PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką przeglądarke internetową preferujecie?



Hiro PHP
10-09-2009, 20:14
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, jakiej przeglądarki internetowej używacie... tak z ciekawości ;)

Ja osobiście przerzuciłem się niedawno z Firefoxa na Google Chrome, to przez wzgląd na szybkość i ergonomię pracy (m. in. zarządzanie miejscem na ekranie przez przeglądarkę).

A wy? czekam na propozycję! ;)

dkint
10-09-2009, 20:24
Witam

Nie wiem czemu ma służyć ta ankieta i nie wiem czemu używasz tylko Google Chrome, jak zrobisz stronę to w innej przeglądarce nie sprawdzisz ? pewnie wg ciebie Firefox zbyt oklepany, Internet Explorer z natury zły Operę to tylko Wagner fajną napisał a Safari to ok ale w Afryce ?,

edit. sorry za ten sarkazm ale nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że dany produkt jest ok a inne to już nie

ps. Preferuję FF ale używam wszystkich w/w ... jak jesteś taki kozak spróbuj lynx'a (też przeglądarka - tyle, że tekstowa)

pozdrawiam
Krzysiek

Hiro PHP
11-09-2009, 08:18
Witam
Nie wiem czemu ma służyć ta ankieta i nie wiem czemu używasz tylko Google Chrome, jak zrobisz stronę to w innej przeglądarce nie sprawdzisz ?

Przeglądarki są dla ludzi, wolny wybór, każdy wybiera to, co lubi - a mi akurat pasuje Google Chrome. Oczywiście do sprawdzania stron inne przeglądarki mam (IE, Firefox itp.), a przecież Chrome interpretuje kod podobnie, jak Firefox.



edit. sorry za ten sarkazm ale nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że dany produkt jest ok a inne to już nie

heh takim człowiekiem jesteś chyba Ty, uważasz, że Chrome jest beznadziejny, a reszta wspaniała...



ps. Preferuję FF ale używam wszystkich w/w ... jak jesteś taki kozak spróbuj lynx'a (też przeglądarka - tyle, że tekstowa)

Kozak? Dlaczego? że preferuję Google Chrome? może powinniśmy nazywać użytkowników Windows Seven kozakami? (też nowy produkt, podobnie jak Chrome).

Po co ta ankieta? Dlatego, żeby poznać opinię ludzi na temat przeglądarek, bo Exploler wg niektórych użytkowników może być całkiem spoko, tak samo safari. Są różne gusta, i należy się z tym pogodzić.

dkint
11-09-2009, 10:15
Witam

Nie wiem po co to oburzenie, źle interpretujesz mój post, nie jestem przeciwnikiem google chrome - bynajmniej - jest szybszy od ff zgoda ale ff ma wiele innych cech, których mi w chrome brakuje. Co do mojego pytania - jest ono czysto retoryczne jednak nie zmienia to faktu, że po powiedzmy max 100 odpowiedziach jakie otrzymasz i tak nie wyrobisz sobie poglądu co ludzie lubią. Z tym kozakiem to był żart - a tak na marginesie sprawdzałeś lynxa z czystej ciekawości ? I na koniec wyluzuj trochę bo ja cię naprawdę nie atakuję ani też google chrome ...

pozdrawiam
Krzysiek

Hiro PHP
11-09-2009, 16:10
jest szybszy od ff zgoda ale ff ma wiele innych cech, których mi w chrome brakuje.

Jak już powiedziałem - co kto lubi, ja zamiast wielu dodatków/wtyczek wolę szybkie działanie.



a tak na marginesie sprawdzałeś lynxa z czystej ciekawości ?

