PDA

Zobacz pełną wersję : Agora Forum zmieniła mi kodowanie na stronie



darekwaw
08-09-2009, 14:51
Witam
Dziś zainstalowałem komponent Agora Forum w wersji 3.0.06 PL ściągnięty ze strony joomlapl.com
Po instalacji pozmieniało mi litery w artykułach. Sami zobaczcie http://www.pksjaslo.com.pl
Nie rozumię jak mogło we wszystkich artykułach zmienić kodowanie. Jak na stronie wybiorę Unicode to litery są jak należy po kliknięciu w dowolny inny atykuł już kodowanie się zmienia
Dodam jeszcze, że to kodowanie raz wraca do normalności by po chwili na tym samym artykule się zmienić.
I jeszcze jedno - te zmiany kodowania dotyczą wyłącznie sytuacji kiedy to nie jest użytkownik zalogowany. Jak się zaloguje to wszystko wraca do normy
Co należy zrobić by uzdrowić sytuację ?

dkint
08-09-2009, 17:44
Witam

Spróbuj tego :

http://jvitals.com/index.php?option=com_agora&task=topic&id=1471&Itemid=105

pozdrawiam
Krzysiek

darekwaw
08-09-2009, 22:37
Odinstalowałem ten komponent.Niestety sytuacja nie wróciła do normy. Zauważyłem, że pewne sparawa rozbija się o coś innego. A mianowicie jeśli stronę przegląda anonimowy użytkownik to dzieją się właśnie takie dziwne zmiany w kodowaniu. Jeśli się zaloguje to wszystko wraca do poprawnych kodowań.
Zmiany dotyczą dosłownie wszystkiego nawet zmiana szablonu strony nie jest widoczna podczas anonimowego przeglądania strony po zalogowaniu zmiany są widoczne natychmiast.
Pewnie mój dostawca coś s******ył na tym serwerku i nie wszystkie zmiany są widoczne natychmiast.

darekwaw
20-10-2009, 10:20
Postanowiłem wrócić do wątku.
Wspomniane rozwiązanie z dopisaniem zmiennych nie pomogło bo nie znalazłem takiego katalogu.
Trochę martwi mnie ta sytuacja gdyż jak zainstalowałem całą Joomlę od zera i podłączyłem do istniejącej bazy wszystkio wróciło do normy. Natomiast po zainstalowaniu forum Agroa kodowanie w całym serwisie zostało zmienione na ISO Europa środkowa.
Jeśli mogę ponownie prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu będę wdzięczny. Nie znam się za bardzo na PHP więc proszę o wyrozumiałość w tłumaczeniu.