PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 - problem z pobieraniem koordynat



egon170
16-09-2009, 11:25
Witam,
Proszę o pomoc. Niestety po zainstalowaniu SOBI2 nie mogę poradzić sobie z mozliwością zaznaczania firmy na mapie. Robię wwszystko wg instrukcji na stronie sigsiu - z jednym wyjątkiem. Chcę wstawić podany na stronie kod - w pole textcode - niestety pojawia się komunikat błąd wewnętrzny lub wogóle nie zapisuje mi tego kodu - pole pozostaje puste ! Może ktoś miał podobny problem ...
Bardzo proszę o pomoc
Kod, który wklejam ....


<script type="text/javascript" language="JavaScript">/* adjust here the field names if they are not correct */var apiKey = "{googleApiKey}";var postalCodeField = 'field_postcode';var cityField = 'field_city';var streetField = 'field_street';var countryField = 'field_country';var latitudeField = 'field_latitude';var longitudeField = 'field_longitude'; function fetchCoordinates() { /* here you should not change anything */ var gRequest = null; var postalcode = document.getElementById(postalCodeField).value; var city = document.getElementById(cityField).value; var street = document.getElementById(streetField).value; var country = document.getElementById(countryField).value; if(postalcode == '' || city == '' || street == '' || country == '' ) { /* you can change the error message here */ alert("Please fill in the address fields first"); } else { var gRequest = "http://maps.google.com/maps/geo?q=" +street+ "+" +postalcode+ "+" +city+ "+" +country+ "&callback=getCoordinates&output=JSON&key="+apiKey; var scriptObj = document.createElement("script"); scriptObj.setAttribute("type", "text/javascript"); scriptObj.setAttribute("src", gRequest); document.getElementsByTagName("head").item(0).appendChild(scriptObj); }}function getCoordinates(data) { switch(data.Status.code) { case 610: /* you can change the error message here */ alert("Api key not valid: {googleApiKey}"); break; case 603: case 602: case 601: case 500: /* you can change the error message here */ alert("Cannot get coordinates for this address"); break; case 200: document.getElementById(latitudeField).value = data.Placemark[0].Point.coordinates[1]; document.getElementById(longitudeField).value = data.Placemark[0].Point.coordinates[0]; break; }}</script><!-- You can change the "value" (The label on the button) here --><input type="button" class="button" onclick="fetchCoordinates();" value="Fetch Coordinates"/>

idek
18-09-2009, 15:01
Spróbuj zrobić wg. tego tematu:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22124&highlight=sobi+google

ja robiłem tak i bez większych problemów wszystko poszło, tylko sporo sie namyslałem przy tym ;)

powodzenia

egon170
18-09-2009, 17:10
Dzięki za info - próbowałem robic wg tej strony.
Jednak jak się okazuje na moim serwerze daministracja ze względów bezpieczeństwa nie pozwala na włączenie magic quotes ... (można ale tylko na własne ryzyko) i tzreba to zgłosić na piśmie ...
Może masz info czy bez tego to działa ?

idek
18-09-2009, 18:14
powiem Ci ze w serwisie, w którym własnie rozszerzyłem sobi o ten dodatek mam włączone magiczne cytaty, wiec moze faktycznie musi to być włączone (serwer na nazwa.pl)