PDA

Zobacz pełną wersję : mosmodule



semk
08-09-2009, 00:02
mam problem z mosmodule. w treści artykułu wstawiam {mosmodule list} i wyświetlając artykuł widzę {mosmodule list}. Jak uzyskać właściwy efekt w postaci listy modułów?

zwiastun
08-09-2009, 00:33
Jakiego Joomla to dotyczy?

semk
08-09-2009, 00:35
joomla 1.5.14 pl + mosmodule 1.02 pl

semk
08-09-2009, 00:53
może trzeba ująć polecenie w jakieś znaczniki, bo ja pisałem w treści artykułu np.:
"test wyświetlania modułów {mosmodule list}"

zwiastun
08-09-2009, 01:06
A dodatek do jakiej masz wersji?

semk
08-09-2009, 01:14
nie mam pojęcia do której wersji jest ten dodatek, nigdzie nie znalazłem tej informacji. Ale korzystając z systemowego {loadmodule} mam ten sam efekt, czyli na stronie frontowej wyświetla to co wpisałem, zamiast modułów.

Dylek
08-09-2009, 12:16
Pod warunkiem ze bot opublikowany :)

semk
08-09-2009, 12:33
tak. bot opublikowany, zarówno mosmodule jak i loadmodule. Może ktoś napisałby fragment jakiegoś artykułu z użyciem {mosmodule list} to zobaczyłbym, może ja popełniam jakiś błąd.

Dylek
08-09-2009, 12:42
To zerknij w podglad kodu html artykulu z tym botem i zobacz czy skladnia tego bota nie jest ujeta w jakies znaczniki typu pogrubienia, czy spany itp.

semk
08-09-2009, 12:57
jest ujęta w <p>, ale jak próbuję wywalić poza <p> to przy zapisywaniu i tak jest przerabiane z automatu na wewnątrz <p>. może by zrobić <div>?

zwiastun
08-09-2009, 13:53
Nic z tego nie rozumiem? Po co Ci jakaś lista modułów? Drugi argument w poleceniu tego dodatku wskazuje pozycję modułów, z której mają być pobrane treści modułów, a nie ich lista. Powinna to być pozycja stworzona specjalnie do osadzania modułów w artykule (można ją wpisać na listę nazw pozycji podczas konfigurowania modułu)

semk
08-09-2009, 15:30
w readme znalazłem składnie:
{mosmodule list} - wyświetla listę dostępnych modułów
{mosmodule module=nazwamodułu} - wyświetla moduł
Dlatego prosiłem o fragment artykułu z opcją list, bo nikt nie zna nazw moich modułów.
sprawdziłem w HTML'u - cokolwiek bym nie wpisał wszystko bierze w znacznik <p> i żadna zmiana nie jest możliwa. próbowałem zmienić na div, span, a i tak w trakcie zapisywania artykułu zmienia na <p>

zwiastun
08-09-2009, 15:31
A po co komu ta lista dostępnych modułów? A w ogóle piszesz o czymś z Komsosu. Dodatków do Joomla jest ponad 3000, a razem z tymi dla 1.0 ponad 7000. Skąd kto ma wiedzieć, o czym Ty faktycznie piszesz?

semk
08-09-2009, 15:43
Zwiastun, wiem że masz duże zasługi dla społeczności Joomla, ale ja piszę o problemie z jednym botem "mosmodule" i proszę nie pytaj po co komu lista modułów, będę wdzięczny jak napiszesz mi przykładowy artykuł zawierający {mosmodule} i wstawiający moduł "szukaj" czy dowolny inny w treści artykułu.

zwiastun
08-09-2009, 15:53
Nie wiem, co mają zasługi do zrozumienia, o czym piszę?

Do osadzania modułów w artykułach służy standardowy dodatek i instalowanie czegokolwiek w tym celu dodatkowo nie ma sensu.
Może ja nie umiem już pisac po polsku, ale w takim razie proszę wskaż, co tu jest niejasnego, niezrozumiałego:

Moduły można umieszczać w artykułach. W tym celu, w miejscu w którym chcesz zaprezentować moduł wpisz {loadposition xxx}, gdzie xxx to nazwa specjalnej pozycji, do której moduł został przypisany w edytorze konfiguracji. Nazwa tej pozycji nie może kolidować z żadną nazwą zastosowaną w szablonie. Może to być dowolna nazwa, najlepiej sygnalizująca, że jest to pozycja modułów w artykule (np. "wartykule1) lub inna korespondująca z treścią modułu (modułów). Moduły osadzone w artykułach będą widoczne pod warunkiem, że włączony będzie dodatek Artykuły - Wpinacz modułów [Content - Load Module]
(fragment z pomocy ekranowej - wiki: ekrany pomocy!)

semk
08-09-2009, 21:21
Zwiastun
Dziękuję bardzo.
Może podpowiesz mi jeszcze czy można prościej niż przez href umieścić w treści artykułu link do innego artykułu.

Dylek
09-09-2009, 15:34
Skorzystac z JCE i pluginu Advanced Links (czy jakos tak :) ), gdzie mozesz sobie kliknac po prostu do jakiego artykulu linkujesz.