Widziałem - ze creenów ;P ;>

moje
11-09-2009, 16:13
Ja nie lubię Chrome z tego powodu, dla którego powstał Iron.
O ile Iron nadaje się na codzienny użytek, to do pracy z www zdecydowanie FF.

omen1989
19-10-2009, 15:24
a gdzie opera ? no bez przesady zeby nie bylo jej na takiej liscie...

magdaa
19-10-2009, 20:09
pewnie mieści się w kategorii "inne" ;)

KYCu
20-10-2009, 12:02
http://www.addedbytes.com/images/new_opera_logo.png
Nie głosuję bo Opery nie ma :( jestem zdruzgotany...

lamcpp
05-11-2009, 20:48
Ja z racji tego, że jestem webdeveloperem używam firefoxa - bardzo duża gama wtyczek i przeglądarka zgodna ze standardami....ale Microsoft ma Internet Explorer 8, której również używam i która podobno jest całkowicie zgodna ze specyfikacją w3c.
Jeśli chodzi o operę, mam ale nie bardzo mi pasuje, kiedyś była wojna pomiędzy IE, Mozillą i Operą...ale teraz Opera gdzieś w cieniu pozostała...
w tamtych czasach była też niezależna nakładka na Internet Explorer o nazwie Awant Browser - bardzo ją lubiłem i korzystałem, choćby za pionierskie rozwiązania, zapisywania zakładek po wyjściu z przeglądarki, nawet jeśli komputer wyłączony był "nieprzepisowo", no ale nie wiem czy jeszcze jest rozwijana..

souacz
05-11-2009, 21:14
Avancik jest. Co dwa-trzy tygodnie aktualizacja. Jest o tyle kochany, że uruchamia się błyskawicznie i działa tak samo. Moja Mozilka ze wzgl. na kupe dodatków, które mam zainstalowane i sa mi potrzebne, uruchamia się dośc długo. A Avant szybciutko i śmiga jak rakieta.

Maidenman
15-11-2009, 16:08
Ja głównie używam FF ze względu na mnogość wtyczek, łatwość użytkowania, dużą elastyczność, ad blokery. Większość stron w FF wygląda lepiej niż np. w IE. Innych przeglądarek używam do sprawdzania czy moje strony działają. Bawią mnie tylko tłumaczenia ludzi, którzy argumentują wybór takiej czy innej przeglądarki szybkością jej działania... Przecież przeglądarkę włącza się stosunkowo rzadko a różnica we wczytywaniu stron to zaledwie ułamki sekund (tak jest przynajmniej na moich trzech komputerach). Jakby ta 1 sek. robiła komuś różnicę i ratowała życie...

souacz
15-11-2009, 16:14
Włączam i wyłączam przeglądarkę kilkanaście razy na godzinę jak coś poprawiam i mam otwarte tyle programów, ze komp mi stęka.. Więc różnica trochę jest. A mam ich kilka po to, żeby sprawdzać jak strona wygląda w każdej z nich. I to właśnie jest wadozaletą firefoxa, że wszystko wyglada w niej OK. Co chwilę musze sprawdzać na IE i safari na Mac-u czy też jest OK. Pracuję głównie przy stronach przeznaczonych dla Afryki a tam maja taki melanż, że używają np. jeszcze IE5

pyziak
15-11-2009, 19:10
oczywiście FF na co dzień a do sprawdzania wiadomo kilka więcej ;)
a tu przy okazji tematu fajna zabawka http://browsershots.org/

tjakuszewicz
27-01-2010, 16:13
Kiedyś była Opera, teraz jest FF. Dlaczego? Bo wygodnie się mi na nim pracuje. Jako, że mam pewne kłopoty ze wzrokiem, przypadła mi do gustu opcja powiększania stron. (wtedy zaczęła się przygoda z operą). Kiedy w końcu w FF obrazki zaczęły powiększać się wraz z treścią - przesiadłem się na FF i tak do dziś. W IE też jest opcja powiększania - owszem - ale jak dla mnie działa ona jakoś "dziko"...

