PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie linków



okmiwww
15-09-2009, 20:54
Co mam zrobić żeby zwykły zarejestrowany użytkownik mógł sugerować linki??

moje
16-09-2009, 13:14
Taka opcja jest w Joomla.

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl
www.demo.joomla.pl
www.pomoc.joomla.pl

okmiwww
16-09-2009, 15:22
No właśnie wiem i jak loguje się jako użytkownik i robię dodaj link to wyświetla mi się brak uprawnień... Dlaczego??

moje
16-09-2009, 15:29
Jakie uprawnienia ma donośnik w menu? Jakie uprawnienia ma user?

okmiwww
16-09-2009, 16:09
Link jest dla zarejestrowanych a użytkownik to nie wiem a jak to sprawdzić??

Takie standardowe...

moje
16-09-2009, 16:15
...Takie standardowe...
To znaczy jakie? Bo jest takie, jaki ustawisz ogólnie dla wszystkich, bądź indywidualnie.

okmiwww
16-09-2009, 16:27
A powiedz mi gdzie to się ustawia to sprawdzę...
Każdy jak się rejestruje to ma prawa registre czy jakoś tam i link dodaj url też jest ustawiony na tych prawach ijak użytkownik się zaloguje to widzi tą opcje a nie może z niej skorzystać...

moje
16-09-2009, 17:00
Na początku podałem linki, wystarczy poczytać.

Bazyl
16-09-2009, 17:26
http://www.wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start/Zak%C5%82adki

Zarejestrowany dużo nie może: Prawa użytkowników (http://www.wiki.joomla.pl/Prawa_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_Joomla%21)

okmiwww
16-09-2009, 18:19
"prawo przesyłania artykułów i propozycji odnośników do katalogu WWW (zakładek)."
Nie mówcie mi że mam to czytać bo dawno temu to przeczytałem ale mi to nie działa teraz jak sprawdzałem i chciał bym wiedzieć dlaczego??
Dlaczego zarejestrowany użytkownik nie może proponować linku ani artykułu?? Co jest ustawione nie tak??


PS.
Z artami mam tak samo, a przeciez pisze ze zwykli unserzy mogą sugerować...

moje
16-09-2009, 18:28
A ma ustawione odpowiednie uprawnienia?
Jakbyś dawno to przeczytał, to nie musiałbyś zakładać tego tematu.

zwiastun
16-09-2009, 18:38
Czy to jest tekst w języku kosmicznym?

W Joomla! 1.0 zarejestrowani użytkownicy posiadają ponadto

prawo przesyłania artykułów i propozycji odnośników do katalogu WWW (zakładek).Tudzież
W grupie wszystkich użytkowników wyodrębniony jest węższy krąg - grupa współtwórców, uprawnionych do dodawania i modyfikowania treści.
W tej grupie wyodrębnione są trzy kolejne kręgi:

autorów [Author],
redaktorów [Editor],
wydawców [Publisher].Owszem, akurat nie ma napisane, że w 1.5 prawo dodawania zakładek mają dopiero autorzy. Ale jest napisane, że dopiero twórcy treści mogą dodawać i modyfikować treści.

Nie może bo nie może! I nikt Ci nie będzie tłumaczył, dlaczego nie może!

okmiwww
16-09-2009, 22:29
"Owszem, akurat nie ma napisane, że w 1.5 prawo dodawania zakładek mają dopiero autorzy. " Ja zaczynałem od joomla 1.0 i pamiętałem, że tak można i stąd to nieporozumienie.

No i wszystko jasne i po co te nerwy??

PS.
A jeszcze takie pytanie, jka ktoś z autorów doda link to dostaje maila, że ta osoba dodała link a jak ktoś podeśle mi arta to nic mnie nie informuje czy jest jakaś możliwość żeby coś informowało o nadesłanym materiale??

Bazyl
16-09-2009, 22:40
Jest napisane wyraźnie:

W Joomla! 1.0 zarejestrowani użytkownicy posiadają ponadto
prawo przesyłania artykułów i propozycji odnośników do katalogu WWW (zakładek).W Joomla! 1.5 prawo to przysługuje twórcom treści.
Mnie w podobnych przypadkach pomaga głośne przeczytanie tekstu.

okmiwww
16-09-2009, 23:03
No to szkoda, że tym razem nie przeczytałeś...

Bo jak byś przeczytał to byś zrozumiał, że Ja się pytam o informowanie mnie jako admina o nadsyłaniu artykułów... Bo nie ma żadnej informacji a jak się wejdzie w odpowiednią kategorie to widać dopiero dodany artykuł czekający na akceptacje...

Bazyl
16-09-2009, 23:12
Już żałuję, że wypowiedziałem się w tym wątku...
Może zobacz daty: Twojej edycji oraz dodania mojego postu.
Swoich userów też tak traktujesz?

Pozdrawiam