PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł + lista innych artukułów



dziki12
13-09-2009, 11:39
Witam,
Poczytałem troszkę o artykułach i szukałem różnych rozwiązań, ale jakoś nie mogłem niczego poszukać. Może źle zadawałem pytania w szukajce :)
Chodzi mi o taką funkcjonalność: jest sobie jakiś artykuł na głównej po wejściu do jego zawartości mamy tylko ten artykuł ale obok, po prawej lub po lewej jest spis wszystkich innych artykułów. Dopiero stawiam pierwsze kroki i wyłożyłem się na czymś takim. Domyślam się, że to dość prosta sprawa ale jakoś nie daję rady. Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki :0
Z góry dziękuję

moje
13-09-2009, 11:57
Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl
www.demo.joomla.pl
www.pomoc.joomla.pl

nikszal
13-09-2009, 12:38
Skonfiguruj pozycję menu 'Na Startowej' (pozycja z żółtą gwiazdką).

zwiastun
13-09-2009, 13:33
Dokładnie takiej możliwości nie ma. Spis wszystkich innych artykułów możesz mieć pod spodem, wykorzystując do tego pozycję menu typu przegląd artykułów. Ustawiasz np. 1 artykuł do wyświetlania i 999 odnośników.

dziki12
13-09-2009, 20:28
Witam,
czyli mam rozumieć, że nie bardzo można zrobić tak aby po otworzeniu artykułu obok całej treści były np jakieś dodatkowe moduły, np ostatnio dodane lub najczęściej czytane artykuły.

souacz
13-09-2009, 20:33
Poczytaj sobie troche na joomlawiki. To o co spytałeś w ost. poscie to standardowe moduły Joomli: Latest News i Popular. Opublikuj je, przypisz w odpowiednie miejsce i już

moje
13-09-2009, 20:35
Możesz jeszcze zmodyfikować wyświetlanie artykułów, tak, żeby to z dołu pod artykułami wyświetlało Ci się z boku, wykorzystaj do tego nadpisywanie szablonów.

dziki12
13-09-2009, 20:43
Wszystko rozumiem i wiem jak je opublikować w odpowiednie miejsca, ale nie wiem do czego mam je podpiąć. Być może źle się wypowiadam i mnie nie rozumiecie. Więc jeszcze raz (jak wszystko jest zrozumiałe to wybaczcie, że znowu to opisuje)
Jest sobie jakaś strona która składa się z jakiś newsów, kilku modułów (np: losowe zdjęcie, reklama, logowanie, sonda itd. itp)
Teraz chodzi mi to taką możliwość, że jeśli kliknę na jakiś news (artykuł) i będę chciał przeczytać więcej, to otworzy mi się tylko ten news, bez tych wszystkich dodatków + właśnie albo spis wszystkich innych newsów które będą w danej kategorii lub ewentualnie moduły o których wcześniej wspomniałem.
Ogólnie wiem, że można zrobić wyświetlania jakiegoś modułu wg pozycji menu, ale ja nie mam pozycji artykuły. Artykuły są tylko w formie newsów na głównej stronie. No chyba, że nie ma takiej możliwości, to będę musiał takową pozycje dodać.
Mam nadzieje, że w miarę jasno określiłem o co mi chodzi i z góry dziękuje za pomoc, lub choćby jakieś ukierunkowanie, czego i gdzie mam szukać

Pozdrawiam

moje
13-09-2009, 20:55
To wszystko jest do wykonania, wystarczy potestować ;)

dziki12
13-09-2009, 20:57
A możesz podpowiedzieć mi, czego mam szukać, lub wokół czego mam się kręcić. Bo dodam, ze z pisaniem czegokolwiek nowego i swojego to u mnie niestety nie za bardzo. Jakieś małe zmiany w kodzie czyli żywcem przeniesienie w inne miejsce to jeszcze, ale dodawanie coś od siebie to ciężko :)

Pozdrawiam

moje
13-09-2009, 21:00
Pisałeś o kategoriach i przypisaniu do pozycji w meny, a ja Ci piszę potestuj, bo kolega się nie "bawił" tylko najpierw przyszedł na forum.

EDIT:

I nie chodzi o zmiany w kodzie ;)

souacz
13-09-2009, 21:04
Hehe, pokręć się wokół menu, pamiętając, że masz taka opcję, że menu może nie wyswietlać się na żadnej stronie o pozycje będą opublikowane...

dziki12
13-09-2009, 22:16
Witam,
Bardzo dziękuje za pomoc ale muszę dodać, że troszkę się bawiłem tylko zabrakło mi już pomysłów.
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi i właściwe nastawienie moich poszukiwań

Pozdrawiam

Czoki
07-10-2009, 09:37
Witam,

Udało Ci się Dziki12 coś wymyślić z tymi artykułami?
Ja mam ten sam problem.
Zrobiłem fajne menu, przeglądam sobie wszystko ładnie ale po kliknięciu na docelowy artykuł menu po lewej znika i artykuł wyświetla się na całej stornie.
Wyświetla się ładnie i tak jak go sformatowałem ale niestety bez tego cholernego menu.

Mam joomla! 1.5.9. i przeszukałem całe menu przy tworzeniu i opcje artykułów i sposób ich wyświetlania i nic. :confused:

Czy po tym długim wywodzie, któryś z Panów który wie co w trawie piszczy oświeci laików czy nadal będziecie odkrywali po rąbku tajemnicy niczym 16 letnie galerianki?

Dziękuję pięknie za poświęcony czas i pomoc.

adminweb
07-10-2009, 09:46
http://wiki.joomla.pl/
i inne Joomla
i reszta świata w pisaniu,ustawianiu artów itp,itd...
heh galerianki użytkownicy mają specyficzne dawanie po gembie w razie czego

zwiastun
07-10-2009, 16:59
@Czoki
1. Przepraszam za wyrażenie, ale pyskówka już w pierwszym wystąpieniu na forum jest co najmniej nie na miejscu. Nawet niby dowcipna.
2. Skoro sobie jak @dziki12 wymyślasz nie bardzo wiadomo co, to masz dokładnie ten sam problem.
Podstawą nawigacji jest menu, a nie dodatkowe moduły. Opisywana przez @dziki12 sytuacja ma miejsce wówczas, gdy do artykułu nie można dotrzeć za pomocą pozycji menu. Jeśłi nie ma skąd pobrać ustawień strony (informacji o modułach przypisanych do pozycji menu), to wyświetla stronę bez modułów.

moje
08-10-2009, 14:10
... Mam joomla! 1.5.9. i przeszukałem całe menu przy tworzeniu i opcje artykułów i sposób ich wyświetlania i nic. :confused: ...
Aktualizuje do wersji 1.5.14.
To tak jakbyś szukał gwoździ w spożywczaku, co świadczy, że jeszcze mało wiesz.


... Zrobiłem fajne menu, przeglądam sobie wszystko ładnie ale po kliknięciu na docelowy artykuł menu po lewej znika i artykuł wyświetla się na całej stornie.
Wyświetla się ładnie i tak jak go sformatowałem ale niestety bez tego cholernego menu. ...

Od ustawień tego, gdzie się ma menu wyświetlać, są ustawienia konkretnego modułu menu.


... Czy po tym długim wywodzie, któryś z Panów który wie co w trawie piszczy oświeci laików czy nadal będziecie odkrywali po rąbku tajemnicy niczym 16 letnie galerianki? ...
Proszę nie oceniać innych według sobie, gdyż zniżanie kogoś do swojego poziomu jest obraźliwe dla tej osoby/tych osób.