PDA

Zobacz pełną wersję : problemy przy instalacji



ramiro
09-09-2009, 16:28
Witam.
Mam pewien problem przy instalacji. Zacznę od tego że instaluje joomla 1.0.x (nie pytajcie dlaczego taką starą wersje po prostu chce ją zainstalować i pomóżcie mi rozwiązać problem albo po prostu podpowiedzcie coś) na płatnym serwerze xaa.pl
Problem jest następujący administratorzy nie chcą mi zmienić nie których opcji (chociaż płace za serwer) potrzebnych do instalacji daje screena.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ae14327254408ef.html

Czy mogę tak zostawić i dalej instalować nie będzie błędów? Czy wszystko jest obowiązkowo do zmiany może są opcje których nie koniecznie trzeba zmieniać a adminiów da się przekonać?

trzepiz
09-09-2009, 17:12
http://wiki.joomla.pl/Jak_wy%C5%82%C4%85czy%C4%87_RG_EMULATION%3F

http://wiki.joomla.pl/Bezpiecze%C5%84stwo_-_lista_kontrolna_2:_Hosting_i_ustawienia_serwera#W yb.C3.B3r_kwalifikowanego_dostawcy_us.C5.82ug_inte rnetowych

zwiastun
09-09-2009, 23:51
Wsparcia w sprawie Joomla 1.0 od nas już jednak nie oczekuj!!! Nie ma żadnych racjonalnych powodów, dla których miałbyś to czynić, a skoro masz takie widzimisię, to ponoś również ewentualne konsekwencje!

ramiro
15-09-2009, 14:47
Wsparcia w sprawie Joomla 1.0 od nas już jednak nie oczekuj!!! Nie ma żadnych racjonalnych powodów, dla których miałbyś to czynić, a skoro masz takie widzimisię, to ponoś również ewentualne konsekwencje!

Dobra. Zapłacę za przeróbkę joomla 1.0.x na 1.5.x. Oraz poprawienie błędów w szablonie (jeżeli takie będą). Czy jest ktoś zainteresowany? Zależy mi na czasie. Proszę o szybką odp.

zwiastun
15-09-2009, 15:33
Mam nadzieję, żeś się na mnie nie obraził :)
Nie chcę Cię zniechęcać, ale serwer na którym włączona jest rejestracja zmiennych globalnych trzeba omijać szerokim łukiem.
Joomla będzie ci działać w tym środowisku, ale będziesz mieć mnóstwo kłopotów. A ewentualnemu zleceniobiorcy już za chwilę zapłacisz za pracę, jakiej na odpowiednim serwerze w ogóle wykonywać nie trzeba!

ramiro
16-09-2009, 10:04
Mam nadzieję, żeś się na mnie nie obraził :)
Nie chcę Cię zniechęcać, ale serwer na którym włączona jest rejestracja zmiennych globalnych trzeba omijać szerokim łukiem.
Dlaczego?

Joomla będzie ci działać w tym środowisku, ale będziesz mieć mnóstwo kłopotów. A ewentualnemu zleceniobiorcy już za chwilę zapłacisz za pracę, jakiej na odpowiednim serwerze w ogóle wykonywać nie trzeba!
Kal to zapłacę za to co na odpowiednim serwerze w ogóle nie trzeba wykonywać? Jakim serwerze? Pisz jaśniej.

PeFik
16-09-2009, 13:55
Dlaczego?
Względy bezpieczeństwa !


Kal to zapłacę za to co na odpowiednim serwerze w ogóle nie trzeba wykonywać? Jakim serwerze?
Zakładam iż twoja strona stoi na darmowym serwerze, który muszę przyznać nadaje się tylko do HTML. Jeśli administrator nie może zmienić ci ustawień PHP dla twojego konta - to powiedź mu , dziękuje i do widzenia.
Jest tyle hostingów, gdzie Joomla! świetnie chodzi i masz wpływ na ustawienia, poza tym można korzystać z plików php.ini lub .htaccess - do woli. Temat polecanych hostingów był na forum.

ramiro
16-09-2009, 20:22
Względy bezpieczeństwa !


Zakładam iż twoja strona stoi na darmowym serwerze.
Temat polecanych hostingów był na forum.
No i widzisz źle zakładasz. Korzystam z xaa.pl ale chyba chyba będę musiał zrezygnować u nich.
Czytałem które hostingi są dobre najpierw przydałoby się żeby ktoś się podjął zmiany wersji mojej szaty. W dodatku nie wiem dlaczego wyskakują mi błędy tzn mam zainstalowaną na serwerze xaa.pl stronkę tzn joomla 1.0.x i szablon ale szablon nie działa poprawnie. Potrzebuje pomocy z poprawieniem błędów i zmiany wersji. Zapłacę. Może mi pomoże? Bardzo proszę to ważne.

Czy ktoś może mi pomóc?