PDA

Zobacz pełną wersję : Integracja z LINKOR.pl!!!!



rolando
05-12-2005, 11:57
Witam!!! Na forum jestem po raz pierwszy:) , zwracam się z prośbą do wszystkich którzy mogą mi pomóc. Mianowicie chodzi o system wspomagania pozycjonowania linkor.pl oraz jego integrację z joomlą. Z tego co już wyczytałem na stronie linkora muszę dodać do plików php następujący kod:
Rozpakuj archiwum. Pliki Linkora umieść w głównym katalogu swojej strony. Plikowi linkor.txt nadaj prawa zapisu dla wszystkich: chmod 666. (przykład nadania chmod 666 dla pliku linkor.txt znajdziesz tutaj). Dodaj poniższy kod do plików .php Twojego serwisu:
ini_set ("include_path", ini_get ("include_path") . ':../:../../:../../../:../../../../');
include_once ('linkor.php');
Następnie w miejscu, gdzie chcesz aby wyświetlane były linki dodaj kod:

dla linków wyświetlanych poziomo:
linkor_wyswietl_poz();
dla linków wyświetlanych pionowo:
linkor_wyswietl_pion();
Sprawdz czy instalacja przebiegła poprawnie i linki wyświetlają się na Twojej stronie. Wywołaj plik testowy: http://adres-twojej-strony/test_linkor/index.html ale ponieważ dopiero zaczynam się uczyć php chciałbym wiedzieć czy dodanie tego na końcu każdego pliku *.php nie spowoduje rozsypanie się joomli? Ewentualnie może jest ktoś kto zna się na tyle i mógłby napisać komponent lub modół który automatycznie inegrowałby linkora z joomlą. za wszystkie odpowiedzi i eskazówki będę niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam Roland.
http://linkor.pl wypozycjonuj swoją stronę za darmo!!! :D

sogo
05-12-2005, 12:56
dodaj na końcu kodu Twojej templatki templates/twojatemplatka/index.php bądź includes/footer.php, tylko w jednej.
pozdr.

vj_
05-12-2005, 13:48
sogo pewnie możnaby pokombinować tak jak mówisz, ale coś mi się wydaje, że skoro tak sporo osób o to pyta, dobrze byłoby napisać moduł, który się po prostu zainstaluje i wgra te pliki z linkor'a - to będzie dla większości użytkowników pewnie o wiele prostsze rozwiązanie - postaram się to/go zrobić do wieczora, przetestuje, pokażę i dam tutaj do pobrania.

Pozdrawiam

P.S. Tylko niech mi może kto przypomni o tym :D

nexus246
05-12-2005, 14:11
Zawsze mnie zastanawiało po co linkor dopisuje te inkludy :D

vj_
05-12-2005, 14:28
Ja też nie wiem, ale wiem, że już mam napisany moduł :D

Jak ktoś chce, to proszę tutaj (http://vj.e.pl/files/mod_linkor.zip) jest do pobrania.

Proszę to także umieścić na stronie projektu www.joomla.pl i www.mambopl.com w ściągalni, jakby coś, demo do obejrzenia jest u mnie na stronie http://mambo.vj.e.pl/ - jak widać śmiga, jedynie co trzeba zrobić, żeby to działało to - wgrać plik linkor.txt jak wiadomo do katalogu głównego naszego mambo ndać mu chmod 666 iiiii... zainstalować moduł u siebie w panelu administratora. Potem aktywować moduł i voila.

Miłego użytkowania, pozdrawiam

hazael
08-12-2005, 13:04
Radziłbym nie korzystać z linkora, bo to tylko popsuje Waszą pozycje w wyszukiwarkach. System działa, ale tylko na krótką mete, ponieważ linki są rotacyjne. Juz bardziej sensowniejszym rozwiązaniem jest wymiana linków stałych - np linkujpro.pl
Instalacja linkujpro jest identyczna, więc radze się zastanowić nad wyborem.

Oba systemy wymiany linków (linkuj i linkor) dają mierne rezultaty, a osoby które w tym uczestnicza dają pozywke serwisowi home.pl, bo dla tej firmy własciciele linkuj i linkor pracują.

Nim ktoś z Was wejdzie w ten krążek, niech powaznie się zastanowi nad poźniejszymi konsekwencjami. Ten program jest uzależniający, ponieważ generuje bardzo dużo linków do Waszej witryny, co wybija Was na na krótki okres czasu na szczyty (google). Odejscie z tego systemu obniży Wasza pozycje o dużo niższe poziomy niż przed przystąpieniem, ponieważ wyszukiwarki zanotują masowe zanikanie linków do Waszej strony. Taki upadek może być bardzo bolesny, dlatego kazdy kto w to wszedł boi się wyjsc :).

