PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja formularza 'kontakt'



joomolek
14-09-2009, 21:07
Witam, chciałbym zmodyfikować nieco formularz kontaktowy. Otóż chciałbym aby formularz miał podwojoną liczbę pól tnz: np na www.fulldesign.eu (http://www.fulldesign.eu) jest standardowy formularz po kliknięciu zakładki kontakt : czyli 1.imię inazwisko, 2 adres e mail, 3.temat, 4.wiadomość
a chciałbym dodać kikla pozycji: 1,bez zmian, 2.kod pocztowy, 3miasto,4 ulica, 5telefon, 6e mail, 7.www, 8 wiadomość,
Czy ktoś wie jak to zrobić? pozdrawiam joomolek:confused:

moje
14-09-2009, 21:18
Zmienić etykiety pól w kodzie formularz kontaktowego.

joomolek
14-09-2009, 21:26
Dzięki za odpowiedź ale:"Wiśta wio, łatwo powiedzieć", a jak byś mi to wyłożył jak chłopu na miedzy, bo nie jetem na tym etapie aby to co napisałeś zrozumieć,
pozdrawiam joomolek:eek:

Bazyl
14-09-2009, 21:32
Wybierz: http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms

moje
14-09-2009, 21:39
Zmieniasz nazwy (jak np. miasto, ulica) w kodzie pliku odpowiedzialnego za wyświetlanie kontaktu :)
Wykonaj to korzystając z nadpisywania szablonem.

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl
www.demo.joomla.pl
www.pomoc.joomla.pl

joomolek
14-09-2009, 21:45
Dzieki za rady,sprawdze to rano bo padam na twarzi i już mi czaszka nie pracuje,
Po przespanej nocy umierają strachy przeszłości, pozdrawiami i wielkie dzięki joomolek;)

joomolek
15-09-2009, 15:51
Witam, zainstalowałem contactfrom - też tak samo jak w standarcie kontakt - albo nie umiem tego zastosować, zainstalowałem jafroms -też błądze, a potrzebuje trzy dodatkowe pola standartowym formularzu , nie mogę znaleść kodu odpowiedzialnego za wyświetlanie pól formularza? i tak drepczę w miejscu...
pozdrawiam, joomolek:mad:
Następny dzień zmagań:
Kopiuje w kodzi php default_from :
<label for="contact_name">
&nbsp;<?php echo JText::_( 'Enter your name' );?>:
</label>
<br />
<input type="text" name="name" id="contact_name" size="30" class="inputbox" value="" /> d
dzięki czemu uzyskuje na stronie nowe skopiowane okienko ale nic ztego nie wynika poza tymze jest widoczne na stromie kontakt bo czy nazwę je telefon czy adres, to wpisana wnim wartość nie jest czytana, musze chyba kopiować okno "wiadomość"? Cciałbym osiągnąć taki efek formularz:1801