PDA

Zobacz pełną wersję : Brak akceptacji loginu dwuliterowego



galganka
12-07-2006, 21:28
Witam.
Pojawił się dzisiaj w moim panelu administracyjny problem akceptacji dwuliterowego loginu.
Odkąd założyłam stronę, zainstalowałam Joomlę, najpierw w ersji 1.08, z późniejszą aktualizacją do najnowszej wersji 1.010, (nie jestem pewna czy dobrze piszę wersję, ale wiadomo o co chodzi), używam jednego loginu, który przypisany jest do bazy danych na serwerze home.pl.
Posiadam login dwuliterowy i dotychczas nie było najmniejszego problemu, jednak dziś zainstalowałam sobie forum phpbb by przemo na tej samej bazie i na tym forum miałam zaznaczoną opcję o rejestracji użytkowników z loginem nie krótszym niż trzy znaki.
Forum w końcu mi sie nie spodobało i wyinstalowałam wszystkie składniki.
Nie wiem, czy komponent lub jakikolwiek inny składnik może mieszać w systemie, faktem jest, że od tego czasu nie mogę zmieniać np edytora z "bez..." na "edytor Wysiwyg..", gdyż w momencie kliknięcia na "zapisz" wyskakuje mi komunikat, że login posiada niedozwolone znaki lub jest za krótki.
Jak to jest możliwe, po trzech miesiącach poprawnego działania???
Czy jest możliwość wyczyszczenia cache w joomli, jeśli oczywiście coś takiego istnieje.
Proszę o wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam.

Rybik
13-07-2006, 01:43
a nie prosciej zmienic login ?

... bo ja to leniwy jestem :D

galganka
13-07-2006, 03:35
Teraz się załamałam :)
Niestety nie wiem jak zmienić login, zresztą teraz to już nie ma znaczenia.
Po wylogowaniu się z panelu administracyjnego, chciałam ponownie wejśc w panel i dokonac pewnych modyfikacji na stronie.
Nie mogę sie już nawet zalogować do panelu, bo nawet baza danych się zbuntowała.
Instaluje z powrotem Joomlę 1.0.8, była niezawodna i co najważniejsze, nie miałam żadnych śmieci w panelu, w postaci znaków niezamkniętych jakichś tagów.
Jednym słowek, najnowsza wersja w moim wypadku zupełnie sie nie sprawdziła.
Pozdrawiam.

p.s.
Tak na marginesie, drogi Rybiku, napisz mi, jak miałabym zmienić ten login, w którym miejscu gdzie miałabym kliknąć i jakie opcje wybrać.

Rybik
13-07-2006, 08:01
jezeli chodzi o panel joomla to wszystko mozna zrobic w managerze uzytkownikow, spodziwam sie ze dolaczone aplikacje zewnetrzne typu forum, ktore posluguja sie pomostem, rowniez to lykna bo pozpoznaja userow po numerze ID

kwestia niedomknietych tagow (byl widoczny jeden w PA) jest rozwiazana chyba w drugiej latce i co za tym idzie w paczce 1.0.10 rev2

brak akceptacji 2literowych loginow mogl sie pojawic w 1.0.10 ze wzgledow bezpieczenstwa, rejestr zmian przegladalem co prawda pobieznie ale nic o tym nie bylo, moze nie pisali wprowst zeby nie podpowiadac zlosliwym

galganka
13-07-2006, 08:19
Dziękuję za odpowiedź.
Niestety nie mogłam się już zupełnie nigdzie dostać.
Wyczyściłam serwer, zainstalowałam nową bazę danych, oczywiście wersję 1.0.8 i wszystko działa jak należy. Narazie nie skuszę się na aktualizację, ponieważ przed wyinstalowaniem joomli 1.0.10 wyeksportowałam na dysk całą treść, jaką miałam na stronie w panelu phpmyadmin i wyeksportował prawidłowo w formacie pdf jak również "doc", niestety już nie zaimportował z powrotem i w efekcie siedze całą noc, odtwarzając z pamięci wszystko co miałam na stronie.
Masakra.

Pozdrawiam.

Rybik
13-07-2006, 08:41
gdyby imć Masakra poczytala na forum o migracji ...

OPCJA Z PRZENIESIENIEM BAZY, PLIKI PODEJRZEWAMY O BLEDY (Randal to przerabial, tylko napodstawie tego opisu)
1. zajrzec do bazy do tabeli komponentow, modulow i botow i zrobic spis zainstalowanych w serwisie rozszerzen (a jak sie da to w panelu wydrukowac liste)
2. postawic nowa Joomle na innej bazie (lub na tej samej z innym prefiksem*, bez archiwizacji, bez usuwania starych tabel) i zainstalowac sumiennie wszystko co bylo wczesniej
3. wybrac baze w phpMyadminie (otworzy sie struktura), wybrac export, ustawic kompatybilnosc exportu na MYSQL40, zaznaczyc "dodac DROP TABLE", exportowac do pliku zip na dysk
*4. Jezeli nowa baza ma inny prefix to rozpakowac sciagniety plik i podmienic stary prefix na nowy (moze potrwac kilka godzin :P) - spakowac zipem
5. zaimportowac tak powstala paczke do nowej bazy danych, *lub do starej, zastapi ona istniejace tabele

OPCJA "NA LENIUSZKA"
zainstalowac nowa Joomle wraz z kompletem rozszerzen pasujacym do starej i w konfiguracji skierowac na stara baze danych :)

OPCJA "KLESKA SZPIEGA, WARIANT C - EWAKUACJA DANYCH" (Elchoice to przerabial ze mna)
1. eksport tabel: content, sections, categories, menus, modules (kompatybilnosc MYSQL40, opcja drop table, do zipa)
2. Nowa Joomla + import tych tabel z pliku



Niestety nie mogłam się już zupełnie nigdzie dostać.
Wyczyściłam serwer

:) luzik, ja w poniedzialek poslalem do kosza "prawie" sprawny kod nad ktorym siedzialem 2-3 nocki zeby po 6h odtworzyc calosc w pelni sprawna