PDA

Zobacz pełną wersję : Adres domeny a konfiguracja



skobel
12-07-2006, 21:27
Witam,
mam adres na serwerze 192.333.33 (chodzi o zapis numeryczny)
i do tego adresy jest przypisany literowy: moja.domena.pl

Konfigurujac joomle podaje sie adres strony. Sprawdzałem i można zastosować ten i ten.

Jednak administrator serwara uznal ze numeryczny zapis narusza "bezpieczenstwo" serwera i dzilaja tylko literowe.
(i choc zglaszam reklamacje to nie zostaje uznana).

Na szczęcie narazie eksperementuje z joomla, ale okazalo sie ze taki drobiazg wywalil mi "stronę 0".

W przyszlosci moge mieć inna nazwę domeny, niż tą co na początku..i co wtedy? Kiedy w różnych miejscach w joomla podaje się linki, adresy materiałów itp.

(Jest coś takiego jak adres absolutny, ale nie wiem to załtwia sprawe, jesli się poda tam nowy adres).

pozdrawiam
skobel

Rybik
13-07-2006, 00:39
poprawnie napisane skrytpy pod joomla uzywaja adresu zapisanego w konfiguracji (sa dostepne 2 zmienne pod ktorymi jest adres prosty z ew. podkatalogiem-to twoja domena i adres "gleboki" z podkatalogami serwera - nie polecam zmieniac), dodatkowo linki umieszczane recznie w tekstach moga byc skracane o rdzeń np. :


<a href="content/category/5/21/10/lang,pl/">link</a>

linki do plikow i grafik realizowac mozna podobnie lub przez boty komponentow plikowni, galerii itp.

Konkluzja jest prosta: linki wklepywane recznie podawac w formie skroconej i nie przejmowac sie domena, po zmianie domeny edytowac tylko plik konfuguracji i po krzyku