Nie polecam tego nikomu, kto dopiero stworzył swój serwis - bardzo łatwo w tym czasie o bana lub przeniesienie do sandboxu - zartobliwie nazwywanego przez pozycjonerów "piaskownicą" :-)

Sam osobiście nie polecam nikomu żadnych z tych zabawek, bo najsensowniejszym rozwiązaniem jest praca na piechotke, czyli wymiana linków z zaprzyjaznionymi witrynami internetowymi o wysokim PR oraz dodawanie swoich linków do katalogów stron + optymalizacja swojej witryny.

Moderatorom tego forum radziłbym zwracać uwagę na umieszczanie linków przez userów do innych stron. Powinien być zachowany odpowiedni stosunek linków kierowanych na tą stronę z innych witryn do linków wychodzących. Im miej linków wychodzacych tym lepiej, chyba, że oba serwisy wzajemnie się linkują, ale tego w tym temacie nie zauważyłem.

vj_
08-12-2005, 13:10
Tylko.że linkujpro nie zainstalujesz na chwilę obecną na żadnym z cmsów mi znanych, a przynajmnie nie na mambo,joomla, phpnuke, oraz postnuke z tego co dobrze pamiętam, nie pozwala na to system, co do reszty, to powiem szczerze,ze nie wiem skąd masz te informacje, ale nie będę się kłócił, bo mi się nie chce.

pozdrawiam

nexus246
08-12-2005, 13:29
w dokumentacji na stronie glownej jest opisana integracja....

vj_
08-12-2005, 13:37
Czytalem forum linkujpro.. i jakiś szef chcial to odpalić na phpnuke, czy tez mambo, admin odrzekł, ze się nie da i nie będzie dało, bynajmniej na razie, poczytaj dokladnie, pozdrawiam

hazael
08-12-2005, 13:44
Linkujpro kiedys mialem na swoim CMS wiec napewno odpalisz.

Niedawno bawiłem się systemem ORN.PL - Administratorzy są śmieszni jesli chodzi o poprawność pisowni, ale przyznam, że system jest dość mocny i wg mnie najlepszy.

Jednak, tak jak wczesniej pisałem, lepiej jest wymienić się z przyjaciółmi z zaprzyjaznionych witryn internetowych swoimi linkami niż włazić w te błedne koło.

vj_
08-12-2005, 13:53
A pardon, moja gafa, problem dotyczy tylko cmsow ze stajni nuke, phpnuke na pewno, bo niedawno starałem się to zainstalować:

1) mambo (http://forum.linkujpro.pl/viewtopic.php?t=1029&highlight=mambo)

2) phpnuke (http://forum.linkujpro.pl/viewtopic.php?t=1338&highlight=phpnuke)


Sam siebie w bląd wprowadzilem, rozpatrywalem problem tylko phpnuke ostatnio, co do mambo, widze jednak że to śmiga, to nawet nieźle :D Dobrze wiedzieć.

jacaka
08-12-2005, 14:00
przeciez linkory itp dzialaja na bardzo prostej zasadzie ladowania linkow w postaci txt i rozdzielaniu randomize po kilkanascie kilkadziesiat na strone, co jakis czas jest aktualizacja
to jest jakies 15 minut do przerobki w mambo i nie tylko ;)

vj_
08-12-2005, 14:07
Linkor, to linkor :P A linkujpro.pl to linkujpro, da sie to zapewne zrobić, ale już nie mam czasu się w to pierniczyc, jak mi bedzie potrzebne, to przysiąde i pomysle, poki co korzystam tylko z linkora i sobie go zachwalam :) Jacaka, jak masz chwile, to sam to zrób :p dla mambo juz jest napisany przez kogos, z tego co pospiesznie czytam na forum linkujpro . whatever, mam dzis nienajlepszy dzien :/ pozdrawiam

lukidb
08-06-2006, 15:02
dobra panowie, to niech mnie teraz ktos wytlumaczy jak zmusic ten modul do wyswietlania linkow w poziomie?

vj_
08-06-2006, 15:09
W pliku mod_linkor.php na samiuśkim dole masz taki fragment kodu:




$content .= $linkor_links[0][0]."<br>";
$content .= $linkor_links[1][0]."<br>";
$content .= $linkor_links[2][0]."<br>";
$content .= $linkor_links[3][0]."<br>";
$content .= $linkor_links[4][0]."<br>";
# please Leave Link Where It Is

Sadze, ze usuniecie tych tagów <br> spokojnie pozwoli Ci przegladac upragnione linki poziomo.

lukidb
08-06-2006, 15:14
to sie nazywa "trzymac reke na pulsie" ;)
thx za szybka odpowiedz... zaraz potestuje.

jacaka
08-06-2006, 16:34
...poki co korzystam tylko z linkora i sobie go zachwalam :) ...

i jak tam zadowolony jestes z efektow?
bo zachwalam to ja np tesciowa ale zadowolony z niej jestem niekoniecznie ;)

hazael
08-06-2006, 16:45
Wszystko fajnie - gadu gadu, a tymczasem zapraszam na czaterie, bo nie sadze, aby dalsza dyskusja dotyczaca tego watku coś wniosła interesującego na tym forum...