PDA

Zobacz pełną wersję : Źle wyświetla zawartość artykułu



szoszon1
11-09-2009, 11:55
Witam
Stworzyłem nowy arkusz , do którego z worda skopiowałem tabelę z danymi.
Na głównej stronie na środku wyświetla mi tylko 3/4 tej tabelki ?
Czy można to jakoś ustawić ?
- albo żeby się pokazywały paski do przewinięcia i zobaczenia dalszej części tej tabelki
-albo żeby tabelka rozmiarowo się zmniejszyła na środku , tak aby była widoczna cała
Proszę o pomoc :o

zwiastun
11-09-2009, 14:00
Wybierz się na forum Microsoftu. To jest forum Joomla!

nikszal
11-09-2009, 15:52
Witam
Stworzyłem nowy arkusz , do którego z worda skopiowałem tabelę z danymi.
Na głównej stronie na środku wyświetla mi tylko 3/4 tej tabelki ?


O ile pamiętam edytory Tiny i JCE zawierają funkcje wklejania treści z Worda. Używasz tej funkcji?
W tych edytorach można tworzyć tabele. Nie trzeba tego robić w Wordzie.
Można utworzyć tabele w jakimkolwiek innym edytorze html i kod wkleić do artykułu.

szoszon1
11-09-2009, 16:22
Wybierz się na forum Microsoftu. To jest forum Joomla!
Co ma piernik do wiatraka ? Myślałem że strona jest jak z gumy i naciągnie się jak mu wkleję gotowe tabelki :D
@nikszal - Mam około 200 gotowych dokumentów wordowskich z tabelkami które są w jednakowo dużym wymiarze , więc co w takiej sytuacji zrobić ?
Nie używałem żadnek funkcji , po prostu spróbowałem na żywca przekopiować tabelki do tego edytora , ale .... spróbuję ;)

zwiastun
11-09-2009, 18:19
Przeczytaj jeszcze raz swoją wiadomość - pytanie: "Stworzyłem nowy arkusz, do którego z worda skopiowałem tabelę z danymi."

To, że się domyślam, iż to wkleiłeś potem jeszcze do artykułu, nie znaczy, że to napisałeś. Ot - związek piernika z wiatrakiem. Przydałoby Ci się jeszcze podejrzeć źródło dokumentu, żebyś zdał sobie sprawę, co rzeczywiście wklejasz.

Wklejaną tabelę należy objąć znacznikiem div z ustalonym parametrem auto dla właściwości overflow.

nikszal
11-09-2009, 18:33
Nie używałem żadnek funkcji , po prostu spróbowałem na żywca przekopiować tabelki do tego edytora
... z całą kupą niepotrzebnego kodu w prezencie od Bila Gatesa.

szoszon1
12-09-2009, 16:01
Wklejaną tabelę należy objąć znacznikiem div z ustalonym parametrem auto dla właściwości overflow.
@zwiastun masz rację , zwracam Ci honor :) , jako laik w joomla i zastosowanej w niej nazewnictwie poszczególnych komponentów nie zdawałem sobie sprawy , że może to tak zostać odebrane.
Apropo twojej podpowiedzi , mógłyś mi w sposób łopatologiczny napisać jak ten znacznik div zastosować ?

zwiastun
13-09-2009, 00:19
Na przykład:


<div style="overflow:auto">tabela</div>

można tez użyc wartość scroll - wtedy paski będą zawsze

szoszon1
14-09-2009, 11:24
Na przykład:


<div style="overflow:auto">tabela</div>

można tez użyc wartość scroll - wtedy paski będą zawsze

@zwiastun próbowałem zastosować ten znaczki , ale nie umiem sobie poradzić.
Robię to tak.
W edytorze klikam na przycisk - otwórz z Worda - i wklejam ta tabelę.
Następnie naciskam na - przełącz edytor - i mam kod html
Na początku wklejam <div style="overflow:auto"> , a na końcu </div>.
Co robię nie tak ?
Edytor po takim wklejeniu nie zapisuje zmian w artykule .

zwiastun
14-09-2009, 12:49
Może nie skonfigurowałeś odpowiednio filtrów w preferencjach artykułów.

szoszon1
14-09-2009, 17:50
@zwiastun jak to mam ustawić abym mógł ja i administratorzy zmieniać ten kod html, bo jak narazie jadę na standartowych ustawieniach joomla .

szoszon1
21-09-2009, 16:46
Znaczniki div mi nie działają , poradziłem sobie jednak zmieniając wielkość tabelki.