PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł menu jako odnośnik do sekcji artykułów



wojenny.pl
10-09-2009, 14:48
Witam,

Czy jest możliwe ustawienie joomli tak, aby po kliknięciu na tytuł menu przenosiła nas do sekcji artykułów?
Czy istnieje może jakiś dodatek, jeżeli nie jest w taką funkcjonalność fabrycznie wyposażona? :)
Joomla 1.5.14


Pozdrawiam!

zwiastun
10-09-2009, 14:56
A możesz wyjaśnić, po co? Możesz sobie przecież wystylizować dowolnie pozycję menu przenoszącą do sekcji artykułów.

Bazyl
10-09-2009, 14:58
Chyba chodzi Ci o pozycję menu, która prowadzi do artykułów w sekcji.

http://wiki.joomla.pl/Nowicjusze

wojenny.pl
10-09-2009, 15:04
bazyl nie chodzi mi o pozycje ;)


Przykładowo mamy podczas instalacji od razu menu "Main Menu" i chodzi mi o to by nazwy menu były klikalne i przenosiły do sekcji artykułów. Aby tam były artykuły z kategorii w danej sekcji, do których prowadzą pozycje menu.

zwiastun
10-09-2009, 15:12
Po pierwsze: pomysł wymyślacza - tytuł - jak to nazywasz - menu nie jest tytułem menu, tylko tytułem modułu!
Po drugie: zadałem pytanie i udzieliłem odpowiedzi - po co Ci coś, co jest zupełnie niepotrzebne - możesz wystylizować każdą pozycję menu dowolnie, a więc np. ustawić jako pierwszy odnośnik do sekcji artykułów i nadać mu taki wygląd, jak tytułowi modułu.
Po trzecie: skoro już musisz zrealizować tego typu pomysł i musi to być nieracjonalne zmienianie roli tytułu modułów oraz wykonywanie dziesieciokrotnie więcej czynności, niż trzeba, skorzystaj z techniki nadpisywania szablonów i stwórz sobie specjalne style.

moje
10-09-2009, 15:13
Tworząc odnośniki w menu, możesz utworzyć podmenu i wygląda to tak, ze nadrzędny link odsyła do sekcji, a podrzędny do kategorii.

wojenny.pl
10-09-2009, 15:25
Wiem, że mogę podmenu tylko że to rozwiązanie mi akurat nie podpasowało ;)
Może być i tytuł modułu ;) Ważne, że zrozumiałeś o co mi chodziło.

Ok, czyli dam aby tytuł komponentu nie był wyświetlany, dodam nowa pozycję menu prowadzącą do sekcji artykułu. I teraz pytanie: Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie wystylizować tą pozycję menu? Jest gdzieś taka opcja czy trzeba pozmieniać coś w kodzie?

Dziękuję za pomoc.

Bazyl
10-09-2009, 15:32
Rozpętasz wojnę ;)

Użyj Firebug-a!