PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 "Email" i "Strona Internetowa"



siwy909
14-09-2009, 15:51
Witam,

co zrobić żeby zamiast napisu "Email" i "Strona Internetowa" wyświetlał się adres email (adres@poczta.pl) oraz adres www (www.strona.pl ) . Zależy mi na tym żeby adresy były podlinkowane czyli mailto oraz a href .

Pozdrawiam !

moje
14-09-2009, 16:36
Ale gdzie w czym jak?

Utworzyłeś sobie konto testowe i sprawdziłeś co się stanie jak dodasz wpis?

prince15
14-09-2009, 16:44
Zobacz sobie listę komend jaką można zastosować:
http://www.sigsiu.net/template_commands.html

moje
14-09-2009, 16:50
Powtórzę się, czy utworzyłeś sobie konto testowe i sprawdziłeś co się stanie jak dodasz wpis, widziałeś jak to się wyświetla?

siwy909
14-09-2009, 16:53
Jeżeli bym nie wiedział to bym nie pisał na forum. Wyświetla się "Email" i "Strona Internetowa"

zwiastun
14-09-2009, 17:10
To ja jednak proponuję, żebyś włożył silniejsze okulary, a dodatkowo wspomógł się szkłem powiększającym.

siwy909
14-09-2009, 17:26
Ja natomiast proponuje, żeby osoby które nie potrafią pomóc nie udzielały się w dyskusji !

Chyba wiem co widzę... Zamiast adresu wyświetla się :Strona Internetowa (http://afdadfadf.pl/)
Napis jest odpowiednio podlinkowany.

moje
14-09-2009, 17:43
U mnie na SOBI2 normalnie widać adresy.

Plik frondend.class.php, linia 1073- miłej zabawy ;)

EDIT:

Skoro jest odpowiedni podlinkowany, to w czym problem?
HTML trudny nie jest i nie rozumiem czemu szukałeś informacji o komendach SOBI2.
;)

siwy909
14-09-2009, 17:56
Nie wszyscy korzystają z programów pocztowych, i zależy mi też na tym, żeby można było skopiować ten adres.

prince15
14-09-2009, 17:58
Zmian można także dokonać w plikach szablonów (details i vc) za pomocą komend. Link podałem - wystarczy poszukać.

siwy909
14-09-2009, 18:09
Właśnie przeglądam tą stronę z komendami , jak uda się coś zrobić to dam znać .

siwy909
03-04-2010, 18:28
Witam !

Komendy pomogły w opisywanym problemie, jednak mam kolejny problem.

Sam Katalog działa super (email i adres www wyświetla się dobrze ), jednak, gdy korzystam z opcji "szukaj" wyświetlają się wpisy, jednak zamiast adresu email pojawia się tekst :

"Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć."

Nie wiem czy to kwestia joomli, czy sobi. Instalowałem na różnych wersjach joomli jaki i Sobi2. Ma ktoś pomysł jak wyłączyć tą funkcję ?

siwy909
04-04-2010, 09:37
Poradziłem już sobie z tym problemem ;) Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to podaje rozwiązanie :

Zamiast kodu ze strony sobi2 (adres podany we wcześniejszych postach), należy wkleić ten :

<a href="mailto:<?php echo $fieldsObjects['field_email']->data; ?>"><?php echo $fieldsObjects['field_email']->data; ?></a>

Niby proste, a ile można się namęczyć ;)

Pozdrawiam!

stasio
04-04-2010, 10:08
Ja natomiast proponuje, żeby osoby które nie potrafią pomóc nie udzielały się w dyskusji !
Zwiastun proszę żebyś zamilkł, bo dostaniesz uwagę do dzienniczka....

Poradziłem już sobie z tym problemem ;) Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to podaje rozwiązanie :

Zamiast kodu ze strony sobi2 (adres podany we wcześniejszych postach), należy wkleić ten :
Kod PHP:
<a href="mailto:<?php echo $fieldsObjects['field_email']->data; ?>"><?php echo $fieldsObjects['field_email']->data; ?></a>

Niby proste, a ile można się namęczyć ;)
Ameryki nie odkryłeś, niestety są to podstawy żadna męczarnia.... to jak w matematyce, wystarczy przejść wszystkie szczeble pojęć aby rozwiązać logarytmy i całki, bo jak zabierzesz sie od dupy strony to tylko można mieć pretensje do siebie .... sam doszedłeś do tego wiec czy był sens robienia postu i awantury na forum? :)

siwy909
04-04-2010, 10:38
Jasne, było to proste, ale nie wiedziałem czy to wina sobi2 czy joomli. Metodą prób i błędów się udało.

A skoro piszesz, że są to podstawy itd. To dlaczego nikt nie potrafił pomóc ? Tylko pisali, że u nich tak się nie wyświetla ??

Ostatni post totalnie nic nie wnosi do tematu, pokazuje tylko Twój stosunek do tematu:
"ale to było przecież banalne, to są podstawy, itd." Skoro takie proste to dlaczego nie pomogłeś wcześniej ?

Krytykować to każdy potrafi... Po prostu szkoda słów...

stasio
04-04-2010, 11:57
nie pomogłem bo nie mam obowiązku siedzenia 24h na forum, przeczytałem jak już ci pomogli.... poza tym tu nie mowimy o podstawach tylko o czymś więcej.....