PDA

Zobacz pełną wersję : cache-niezapisywalny



pasQuda
15-09-2009, 23:45
Temat poruszany na forum. Niestety nie rozwiązany.:confused:

Na moim serwerze katalog cache ma uprawnienia 755, a w informacjach o systemie w panelu administracyjnym strony brak praw do zapisywania w pamięci podręcznej/cache. Co jest tego powodem i co można zrobić, by to zmienić?
Proszę o pomoc

KYCu
15-09-2009, 23:51
Co jest tego powodem i co można zrobić, by to zmienić?
Powód: serwer
Sugestia: napisać do administracji serwera

...tak na moje oko ;)

serwer darmowy? zmienić na płatny, tani i dobry.

dkint
15-09-2009, 23:52
Witam

Niektóre serwery wymagają 777

pozdrawiam
Krzysiek

pasQuda
16-09-2009, 00:13
Powód: serwer
Sugestia: napisać do administracji serwera

...tak na moje oko ;)

serwer darmowy? zmienić na płatny, tani i dobry.

Serwer płatny /Vel.pl/. Strona stoi na nim co najmniej 4 lata i działała z mniejszymi lub większymi problemami. Radziłam sobie jakoś z nimi. Niestety, tego problemu nie potrafię rozwiązać. A problem jest nader uciążliwy- nie mogę administrować serwisem.

Zmiana chmodów na 777 niczego nie zmienia. Od zawsze katalogi miały uprawnienia 755.

zwiastun
16-09-2009, 00:18
Poprosić administratora - jeśli nie możesz tego zrobić sam z poziomu CPanelu, by ustalił prawa własności do katalogu tak, aby prawo do zapisu posiadał PHP (czyli Joomla!). Nie mieszać później w katalogu za pomocą FTP (pewno i tak się nie da).

KYCu
16-09-2009, 00:21
Z tego co widzę, Panowie z Vel też mają witrynę na Joomla! i myślę, że ze "swoim" CMS nie mają problemów. Napisz do nich i zapytaj się jak oni to robią :)

prince15
16-09-2009, 08:39
Musi być jakiś inny problem, sam mam 3 witryny na Joomla na serwerach vel.pl i nie ma żadnego problemu.
Sprawdź dokładnie konfigurację dla Joomla i ewentualnie dostosuj ustawienia.

pasQuda
16-09-2009, 09:41
Musi być jakiś inny problem, sam mam 3 witryny na Joomla na serwerach vel.pl i nie ma żadnego problemu.
Sprawdź dokładnie konfigurację dla Joomla i ewentualnie dostosuj ustawienia.

Problem musi leżeć po stronie administratora serwera (już napisałam do vel), ponieważ serwis był dobrze skonfigurowany i na pewno funkcjonował poprawnie przez ostatnich kilka miesięcy. Problemy z zapisywaniem cache pojawiły się niedawno.

Mam na tym serwerze jeszcze 2 strony na joomla (nowsze) i one dobrze pracują. Na potrzeby rozwiązania nurtującego mnie problemu postawiłam jeszce jedną joomlę i ona także działa poprawnie.

Dziękuje za pomoc i odzew

pasQuda
20-09-2009, 17:14
K'woli zakończenia wątku informuję, że zaraz po zgłoszeniu administratorowi serwera o zaistniałym problemie, wszystko wróciło do normy. Administrator vel.pl prawdopodobnie zmienił prawa własności do katalogu (oficjalnie od 5 dni nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi) i chociaż w informacjach o systemie katalog cache jest dalej niezapisywalny, to bez problemu mogę już zapisywać nowo utworzone moduły i artykuły.
Dziękuję za pomoc