PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po zmianie serwera



annubis17
09-09-2009, 01:22
Witam, razem z kolegami postanowiliśmy przenieść stronę na inny serwer.
Zainstalowaliśmy nową joomle, gdyż nie mieliśmy dostępu do ftp starego serwera, wrzuciliśmy bazę ze starego serwera. Strona chodzi, można się zalogować, treść i wszystko jest tak samo jak na starej stronie, ale gdy chcemy wejść w "Użytkownicy" w panelu admina, to nie ma tam żadnych użytkowników, żadnych opcji, ani nic oprócz tego paska gdzie można wejść we wszystkie działy "Zaplecza"
Ręce nam już opadają bo 3 dzień się męczymy i nic nie możemy z tym zrobić, więc prosimy o pomoc

moje
09-09-2009, 01:30
Przydatne linki:
www.joomla.pl/forum/announcement.php?f=18&a=3
www.joomla.pl/forum/showthread.php?t=21594

annubis17
09-09-2009, 01:41
Wykorzystałem te przydatne linki i wyszło mi to:
Opis problemu:
gdy chcemy wejść w \"Użytkownicy\" w panelu admina, to nie ma tam żadnych użytkowników, żadnych opcji, ani nic oprócz tego paska gdzie można wejść we wszystkie działy \"Zaplecza\"



Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.11 Production/Stable [ Vea ] 03-June-2009 03:30 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 777 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.29.5-grsec-hostnoc-4.2.0-i386-libata ( i686) | Strona Serwer: Apache ( palringopolska.pl ) | PHP Wersja: 5.2.10
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 10 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.81-community ( mysql12.000webhost.com via TCP/IP )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Włączone | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php nie są identyczni (prawdopodobnie nie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: apache2handler | MySQLi: Tak | Max. Memory: 32M | Max. Upload Size: 2M | Max. Post Size: 2M | Max. Input Time: 10 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje: system, show_source, exec, shell_exec, proc_open, passthru, set_time_limit, ini_restore, mysql_list_dbs, ini_alter, dl, pfsockopen, openlog, syslog, symlink, link, chgrp, leak, popen, escapeshellcmd, apache_child_terminate, apache_get_modules, apache_get_version, apache_getenv, apache_note, apache_setenv, virtual, mb_send_mail
MySQL Klient: 5.0.81 ( latin1 )

moje
09-09-2009, 01:52
Na początek zaktualizuj Joomla do wersji 1.5.15.

trzepiz
09-09-2009, 09:47
Na początek zaktualizuj Joomla do wersji 1.5.15.

@moje chyba się trochę pospieszyłeś .. :)

aktualna wersja to 1.5.14

trzepiz
09-09-2009, 09:48
Zainstalowaliśmy nową joomle, gdyż nie mieliśmy dostępu do ftp starego serwera, wrzuciliśmy bazę ze starego serwera

na pewno całą bazę ? czy przenosiliście tylko wybrane tabele ?

annubis17
09-09-2009, 13:17
na pewno całą bazę ? czy przenosiliście tylko wybrane tabele ?
Prawdę mówiąc nie wiem czy jest przeniesiona cała bo to nie ja zrzucałem z poprzedniego serwa. A jak to sprawdzić czy jest cała? Na razie sobie poradziliśmy z problemem użytkowników instalując "A User Manager" ale wolelibyśmy żeby wszystko działało jak powinno. Aha i jest jeszcze taki problem, że na stronie nie działa nam Ramówka (http://www.palringopolska.yoyo.pl/). Coś ktoś wie jak można ją naprawić?