PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie litery w DOCman



norbiu5
08-09-2009, 22:58
Witam mam pytanko co można zrobić aby DOCman wyświetlał polskie znaki a nie zamieniał ich na inne znaki a jeśli nie można to czy istnieje podobne rozszerzenie, które poradzi sobie z tym problemem.

trzepiz
08-09-2009, 23:01
problemem nie jest Docman a kodowanie ..

sprawdź jakiego kodowania używasz i jakiego używa Docman ..

czy tylko w Docmanie masz problemy z kodowaniem ? .. jakiej wersji używasz (zarówno Docmana jak i Joomla ) ?

norbiu5
09-09-2009, 00:11
problemem nie jest Docman a kodowanie ..

sprawdź jakiego kodowania używasz i jakiego używa Docman ..

czy tylko w Docmanie masz problemy z kodowaniem ? .. jakiej wersji używasz (zarówno Docmana jak i Joomla ) ?

Tak tylko w Docman-ie mam problem z literami używam DOCman v1.4.0 i Joomla 1.5.14 i nie bardzo wiem jak sprawdzić kodowanie Docman-a

alex51
09-09-2009, 11:15
W docmanie 5 plików językowych jest umieszczonych w katalogu Administrator. Kolejne pliki języka polskiego są w katalogu Componens w folderze Themes=>Default i Default polish. Każdy z tych plików powinieneś mieć kodowany w utf8, co sprawdzić powinieneś za pomocą programu Gżegżółka.

norbiu5
09-09-2009, 19:41
W docmanie 5 plików językowych jest umieszczonych w katalogu Administrator. Kolejne pliki języka polskiego są w katalogu Componens w folderze Themes=>Default i Default polish. Każdy z tych plików powinieneś mieć kodowany w utf8, co sprawdzić powinieneś za pomocą programu Gżegżółka.

Przekonwertowałem wszystkie polskie pliki dzięki pana wskazówką, ale gdy wgrałem plik z polskimi znakami to pojawił mi się następujący komunikat
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '=' SQL=SELECT COUNT(dmfilename) FROM jos_docman WHERE dmfilename='(tutaj była nazwa pliku jaki wczytałem)

trzepiz
09-09-2009, 20:04
nie znam się na docmanie ale sprawdź w bazie danych jak masz ustawione kodowanie dla tabeli "jos_docman" .. ? skoro pliki masz utf8 to wszystko co zwiazane z Docmanem w bazie danych też powinno być kodowane w utf8

norbiu5
09-09-2009, 20:56
nie znam się na docmanie ale sprawdź w bazie danych jak masz ustawione kodowanie dla tabeli "jos_docman" .. ? skoro pliki masz utf8 to wszystko co zwiazane z Docmanem w bazie danych też powinno być kodowane w utf8
Ma pan rację wszystkie tabele mam kodowane w UTF8 natomiast te z Docman w jakimś latin_1 swedish i pojęcia nie mam jak to zmienić.

norbiu5
09-09-2009, 23:06
Dzięki PANOWIE za pomoc, dzięki waszym wskazówką zmieniłem kodowanie tabel w DOCman-ie poprzez panel administracyjny DirectAdmin, mogę już po wysłaniu pliku na serwer nadać mu nazwę z używając polskich liter, nie mogę natomiast przesyłać pliku który zawiera już w nazwie polskie litery. Jeśli ktoś miał by na to jakiś pomysł to dzięki, ale mimo wszystko obecna sytuacja już bardzo mnie satysfakcjonuje.