PDA

Zobacz pełną wersję : 2 szablony na 1 serwerze



rocher
07-09-2009, 14:21
Witam
Niedawno zaczęłam się uczyć joomli, niejako zostałam zmuszona do napisania strony, która zleceniodawca mógłby sobie sam edytować, po przetestowaniu kilku darmowych cmsów wybrałam joomla.

Stronę zrobiłam i dopiero teraz naszła mnie myśl. Sprawa wygląda tak, robię praktycznie podstrone do serwisu który już istnieje, serwis także zrobiony jest w joomli. Ja do swojej strony wykorzystałam inny szablon.
Proszę o pomoc, powiedzcie mi czy moge swoją podstronę wrzucić tak, by nie gryzła się już z tym co jest na serwerze i by nad oparta była o szblon, który ja wykorzystałam no i jak to zrobić jeśli się da oczywiście.
Sprawa samego szablonu to pikuś, dkonałam w nim zmian, podmienię sobie pliki kraficzne i pliki css, ale jak wygląda sprawa zawartości strony: artukuły, menu itp itd, czy moge to jakos przerzucić z mojego serwera na serwer docelowy?

Bedę bardzo wdzięczna za pomoc, to pierwsza strona która robię za pomocą cmsa, jeszcze w weekend siedziałam i płakałam przed monitorem próbując to wszystko załapać.
Asia

trzepiz
07-09-2009, 14:23
chyba nie łapię co ty tak naprawdę chcesz zrobić .. Masz w końcu 2 różne strony czy jedną.. Musisz mi to wytłumaczyć bardziej "łopatologicznie"

rocher
07-09-2009, 14:30
Jest utworzona jedna strona, teraz zaszła potrzeba zrobienia podstrony do tej już istniejącej. Podstronę zrobiłam ja, na innym szablonie niż strona główna.
Podstronę robiłam na joomli zainstalowanej na moim serwerze, teraz muszę ją przerzucić na serwer, gdzie jest strona główna, czli serwer zleceniodawcy.
Teraz chyba już jasno napisałam?

PeFik
07-09-2009, 14:34
" niejako zostałam zmuszona do napisania strony (..) i płakałam przed monitorem" - biedne kaczątko.

jeśli chcesz tylko przerzucić sam szablon to skopiuj z twojego serwera na nowy czyli z folderu do folderu, a dokładniej serwer twój -> komputer -> serwer klienta. Opublikuj w zainstalowanym u klienta cms joomla.

P.s.
Jak coś pisz na priv. pomogę, pokrzepię wiedzą ... bez obawy nie wystawię FV, hihi.

rocher
07-09-2009, 14:41
nie chodzi o przerzucenie samego szablonu. Z tego co widze w joomla wybiera się szblon domyślny, czli strona główna która już jest na serwerza koszysta z szablonu domyslnego, jesli ja dorzucę swoją podstronę to ona również wyświetli się w szblonie domyslnym. Jak zrobić by wyświetlała się koszystając z mojego szablonu, a nie tego domyślnie ustawionego???

moje
07-09-2009, 14:45
Trzeba przypisać szablon do danej podstrony.

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl
www.demo.joomla.pl
www.pomoc.joomla.pl

ppilus
07-09-2009, 14:46
Jeżeli ile dobrze zrozumiałem treść twoich wiadomości to da się zrobić to o co zapytujesz.
1. Przy pomocy np. JoomlaPack przenosisz swój serwis i usadawiasz go w folderze obok już działającego serwisu. Po wybraniu odpowiedniej opcji w menu w serwisie zleceniodawcy użytkownik zostaje przeniesiony do twojej Joomla! (strony).
2. Trochę bardziej pracochłonne rozwiązanie. W porozumieniu z adminem serwisu zleceniodawcy do jego instalacji przenosisz swoje artykuły, doinstalowujesz wymagane komponenty, moduły (menu) itd. i przypisujesz do pozycji menu dla twojej części strony swój szablon.

ppilus
07-09-2009, 14:50
Jeżeli podstroną nazywasz artykuł przypisany do pozycji menu to wystrczy tejże pozycji przypisać inny szablon.
http://wiki.joomla.pl/Odmienny_wygl%C4%85d_dzia%C5%82%C3%B3w_witryny

rocher
07-09-2009, 20:16
Podstroną nie jest tylko artykuł, ale cała strona z menu itp, tyle, że menu ma inna zawartość niż te na stronie głównej. Niebawem dostanę dostęp do serwera klienta, więc będę mogła skorzystać z Waszych rad, mam nadzieję, że zadziałają.
W każdym razie dzięki wielkie za odzew, jeśli będę miała jakieś problemy, to z pewnością jeszcze się odezwę :)