Gall Anonim
24-04-2011, 21:01
Panowie, jak widać największą popularnością tutaj cieszy się FF i czwórka jest już naprawdę ciekawa. Osobiście również się pod tym podpisuję.
Statystyki pokazują wyraźnie iż do FF należy w Polsce pozycja lidera, natomiast według ostatnich wskazań Chrome uważany jest za najbezpieczniejszy (FF - pozycja druga).
Przy okazji odnośnie FF 4 - czy ktoś z Was zapoznał się już z tym tematem (http://tech.wp.pl/kat,1,title,Firefox-2-razy-szybszy-w-kilka-klikniec,wid,13337156,wiadomosc.html?ticaid=1c2fc) ?
Pzdr

Jdwind
24-04-2011, 21:39
Gall - ta funkcja nie jest domyślnie włączana, bo może powodować pewne błędy. Może nie oznacza, że musi, więc jak zwykle prawda leży pośrodku (stabilność vs. szybkość). Tutaj (http://grzglo.jogger.pl/2007/09/12/jak-zmniejszyc-zuzycie-pamieci-i-przyspieszyc-firefoksa/) znajdziesz więcej o różnych ustawieniach.

larry_krk
25-04-2011, 00:05
czwórka jest już naprawdę ciekawa

tylko dlaczego zawsze muszę mieć pod górkę (http://www.google.pl/#hl=pl&biw=1024&bih=653&q=firefox+4+touchpad+lenovo&aq=f&aqi=&aql=&oq=&bav=on.2,or.&fp=a3d9ee40669446d3) ?? Zanim znalazłem rozwiązanie, zdążyłem kupić szczura.
Sama sonda chyba nie ma większego sensu, bo takie dane można znaleźć na ranking/dot/pl. Poza tym nie ma opcji wielokrotnego wyboru :(
----
ps> Wesołych

Gall Anonim
25-04-2011, 08:12
tylko dlaczego zawsze muszę mieć pod górkę?? Zanim znalazłem rozwiązanie, zdążyłem kupić szczura.
@Larry_krk - Wiesz był sobie kiedyś taki dowcip co kończył mniej, więcej tak:
"Bo ja cie Kowalski jakoś k..................(ocenzurowałem) po prostu nie lubię :-)"
No cóż statystyki wykazują że ktoś musi mieć przechlapane, aby nie mieć mógł ktoś :-)
Pzdr

tlewap
16-05-2011, 22:10
Witam wszystkich,
na co dzień używam FF niezależnie czy jestem na windzie czy na ubuntu.
Próbowałem przerzucić się na chroma, początkowo zafascynował mnie swoją prostotą i szybkością jednak miałem czasem problemy np. z wystawieniem aukcji, rejestracją na niektórych stronach itp.

mjmartino
17-05-2011, 08:18
Opera od wersji z reklamami jeszcze ;) chyba 5.0
Większość zabawek które tak lubicie na FF pochodzą z opery ;)
Wytłumaczę dla czego Opera a nie coś innego.
W pracy obecnie otwartych zakładek 41
W domu obecnie otwartych ponad 60
Przyciskam Opera bum i jest :) (a zróbcie tak na FF/Chrome/IE)
Jest DragonFly jest poczta, jest irc, jest speed dial, jest synchro na serwer, jest bezpieczeństwo, jest serwer plików, są dodatki które nie spowalniają startu Opery jest to co potrzebne bez wodotrysków :)
Oczywiście Opera nie jest IDEAŁEM!

A poza tym używam FF/Chrome/IE/Safari ale rzadko wiadomo reszta potrzebna jest w pracy nad witrynami. No może poza IE bo to jedyna słuszna przeglądarka w wielu instytucjach państwowych i ich oprogramowaniu www ;)

