PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd SQL, brak lub niezrozumiały plik .sql ... i JFolder::delete: Ścieżka wskazuje...



44_Ziuk
08-09-2009, 13:40
Przy próbie instalacji komponentów ( np joomfish, joomgallery) wyrzuca mi taki komunikat:



Komponent Zainstaluj: Błąd SQL, brak lub niezrozumiały plik .sql DB function reports no errors
JFolder::delete: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
JFolder::delete: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
Instancja pakietu z pliku kończy sie komunikatem:
"Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego."

Chmody mam ustawione poprawnie.
Konto jest na easyisp.pl
Działam na joomli 1.5.14.

W czym tkwi problem?

nikszal
08-09-2009, 14:38
A instalacja Joomla odbyła się bez problemów?

Podaj adres strony.

Ten hosting jest do bani! Nawet konta testowego założyć nie mogę. Serwer leży.

ppilus
08-09-2009, 14:41
@zwiastun udzielił mu odpowiedzi w innym wątku http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=23520

44_Ziuk
08-09-2009, 15:03
Instalacja odbyła się w zasadzie bezproblemowo na wersji 1.5.13. Następnie zrobiłem update do 1.5.14. Wcześniej gdy próbowałem zainstalować 1.5.14 to przycisk "dalej" na jednym z etapów nie był aktywny.

Czyli wina jest po stronie serwera jak rozumiem?

nikszal
08-09-2009, 15:07
Już znam powody Twoich problemów:
Tryb bezpieczny [Safe mode]: - włączone
Rejestracja zmiennych globalnych
[Register Globals]: - włączoneOmijaj ten serwer dużym łukiem. Na cal.pl tez nie idź, bo "u nich" działa, a u Ciebie nie koniecznie musi "działać".

44_Ziuk
08-09-2009, 15:40
W .htaccess przestawiłem Rejestracje zmiennych globalnych [Register Globals] na wyłączoną.
Admin dla mojej domeny wyłączył safe mode.

Czy pomimo tego generalne ustawienia serwera mogą rzutować na funkcjonowanie treści zawartych w jednej z domen na nim się znajdujących?

nikszal
08-09-2009, 15:50
Moja dobra rada - daruj sobie ten serwer, jeśli nie chcesz fundować sobie dodatkowych kłopotów. Tam jest wersja php 4.4.6 a do instalacji niektórych rozszerzeń wymagana jest 5.0.3 i wyższa. Skorzystaj lepiej z oferty netmark.pl. Jest tam prawie o połowę taniej i serwery hulają.