PDA

Zobacz pełną wersję : Data - zmiana jezyka daty



pagolik
15-09-2009, 21:46
Szukalem, przegladalem i nie znalazlem nic, co by mnie usatysfakcjonowalo. Otoz chcialbym, aby w mojej Joomli data (np. wyswietlana w sondzie, ostatni glos, pierwszy glos itd) byla w jezyki niemieckim. Zmienilem miesiace w pliku jezykowym, jednak to nic nie dalo. Nie mam pojecia, gdzie w ogole tego szukac, przejrzalem kilka plikow i nic.

Domyslam sie, ze data jest pobierana z serwera przy uzyciu php, no ok, ale ja przeciez nie zmienie daty na serwerze na jezyk niemiecki ha ;p jak zrobic, by ta felerna data wyswietlana byla tak, jak ja chce ? W moim przypadku wlasnie w jezyku niemieckim ?

pozdrawiam

zwiastun
15-09-2009, 22:25
Data jest elementem lokalizacji - na stronie polskiej wyświetlana jest po polsku, na angielskiej po angielsku, na francuskiej po francusku. Ustaw język niemiecki dla witryny, będzie po niemiecku. Oczywiscie, trzeba ten język niemiecki dodać w plikach językowych.

pagolik
15-09-2009, 22:37
Mam zrobione tak, ze "fabrycznie" mialem wgrane 2 jezyki - polski i angielski.

Znalazlem gdzies niemiecki, wgralem, ale okazalo sie, ze jest w nim sporo bledow i ogolnie cos nie ten teges z tamtym jezykiem bylo, wywalalo krzaki, jakies errory, wiec zrobilem inaczej.

Skopiowalem jezyk polski, zmienilem nazwe pliku na niemiecki.php, wgralem, w panelu admina ustawilem ten wlasnie jezyk jaki glowny i to co mi potrzebne, to sobie tlumacze w language/niemiecki.php z polskiego na niemiecki i jest si.

Czyli teoretycznie mam zrobione tak, jak mowisz. Przeciez tlumaczenie zamyka sie w dwoch plikach (drugi do panelu admina) w folderze language, czyli powinno byc gdzies tlumaczenie dni i miesiecy (miesiace znalazlem, ale przetlumaczenie ich nic nie dalo).

edit: nawet zmiana jezyka na angielski, ktory jest fabrycznie wgrany w joomle, pozostawia date dalej w jezyku polskim ;/

zwiastun
15-09-2009, 22:51
Przeciez tlumaczenie zamyka sie w dwoch plikach (drugi do panelu admina) w folderze language, czyli powinno byc gdzies tlumaczenie dni i miesiecy (miesiace znalazlem, ale przetlumaczenie ich nic nie dalo).

Hmmm, a wiesz, że nie wiedziałem. Ale Ty na pewno wiesz lepiej, co masz, choć nie byłeś o tym łaskaw poinformować. Jeśłi nie masz jakiejs starej wersji, to plików językowych jest co najmniej ...dziesiąt!

W pliku językowym znalazłeś nazwy miesięcy - a i owszem, w niektórych wydaniach są i dwa razy. Pierwsze, odnoszące się do classes/html/poll.php, jeśli mnie pamięć nie myli, w ogóle nie są używane, drugie - jeśli są - odnoszą się (o ile do czegoś się odnoszą) tylko i wyłącznie do sytuacji, gdy witryna wyświetlana jest w języku polskim.

Ustawienia lokalizacji w Joomla 1.0 zależą i owszem - od pliku językowego też, ale przede wszystkim od ustawień na karcie lokalizacja, gdzie pewno jak miałes pl-PL tak masz.

pagolik
15-09-2009, 23:20
Ustawienia lokalizacji w Joomla 1.0 zależą i owszem - od pliku językowego też, ale przede wszystkim od ustawień na karcie lokalizacja, gdzie pewno jak miałes pl-PL tak masz.

no tak, faktycznie, nie wpadlem na to, ze byc moze trzeba wlasnie to pl_PL zmienic na de_DE :) juz wszystko jasne, thx ;)