Gall Anonim
17-05-2011, 12:24
@mjmartino - o w mordę toć Napoleon który ponoć pisał osiem listów jednocześnie to przy Tobie cienki bolek.
Jak to robisz że używasz jednocześnie z 60 zakładek (nie chodzi o to że są tylko otwarte)- naucz minie, naucz (bo pożałujesz :lol:)
Pzdr

mjmartino
17-05-2011, 14:36
Nie używam wszystkich na raz to chyba oczywiste ale skacze sobie po nich.
Wygodniej jest je mieć otwarte niż wyszukiwać z zakładek czy używać speed diala ;) A jak się poruszam to proste trzymając prawy klawisz myszy i scrolem nawiguje ;)

fac
17-05-2011, 22:17
Dawno temu używałem Opery i chwaliłem ją sobie za kompaktowość i brak konieczności instalowania pięciuset dodatków (wszystkie opcje miała zintegrowane, więc przy tym żarła mniej pamięci - wtedy cennej dla mnie). Miłość się skończyła, kiedy naszła mnie konieczność wielokrotnego wypełniania formularza na jednej ze stron (kilkadziesiąt razy dziennie), w czym FF świetnie pomagał, a Opera nie. Z FF korzystałem kilka lat do ostatnich wakacji, kiedy to ostatecznie przerzuciłem się na Chroma.
Czemu? Nie dla bezpieczeństwa, nie dla prędkości, ani z sentymentu. Uważam po prostu, że Chrome wychodzi na przeciw webmasterom i jest najlepszym narzędziem wspomagającym pisanie szablonów. Opcja "zbadaj element" jest najczęściej używaną przeze mnie. Wszyscy używają Firebuga i nawet instalują go na Chromie, a ja nie wiem po co, skoro przeglądarka ma to już wbudowane i to w lepszej formie (a przynajmniej tak mi się wydaje).

larry_krk
17-05-2011, 23:06
@fac - tak powinien wyglądać szeptany marketing :D Oczywiście o nic Cię nie posądzam, po prostu fajnego posta napisałeś. Chrome jest fajny, używam zamiennie z FF, odkąd w tym drugim zacząłem gubić się w zakładkach.

fac
21-05-2011, 10:02
@fac - tak powinien wyglądać szeptany marketing :DDzięki, starałem się jak mogłem :)

changer2004
18-07-2011, 21:15
tylko firefox najlepsza przeglądarka wszech czasów. Super dodatki. Nic dodać nić ujęć

Pozdrawiam

PeFik
13-10-2011, 20:50
Używam takiej przeglądarki do której ma dostęp max 100 osób. I co , szczena opadła. Jakie pytanie taka odpowiedź.

neo_fox
07-11-2011, 19:43
choć googledocs są generalnie straaaaszne w obsłudze

Niby dlaczego?

omen1989
08-11-2011, 10:21
Dawno temu używałem Opery i chwaliłem ją sobie za kompaktowość i brak konieczności instalowania pięciuset dodatków (wszystkie opcje miała zintegrowane, więc przy tym żarła mniej pamięci - wtedy cennej dla mnie). Miłość się skończyła, kiedy naszła mnie konieczność wielokrotnego wypełniania formularza na jednej ze stron (kilkadziesiąt razy dziennie), w czym FF świetnie pomagał, a Opera nie. Z FF korzystałem kilka lat do ostatnich wakacji, kiedy to ostatecznie przerzuciłem się na Chroma.
Czemu? Nie dla bezpieczeństwa, nie dla prędkości, ani z sentymentu. Uważam po prostu, że Chrome wychodzi na przeciw webmasterom i jest najlepszym narzędziem wspomagającym pisanie szablonów. Opcja "zbadaj element" jest najczęściej używaną przeze mnie. Wszyscy używają Firebuga i nawet instalują go na Chromie, a ja nie wiem po co, skoro przeglądarka ma to już wbudowane i to w lepszej formie (a przynajmniej tak mi się wydaje).

@fac
Przecież od dawna Opera posiada wbudowany moduł uzupełniający formularze z pozycjami zarówno takimi jak imie, nazwisko, tel jak i dowolnymi.

Jdwind
01-01-2012, 11:43
Mała ciekawostka o przyszłej wersji firefoksa (link (http://www.dobreprogramy.pl/Firefox-11-z-wizualizacja-3D-stron-internetowych,Aktualnosc,29593.html)).