PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie listy kategorii



mik360
14-09-2009, 15:23
Witam ponownie,

mam problem z poprawnym wyświetleniem
1. listy kategorii w sekcji (http://zacheta.unic.pl/index.php?option=com_content&view=section&id=6&Itemid=37) - wyświetlają się tylko 3, a ja chciałbym wszystkie oraz dalej...
2. listy artykułów w kategorii (http://zacheta.unic.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=45:dla-dzieci&layout=blog&Itemid=68&layout=default) - tu wyświetla się filtr tytułów zamiast artykułów.

Chciałbym móc również wybrać czy po kliknięciu w kategorię wyświetlą mi się wszystkie artykuły czy lista artykułów. Albo jeszcze lepiej np pierwsze 3 artykuły w całości i reszta w postaci skróconej/listy.

Bardzo proszę wskazówki,
MIK

moje
14-09-2009, 15:34
Musisz "pobawić" się z ustawieniami odnośników w menu.

mik360
14-09-2009, 15:44
Próbowałem, ale dla nadrzędnego elementu menu Wydarzenia (jest w tej chwili ustawiony jako "Section Layout" - wyświetla listę kategorii w sekcji) nie widzę żadnej absolutnie opcji, która mówiłaby o ilości wyświetlanych artykułów. Ta opcja pojawia się tylko przy liście artykułów z całej sekcji, która mi nie odpowiada.

Natomiast ad2. to podlinkowana lista kategorii tworzy się automatycznie i nie jest już konfigurowanym menu, a więc nie mam możliwości (znanej mi) dostania się do opcji tego "menu" czy tej listy.

Prosiłbym o jakieś konkretniejsze wskazówki.
Z góry dziękuję,
MIK

moje
14-09-2009, 16:00
Jest coś takiego jak lista artykułów z kategorii oraz preferencje ustawień.

Nie zapominaj o ustawieniach wyświetlania.

Co do automatycznego generowania listy kategorii, to zależy ona od hierarchii jaką im przypisałeś oraz można je regulować ustawieniami wyświetlania.

Im bardziej szczegółowo opiszesz problem tym bardziej szczegółową odpowiedź otrzymasz.

mik360
14-09-2009, 16:57
"Jest coś takiego jak lista artykułów z kategorii oraz preferencje ustawień."

Kiedy po raz drugi wyjasniam, że nie mogę wybrać "listy artykułów z kategorii" ponieważ ta lista generuje się sama. Ja wybieram "Listę kategorii" ponieważ chcę uzyskać listę kategorii. I dopiero gdy nakliknę na jedną z tych list kategorii (nie jest to element menu więc nie ma czegoś takiego jak preferencje ustawień) chciałbym zobaczyć listę artykułów.

Przepraszam Moje, ale mam wrażenie iż nadal błędnie interpretujesz problem, i nie wiem jak to opisać bardziej szczegółowo. Może ktoś inny potrafi lepiej zrozumieć o czym piszę i jak to można rozwiązać?

Nadal pełen nadziei,
MIK

zwiastun
14-09-2009, 17:21
1. 3 kategorie na liście sekcji? A masz więcej tych kategorii w sekcji?
2. Filtr tytułów to jest filtr artykułów
3. Czy wyłączyłeś wyświetlanie tytułów w tabeli artykułów? (kategoria artykułów)

moje
14-09-2009, 17:39
Preferencje ustawień, dotyczą nie tylko listy artykułów w kategorii, jak nie wiesz co zrobisz, to skorzystaj z nadpisywania szablonem.

mik360
15-09-2009, 13:11
Dzięki Zwiastun, może i moje mówi z sensem ale ja nic z jego wypowiedzi nie rozumiem. Twoje podpowiedzi natomiast od razu naprowadzają na rozwiązanie.

"1. 3 kategorie na liście sekcji? A masz więcej tych kategorii w sekcji?"
Tak, mam więcej kategorii ale nie było w nich artykułów, a przecież sam ustawiłem żeby puste się nie wyświetlały.

"2. Filtr tytułów to jest filtr artykułów"
To ja rozumiem, ale wygląda nieciekawie. Widziałem jakieś artykuły o tym to sobie poczytam jak to zmienić.

"3. Czy wyłączyłeś wyświetlanie tytułów w tabeli artykułów? (kategoria artykułów)"
Tak, włączyłem znowu i już się wyświetlają. Niestety przez ten filtr i sortowanie jest to mało czytelne.

Zastanawiam się czy nie łatwiej będzie to jednak zrobić na zasadzie "submenu". Zobaczymy...

Dziękuję za pomoc,
MIK

PS. A w którym pliku można przestawić ten "filtr artykułów" tak aby wyświetlał się poniżej listy?
Możliwe, że ten artykuł pomoże. (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=5493&highlight=filtr+artyku%C5%82%C3%B3w&page=2)

zwiastun
15-09-2009, 14:32
A po co Ci ten filtr i ogranicznik ilości? Zamierzasz tam mieć setki artykułów?

mik360
15-09-2009, 14:48
W tym miejscu nie... ale w archiwum prawdopodobnie trochę się ich uzbiera.
Czy archiwum rządzi się swoimi własnymi prawami? Czy w różnych sekcjach da się różnie ustawić wyświetlanie filtru?
Nie jestem pewien czy wbudowane w joomla Archiwum będzie działać tak jak tego oczekują moi użytkownicy. Możliwe więc, że będę chciał utworzyć sekcję lub kategorię archiwum gdzie będzie dużo artykułów i może być potrzebny filtr. Jeszcze nie wiem.

MIK

zwiastun
15-09-2009, 15:28
Tak. Przegląd archiwum to odrębny typ pozycji menu i ma swoje ustawienia.
Masz moduł i pozycję menu w formie przeglądu.

mik360
15-09-2009, 16:00
To już wiem, że filtr da się usunąć nadpisując odpowiednie pliki swoim szablonem ale...

czy da się wybrać sposób wyświetlania tej listy artykułów? Chciałbym aby to nie była czysta lista, a artykuły jeden pod drugim albo nagłówki artykułów z linkiem "więcej...". Czy to też kwestia szablonu? Jak to zrobić?

MIK

zwiastun
15-09-2009, 16:52
Niestety, nieprzetłumaczone
http://wiki.joomla.pl/Modyfikacja_-_Sekcja:_Lista_kategorii%2C_Kategoria_-_Przegl%C4%85d_artyku%C5%82%C3%B3w_w_Joomla_1.5