PDA

Zobacz pełną wersję : vm i magia z ie6



ciubas
11-09-2009, 15:08
witam,

tworze sklep w virtuemart i spotkałem się z niesamowita magia, ie6 (ietester) generuje dodatkową cenę która nie jest widoczna w źródle strony, ie7 i inne już tego nie robią, czy ktoś się z taką magią już spotkał?

pozdrawiam

link: http://fragila.ciubas.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1

moje
11-09-2009, 17:08
Użyj iewarning, poczytaj w dziale Off Topic na temat końca IE6- nie warto się męczyć z IE6, no chyba, ze ktoś jest masochistą.

ciubas
11-09-2009, 17:23
robię to dla kogoś kto ma ie6, więc niestety opcja zmień przeglądarkę nic nie da...

moje
11-09-2009, 18:06
Czy jakbyś miał tuningować auto według takich wyznaczników: wstawić koła 21 cal, wymienić silnik na V8, do tego nowa sześciobiegowa skrzynia biegów, do tego wykonać elektroniczny tuning celem optymalizacji osiągów i zużywanego paliwa ale i tu się zaczyna najlepsze :D
Masz problemy to nie wiesz jak wykonać ten tuning do malucha, żeby nie zmieniać elementów, które nie zostały wymienione i nie dodawać nowych/dodatkowych elementów.

Dlaczego opcja zmień przeglądarkę nic nie da? Ktoś tej osobie przystawił pistole do głowy i kazał używać IE6?

Podaj mi choć jeden sensowny powód używania przestarzałego oprogramowania, jakim jest przeglądarka internetowa?
W przypadku IE'ków nigdy takiego nie znajdziesz, ani jednego.

ciubas
11-09-2009, 18:11
bardzo prosty powód: ja rozumiem, ja zmienię, ale wiem Pan moi klienci mogą używać i to musi dla nich działać nawet na ie6 - więc bardzo proszę o pomoc nie o rady typu pozbycie się IE6 bo o tym doskonale wiem...

moje
11-09-2009, 18:38
Jak rozumiem to u Ciebie na IE6 pojawia się ten błąd, a więc takie pytanie czy masz zainstalowane jakieś dodatki do IE6, jaki masz SP?

Ja się dziwię osobom mającym firmy, a tym bardziej jeśli zarabiają dzięki internetowi, które korzystają z wadliwego oprogramowania, prze które można wszystko stracić.

Osobiście przedstawiłbym klientowi dane dotyczące wad i luk w bezpieczeństwie lub nie podejmowałbym się takiego zlecenia.

zwiastun
11-09-2009, 19:38
@moje: to nie zmienia faktu, że projektant www albo jest profesjonalistą i potrafi dostosować stronę do odczytywania w IE, albo nie jest profesjonalistą. I póki co (czyli dopóki ludzie IE6 używają, a używają) niech sobie da spokój z projektowaniem stron.

@ciubas: Nie mam czasu badać problemu, albo sam się zabierz za badanie, albo czekaj, aż ktoś coś poradzi (możesz nie odczekać!)

moje
11-09-2009, 19:54
Jak najbardziej wiem ale w kodzie nie pojawia się "magiczna cena" więc (IMHO) wina leży po stronie przeglądarki/dodatków do przeglądarki/service pack'a/bóg jeden wie czego.

ciubas
13-09-2009, 23:17
I właśnie o to mi chodzi, proszę was nauczcie się oceniać ludzi po problemie, dopiero jak go dokładnie sprawdzicie, bo później prowadzi to do niepotrzebnych nieporozumień.

Niestety błąd pojawia się w każdym IE6 (tak moim ietester jak i klientki czystym IE6 na XP), dlatego napisałem tutaj, nie znam wszystkich magicznych rozwiązań na IE6, natomiast wiem że tutaj taką osobę znajdę.

ps. każdy się uczy, ja już ponad 6 lat, ale zawsze coś mnie zaskoczy, np. to :)

moje
13-09-2009, 23:35
Jaki SP, czy system/IE pobierał poprawki? Goła wersja nie jest wcale najlepszą wersją do testowania.

ciubas
15-09-2009, 00:16
na różnych komputerach testowane, od xp sp3 przez xp sp2 itp, wszędzie jest tak samo, a u kogoś z tego forum również to się wyświetla?

moje
15-09-2009, 00:43
Nie mam IE, pokaż na zrzucie ekranu, jak to wygląda.

ciubas
15-09-2009, 12:31
nie wiem za bardzo jak możesz mi pomóc nie mając IE6 ale proszę bardzo: http://fragila.ciubas.pl/fr.jpg

moje
15-09-2009, 12:50
IE nie używam z racji braku bezpieczeństwa.

A słyszałeś o czymś takim jak cena promocyjna/hurtowa? VM może wyświetlić je obie, lub tylko jedną, nie wiadomo czemu IE6 widzi obie.
Najpierw sprawdź w ustawieniach VM

Zawsze możesz zrobić podgląd strony sprawdzić jaki kod odpowiada za wyświetlanie drugiej ceny, w komentarzu warunkowym (czy jakoś tak to się fachowo zwie) dla IE6 umieszczasz kod css, który ma przypisane bisplay: none; dla tej drugiej ceny.
To mogłeś wykonać i bez pomocy forum.

EDIT:

Dawno nie zaglądałem do VM i nie wiem co się pozmieniało- jakie nowe funkcje są.

ciubas
15-09-2009, 12:57
napisałem przecież że w źródle strony tej ceny nie ma i każdą operację na php już wykonałem, w momencie wyłączenia product_price znikają obie, po włączeniu się pojawiają ponownie, próbowałem div nadać wielkość i overflow: hidden; ale tez nie działa:/

ps. również nie używam IE6, tylko Opere, ale czasami jak pisałem klienci są "wybredni"...

moje
15-09-2009, 13:01
A ceny hurtowe/promocyjne? Bo co innego, gdyby to była ta sama cena.

ciubas
15-09-2009, 18:27
dobra udało się to ukryć po przez dodatkowego diva i overflow który teoretycznie niczego nie przykrywa, dzięki za sugestie i chęć niesienia pomocy!

Jola
15-09-2009, 18:36
Witam,
@ciubas - coś mieszasz. Taki sposób wyświetlania ceny jest widoczny w Firefox 3.5.3 i IE 8
Pozdrawiam

moje
16-09-2009, 14:07
Teraz widzę 2 ceny, a wcześniej tylko 1 (na FF 3.5.3) :D

ciubas
16-09-2009, 14:47
a u mnie wyświetla się normalnie, może ktoś dać zrzut ekranu?

moje
16-09-2009, 15:01
http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-09/aa36a92a.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-09/aa36a92a/screen.jpg.html)

ciubas
16-09-2009, 15:28
no to wszystko jest prawidłowe, zwróćcie uwagę że na tym co ja dołączyłem pod ceną jest drugie zł i to miało zniknąć a nie chciało:)