instaluj z pakietu
i co ? przecież to co zciągnąłem to nie jest żadna instalka

Otórz właśnie trzeba wskazać ten plik zip. Nie trzeba go rozpakwywać.:o

Ale wcale o tym nie napisano w pomocy:mad:
Doszedłem do tego dzięki wrodzonej inteligencji :D

Forest
22-07-2006, 09:27
No i super! zajefajnie!
Po aktywowaniu edytora jce w Konfiguracji nie otwiera mi się żaden artykuł tylko wyskakuje strona z komunikatem :

Warning: require_once(D:/Program Files/xampp/htdocs/jomla/administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php) [function.require-once (http://localhost/jomla/administrator/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in D:\Program Files\xampp\htdocs\jomla\mambots\editors\jce.php on line 38

Fatal error: require_once() [function.require (http://localhost/jomla/administrator/function.require)]: Failed opening required 'D:/Program Files/xampp/htdocs/jomla/administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php' (include_path='.;d:\Program Files\xampp\php\pear\') in D:\Program Files\xampp\htdocs\jomla\mambots\editors\jce.php on line 38

ale to zakręcone:rolleyes:

Forest
22-07-2006, 12:28
No tak !
a skąd miałem wiedzieć że ten dodatek potrzebuje zainstalowania komponentu?:mad:

na szczęście wrodzona inteligencja:D

webmario
22-07-2006, 13:51
Na szczęście to jest Joomla.pl i nie trzeba inteligencji, żeby wpisać jce w szukajce i wszystko znaleźc :cool:

zwiastun
22-07-2006, 14:45
Ale już wiesz! mbcobretti właściwie już napisał, rzecz jest także objasniona w opisie dodatku w plikowni, ale dla jasności dla innych, którym się trafi podobny problem:

1. Dodatek Edytor JCE: to jest TYLKO sam edytor.
2. Do zarządzania NIEZBĘDNY jest komponent JCE Admin
3. Do edytorka można doinstalowac kilka(naście) dokładek. Instaluje się je za pomoca kompnentu JCE Admin!
4. Po zainstalowaniu trzeba zaktualizować pakiet językowy (zainstalować go ponownie!)

Forest
23-07-2006, 00:33
Wciąż jednak nie rozwiązaliśmy problemu:
W administratorze wybieram menu Moduły -witryna
wkładam tutaj obrazek.
Obrazek w tym module się powiększa i przyjmuje rozmiary modułu. W żaden sposób nie chce się zmniejszyć.
Nie pomogły następujące zabiegi:
-zmiana edytora
-użycie modułu Html Module
-grzebanie we właściwościach obrazka
-umieszczenie obrazka w tabeli , dodanie marginesów i borderu
A co zrobić żeby w module były tylko 2 lub 3 obrazkolinki obok siebie?:confused:

zwiastun
23-07-2006, 02:37
1. Zmniejszanie - zwiększanie obrazka może zależeć od Twojej templatki, ustawień włąściwości modułu
W związku z tym:
stwórz specjalną odmianę stylu dla tego modułu
np. .module_reklamki {} albo .moduletable_reklamki {}
raczej ten pierwszy, żeby nie nawkładać w tabelki tabelek

skopiuj właściwości stylu .module{} do .module_reklamki {} i najkrócej mówiąc, pokombinuj albo nie kombinuj, a na podstawie wiedzy o CSS określ odpowiednie parametry i ich wartości

2. Zrób we własnym module tabelkę z 3 wierszami (czy trzema komórkami obok siebie w jednym wierszu) i do nich włóż kolejne obrazki.

Poczytaj na joomla.pl/pomoc w podręczniku programisty (zaawansowanie projektowanie) o ustawieniach modułów = http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/3/30/1/4/

Forest
23-07-2006, 16:15
A jakby tak podmienić plik tworzenia modułu z PHP-NUKE bo tam jak obrazek wygląda w edytorze taki jest wyświetlany na stronie:o

zwiastun
23-07-2006, 16:31
A jak by tak podmienić silniczek z fiacika do seato dajmy na to...
To przeciez dwa różne systemy.
W joomla obrazki też wyglądają tak, jak mają wygladać. To nie kwestia działania modułu, a psikusików o któych pisałem Ci wcześniej.

energoserwis
11-08-2006, 19:49
Pomysł był nawet fajny. Ale coś jest nie tak ...
Wszystko działa, dopóki nowy moduł jest wyświetlany jako 1 w kolumnie po prawej czy po lewej stronie. Jak tylko obniżę go o choćby 1 pozycję w dół ... obrazek wstawiony w nowym module znika :|

zwiastun
11-08-2006, 22:29
Nie bardzo rozumiem, ale na 100% jest tak: jak sobie zrobiłeś, tak i masz.
A nam trudno zgadywac

My$z@
12-08-2006, 17:25
Witam,
Mam problem z Artbanner 2pl. Zainstalował się wspaniale ale jak dodaje banner to nigdzie na stronie mi się nie pokazuje, możecie coś doradzić?
Przepraszam za taki post, ale dopier wkraczam w ten sysem :)
Dzięki

My$z@
12-08-2006, 17:53
Witam,
Mam problem z Artbanner 2pl. Zainstalował się wspaniale ale jak dodaje banner to nigdzie na stronie mi się nie pokazuje, możecie coś doradzić?
Przepraszam za taki post, ale dopier wkraczam w ten sysem :)
Dzięki

NIEAKTUALNE, zrobiłem sam :)