PDA

Zobacz pełną wersję : Wolne działanie strony



ktp
12-09-2009, 22:33
Opis problemu:
Po włączeniu pluginu JoomSlide lub mavik Thumbnails strona działa o wiele wolniej. Przechodzenie w menu jest strasznie wolne, od strony administratora wszytko w porządku. Obecnie mam włączony mavik Thumbnail bo przy nim nie wszystkie pozycje menu ładują się dłużej.

Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
Różne próby z pluginami i templates.

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.14 Stable [ Wojmamni Ama Naiki ] 30-July-2009 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 777 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.18-028stab064.4 ( x86_64) | Strona Serwer: Apache/2.2.3 (Red Hat) ( www.ktp.edu.pl ) | PHP Wersja: 5.2.9
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Wyłączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.79 ( Localhost via UNIX socket )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 32M | Max. Upload Size: 2M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: 60 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje:
MySQL Klient: 5.0.79 ( latin1 )

Dodatki:
mavik Thumbnails 0.8.7
JoomSlide 1.41

nikszal
13-09-2009, 12:50
Po co ustawiłeś chmod pliku configuration.php na 777? Czekasz na włamanie?

Grafiki masz optymalizowane, czy wrzucasz duże pliki wprost z aparatu?

ktp
14-09-2009, 08:25
Grafiki mam oczywiście zmniejszone. Wrzucałem obrazki wstępu artykułu na imageshack.us

moje
14-09-2009, 09:38
Czemu wrzuciłeś grafikę na inny serwer?

Obrazki można normalnie zamieszczać w artykule- poczytaj o obsłudze edytora.
Jeśli wrzucasz dużą grafikę (np. prosto z aparatu), to się nie dziw, ze wolniej się ładują strony, grafikę najpierw powinno się dostosować.

ktp
14-09-2009, 09:51
A co przeszkadza grafika na zewnętrznym serwerze? Zawsze to mniej na moim. :)
Napisałem, że nie wrzucam grafiki z aparatu :rolleyes:

Grafiki mam oczywiście zmniejszone

dkint
14-09-2009, 10:02
Witam

Zrezygnuj z imageshack to twój problem a zresztą zobacz co ci się ładuje najdłużej - www.test.watchscript.pl - masz test ładowania stron ...

pozdrawiam
Krzysiek

ppilus
14-09-2009, 10:21
Jakim narzędziem by nie sprawdzać szybkości działania twojej strony zawsze wychodzi, że imageshack jest najsłabszym punktem podczas wczytywania.
Zaczniesz przechowywać zdjęcia na serwerze gdzie jest strona i się poprawi.

nikszal
14-09-2009, 10:22
A co przeszkadza grafika na zewnętrznym serwerze? Zawsze to mniej na moim. :)
Napisałem, że nie wrzucam grafiki z aparatu :rolleyes:

Grafiki mam oczywiście zmniejszone
Obrazki masz na Grenlandii i dziwisz się, że strona długo się wczytuje?

ktp
14-09-2009, 19:44
Dziękuję za pomoc, do tej pory imageshack nie zwalniał mi strony. Już część miniaturek przerzuciłem na swój serwer. No i przyspieszyło :)