PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić prawa grupy np. "Operator"



KoTeKMalbork
10-09-2009, 22:40
Szukałem ale nie bardzo widzę rozwiązanie mam połowiczny sukces do rzeczy.... mam sklep komputerowy postawiony na jarzębinie. Utworzyłem grupę handlowców którym chciałem dać wgląd tylko do zamówień po stronie sklepu udało mi się ale... żeby mieli dostęp do zaplecza sklepu muszą mieć dostęp do zaplecza strony a co za tym idzie maja dostęp do tego co nie powinni np. artykuły a nie chce tego po zalogowaniu widzą tylko sklep i tyle jak to wykonać.

Dylek
10-09-2009, 23:17
A czy wsparcie jarzebiny nie jest przpadkiem tam, skad to pobrales?

KoTeKMalbork
11-09-2009, 08:22
Chyba się lekko nie zrozumieliśmy:) jeśli chodzi o sklep zrobiłem dzięki takiemu wsparciu to iż po wejściu w komponenty/virtuemart handlowiec widzi tylko to na co mu pozwoliłem ale po zatym widzi wszelkie inne zasoby joomli inne komponenty, artykuły, panel kontrolny joomli a tego nie chce...

Dylek
11-09-2009, 08:43
Nie to mialem na mysli, ale niewazne :)
Tak czy siak raczej nie obedziesz sie bez jakiegos dodatku zarzadzajacego prawami uzytkownikow - w standardzie nie ma tego, o co i chodzi.

frater
11-09-2009, 09:59
dołącze sie do postu a czy da sie na joomli 1.5.14 zmienic prawa operatora czy innej grypy? np. żeby operator nie miał dostępu do komponentów?

zwiastun
11-09-2009, 13:52
Już komuś na ten temat pisałem. Dać to się da prawie wszystko, tylko po co!
Operator ma prawa dostępu do pewnych elementów zaplecza dlatego, że jest operatorem, osobą zarządzającą witryną w pewnym zakresie.

Nie nadaje się do zarządzania, to nie daje mu się takich praw!

Do dodawania treści i jej publikowania nikomu prawa wstępu na zaplecze potrzebne nie są, a tym bardziej - i za przeproszeniem - durniom, którzy nie rozumieją, gdy im się mówi, na co mają pozwolenie.
W VM sklepem można zarządzać w panelu administracyjnym uruchamianym z poziomu witryny, nie trzeba wchodzić na zaplecze.VM ma również panel zarządzania uprawnieniami!

KoTeKMalbork
11-09-2009, 16:22
W VM sklepem można zarządzać w panelu administracyjnym uruchamianym z poziomu witryny, nie trzeba wchodzić na zaplecze.VM ma również panel zarządzania uprawnieniami!
Właśnie o takie coś by chodziło

zwiastun
11-09-2009, 18:30
No to sobie zajrzyj do poradnika VM na wiki.

KoTeKMalbork
11-09-2009, 22:52
I tak to uczynię...

O to link do tego artykułu:
http://wiki.joomla.pl/VirtueMart/Operatorzy
Dzięki niemu doszedłem do połowy sukcesu nadając odpowiednie prawa ludziom ale czytając do końca wykonałem to czego szukałem.